Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter kérdések?

Harry Potter kérdések?

Figyelt kérdés

A kérdéseim vegyesen kapcsolódnak a könyvekhez és a filmekhez is.


1. Lumpsluck miért nem tanította Siriust? Gyakorlatilag osztálytársak voltak Jamessel és Lilyvel is, azt tudjuk, hogy Lilyt tanította. Addig helytálló lehet a felvetésem, hogy Sirius nem akart RAVASZ szintű vizsgát tenni bájitaltanból, de akkor az azt is jelenti, hogy Lump csak abban az évben kezdett el ott tanítani?


2, A kviddics tábla kijelzőét miért mugli módszerrel irányítják? Gombot nyomogatnak rajta amire a kijelző számot vált.


3, Umbridget vajon amneziálták a kentauros történet után? A Főnix rendjének a végén még van rá utalás, hogy sokkban van ha patadobogást hall, de később megint túl "bátor" lesz, mintha nem is emlékezne erre.


4, A Dursley család - azon belül leginkább Petunia - miért nem tudja, hogy Harry nem varázsolhat otthon? Elvégre ha nem is jó viszonyban de együtt nőtt fel egy boszorkánnyal. Személy szerint én sem ápoltam jó viszonyt a mostohatesómmal, annál inkább érdekelt mindkettőnket minden amit a másik nem csinálhat. Nekem nem logikus, hogy nem tudott róla, annyira nem lehetett érdektelen 11-12 évesen, főleg közös szülőkkel.


5, Hová lett Bolyhoska? Oké, a Potterwikin olvasható, hogy szabadon engedték a tiltott rengetegben, de nekem ez inkább csak olyan megnyugtatásnak szánt információ, szerintem Rowling egyszerűen megfeledkezett róla a későbbiekben. Pedig időnként nem lett volna rossz, ha még feltűnik, ha másnem a végső csatában.


6, Harry helyében ti is elneveztétek volna az egyik gyereketeket Pitonról? Addig oké, hogy az utolsó pillanatig hű volt Dumbledorehoz, hogy az életét is kockáztatta a kettős szerep érdekében, hogy talán a legbátrabb ember volt. Véleményem szerint azonban ez a hűség csak Dumbledorenak és egy nő emlékének szólt, Harryt önmagáért nem szerette, nem is kívánt vele foglalkozni csak D. kérésére. Úgy volt vele, hogy a Nagyúr úgy is eltűnt, akkor ő minek törődjön vele? Ezután pedig bármi is derült ki a történet végén Pitonról nem változtat azon a tényen, hogy előtte évekig egzecíroztatta Harryt, sértegette, a szüleit mocskolta előtte, rengetegszer a szájára vette a halott édesapját, tiszteletlenül beszélt róluk, igazságtalanul viselkedett vele órákon. Álca vagy sem, megtévesztés vagy sem, akik a halott szüleimet szidják sohasem kaphatnák meg azt a tiszteletet, hogy róluk legyenek elnevezve a gyerekeim, derülne ki bármi becsületre méltó róluk.



2019. szept. 5. 10:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy irigy volt Harryre is, de közben megvetette a mágiát, tehát utálta, és irtózott, és félt tőle, de voltak izgalmas aspektusai. Mármint, ha valaki tud varázsolni. Pl röptetni dolgokat az muris, de lehet, hogy tartott ettől a dologtól esetleg, és akkor azért volt pl mondjuk goromba Harryvel. Merthogy ő is olyan varázslóféle lett, mint az anyja tehát 1 irigységtől, 2 a mágia veszélyes elemeitől lehet, hogy irtózott, tartott tőlük. Meg még a táblánál eszembe jutott, hogy esetleg mi van, ha megbűvölték az egész játékteret, és akkor magától váltott pl az eredménykijelző tábla, ahogy pl a Weasley-házban a tányérok maguktól elmosogatódtak. És pl ha volt még tányér, a kefe, vagy a szivacs, vagy a csap, vagy a valami, még nyúltak értek. Vagy nemtom. Én rég olvastam ezeket, csak ezek jutottak eszembe. Ja és a névadások kapcsán, lehet, hogy Ginnynek is tetszettek így ezek a nevek , amikor Harry felvetette őket. Tehát, hogy tetszettek neki a hangzásuk; meg hogy pl megértette, hogy Harrynek ez egy érzelmi kérdés, meg Harrynek pl a szülei korán meghaltak, és pl mondjuk lehet, hogy amiket hallott róluk, azok alapján ő is tisztelte pl Jamest meg Siriust meg pl nemtom, hogy volt-e ilyen, hogy esetleg Piton feláldozta magát, mert már nem emlékszem a halálának pontos körülményeire. De hogy pl Piton szal végülis jót akart, csak tele volt sérelmekkel Harry apjától , és akkor ezért viselkedett így vele. Meg tényleg, hogy pl hasonlított az apjára. Én nem tudom ezeket, csak leírtam, amik most eszembe jutottak hirtelen. Ja meg mégegy, azért én se neveztem volna el talán Perselusnak/Severusnak a gyerekemet. :) De Harrynek meg akár talán Ginnynek is a szemében kiérdemelte a tiszteletet; meg pl nemtom, asszem ilyen Főnix rendje tag volt a Piton még; meg nemtom, lehet, hogy aznap odament esetleg meglátogatni a Lilyt és akkor holtan találta a házaspárt esetleg, vagy nemtom; de még akár ez is fontos lehetett szal a Harrynek érdekes, hogy Piton szerette Lilyt. Ja meg még hogy nagy súlyt hordozott a vállán Piton szal amikor olyan durva helyzet alakult ki, hogy már Malfoynak lett volna egy feladata, és akkor a Dumbledore mondta a Pitonnak, hogyha Draco nem meri/tudja megtenni, akkor majd neki kell. És ez egy nagyon kemény feladat például. Ez baromi nagy súlynak cipelése lehet a vállán. Már nem emlékszem, pontosan hogy an alakult ki az a helyzet, de nagyon durva volt.
2019. szept. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
*Még az az eszembe jutott, hogy Piton pl letette a megszeghetetlen esküt Narcissa Malfoynak. Meg még pl (most nem néztem, írta-e valaki), de hogy pl őzikés volt asszem a Pitonnak a patrónusa, és nemtom, Lily pl animágus volt-e. Tehát hatással volt rá Lily, szóval tényleg kötődött hozzá érzelmileg, meg asszem Roxfortos éveik alatt pl sokat dumáltak, nagyon jó barátságban voltak. Piton és Lily.
2019. szept. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy OFF leszek, de:

Kedves előző!

Többször láttam már a válaszod, és általában két mondat után feladom, hogy végig olvassam, pedig érdekelne, de annyi töltelékszót használsz, hogy az hihetetlen.


meg pl nemtom, asszem ilyen Főnix rendje tag volt a Piton még; meg nemtom, lehet, hogy aznap odament esetleg meglátogatni a Lilyt és akkor holtan találta a házaspárt esetleg, vagy nemtom


Ez elég lenne így:

Azt hiszem, Piton Főnix Rendje tag volt, és aznap odament meglátogatni Lilyt és holtan találta a házaspárt.


Egy esetleg/azt hiszem/nem biztos/vagy nem tudom is kellően kifejezi, hogy bizonytalan vagy a dologgal kapcsolatban.

Tényleg nem bunkózásból írom, de már felismerlek az írásod alapján! Még néha tördelj, vagy kezdj új mondatot, vagy valami, de nagyon összefolyik, ami írsz.

2019. szept. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!