Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek megéri folytatni...

Szerintetek megéri folytatni ezt a történetet?

Figyelt kérdés

Kevés fény szűrődött be a szobába. Se egy nesz vagy hang. Minden egyes idegszál megfeszült rajtam, készen a támadásra és ekkor kinyílt az ajtó.

-Helló Daniel,rég nem láttalak, sőt elmaradt a könnyes búcsú is. De nem baj,most bepótoljuk. Ja és sírni csak te fogsz. Inscius!

                                               

                                               2 fejezet

Szép ez az őszi nap. Levelek az avarban,kopasz fák, enyhe napfény,fogoly a lakásban. Igen,ez egy egyszerű nap. Vagy talán mégsem?

-M...mit keresk itt? És te k...ki vagy?

-Ó,fel sem ismersz Daniel? Pedig alig egy éve még mindennapomst pokollá tetted. Azóta annyit valtoztam volna? Hát,ami azt illeti

igen. Most te fogod megélni a poklot. Duplán.

-C..Catherine

-Ignis circuli

Daniel felsziszenve vette tudomásul,hogy csapdába esett egy tűzkörben.

-Ezt vedd szívességnek. Így megspórolod a fűtés árát.

-Ezt ne erőltesd Catherine. A humor sose volt az erősséged. Most akkor légyszíves megmagyarázni, hogy mi a francot keresek itt egy óriási gáztűzhely közepén?!

-Ó! Ó! Már el is felejtettem milyen hülye vagy. Amiben vagy az közel sem egy tűzhely. Akarod, hogy bebizonyítsam?

-Mégis mit tudnál tenni Cat? Kivetítesz egy hologrammot? Jaj de félek!

-Silentium! - láttam a szemében a csodálkozást, akkor amikor kinyította a száját, de egy hangot se tudott kiadni. A szemében a csodálkozást kezdte felváltani a félelem majd a harag. - Tumultum!

Ekkor "szebbnél szebb" szavak hagyták el a száját. Ez mindig is jellemző volt rá. Hogyha félt, akkor próbálta nagynak mutatni magát. Szánalmas. - Vasa sanguinea torquent! - fájdalmában felnyögött és könny szökött a szemébe, ahogy a testében párszor megcsavarodtak a vérerek. És mindezt úgy, hogy még csak meg sem sérült.



#könyv #fantasy #író #kezdő írő
2019. okt. 9. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem írj ki minden nap egy ilyen kérdést, mert ezen nagyon jót röhögtem😂
2019. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Nem rossz.Bár kevés ahhoz hogy valódi véleményt lehessen mondani róla.
2019. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Ha 12 alatt, akkor oké. Ha már bőven elmúltál annyi, akkor kevésbé.

Nem volt erőm végigolvasni, de:

Kevés fény szűrődött be a szobába.

Milyen szobába? Iroda, háló, fürdő... Hol vagyunk? Mit kéne elképzelnem? Na nem jó megoldás, ha most bele bököd, hogy fürdőszoba és kész. Folytasd: a hold gyér fénye rávetült a fürdőkád peremére, a vécétartály halkan zúgott. És meg is van.


Se egy nesz vagy hang. - Se egy nesz vagy egy hang.

Minden egyes idegszál megfeszült rajtam, készen a támadásra és ekkor kinyílt az ajtó.

Idegszálak nincsenek rajtunk jobb esetben, csak bennünk. És az idegszálak nem támadnak másokra. És amúgy ki az az "én"? Meg milyen támadás? És csak akkor feszültek meg az idegszálai, amikor aztán kinyílt az ajtó? Előtte nyugiban üldögélt? Ja, amúgy én ülve képzeltem, de lehet, hogy állt. Ki tudja...


-Helló Daniel,rég nem láttalak, sőt elmaradt a könnyes búcsú is. De nem baj,most bepótoljuk. Ja és sírni csak te fogsz. Inscius!

Vessző után szóköz.

Bepótolják azt, hogy régen látta? És hogy jön ide a sírás? Az utolsó szó meg varázsige? Ha később kiderül, akkor oké, de nem hiszem, hogy tervezted volna megmagyarázni, így meg értelmezhetetlen.


Aztán 2 fejezet. Nem inkább 2.? És most az a fönti rész is egy fejezet volt?


Szép ez az őszi nap. Levelek az avarban,kopasz fák, enyhe napfény,fogoly a lakásban. Igen,ez egy egyszerű nap.

Egy forgatókönyvben elmegy, de ez így... ez mi? És már megállapította, hogy jó ez a nap, értettük elsőre is, köszönjük.

Vagy talán mégsem?

Ehh.


-M...mit keresk itt? És te k...ki vagy?

Én is ezt szeretném tudni. Hol vannak a szereplők? Környezetleírás! És kik a szereplők? Amígy így második olvasásra tűnt fel, hogy szemszöget váltottál. Ezt vagy jelezd előre, vagy legyen annyira más stílusa a két karkaternek, hogy egyértelmű legyen.


-Ó,fel sem ismersz Daniel? Pedig alig egy éve még mindennapomst pokollá tetted. Azóta annyit valtoztam volna? Hát,ami azt illeti

igen. Most te fogod megélni a poklot. Duplán.

Helyesírás! Persze, marad óhatatlanul egy két félreütés, de újra és újra olvasd el, amit írtál, és javíts. Legyen rá igényed.

-C..Catherine

A ... három pont. És így is oké itt, de az előző dadogós résznél jobb lenne a mondat rendesen leírva, majd "- dadogta félelemmel a szemében.".

-Ignis circuli

Mondat vége pont. Ez megint varázslat? Hogy működik? Pálca, intés, szemmel verés, valami?

Daniel felsziszenve vette tudomásul,hogy csapdába esett egy tűzkörben.

Nem ismerem a karaktert, de elég hidegvérű, ha csak felszisszen, amikor tűz veszi körül. Emberibb reakció, ha felkiált, felugrik, átöleli magát, vagy összegörnyed.

Eddig bírtam.

A legfőbb baj, hogy személyiség nélküli, testetlen figurákat mozgatsz a semmiben. Daniel is: tagbaszakadt, kopaszodó 50es pasas vagy 13 éves, flegma kölyök? Catherine szintén. Nagymami banyatankkal vagy 20 éves bombázó? Ellenségek, de miért?

Ez így olyan, mintha elmennél a moziba egy jó kis filmre, erre az üres vásznon rajzolt pálcika emberek mozognának minden féle rendszer nélkül.

2019. okt. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm szépen! Tényleg elég sok dolgot kihagytam. Van hová még fejlődnöm.
2019. okt. 9. 16:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Van bizony
2019. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
De az utso ne szegje kedved, mondd fontos dolgokat, viszont eleg beteg a fantaziad, es humoros nem tudom mit kell tanulnod hogy jobb legyen de en is nevettem rajta.
2019. okt. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!