Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki segítene a könyvírás...

Valaki segítene a könyvírás ezen részében?

Figyelt kérdés
Épp egy regényt írok, aminek a kéziratát tervezem elküldeni egy kiadónak. Még régebben olvastam a „mutasd, ne mondd” szabályról, viszont eddig még nem alkalmaztam és félek hogy enélkül a leírásaim szárazak és unalmasak lesznek. Tudom hogy vannak olyan könyvek, ahol a leíró részekben az író kifejezetten elmond mindent, de félek, hogy manapság ez nem elég és elutasítják a könyvem kiadását. Nagyon megköszönném, ha írnátok nekem tippeket és legfőképpen saját példákat, amik alapján elindulhatok.

2019. dec. 10. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Például:

Mond:

"A nőnek, aki leült mellém vörös haja és kék szeme volt."


Mutat:

"A nő lehuppant a mellettem lévő bárszékre, és beletúrt vörös hajába. Ránéztem, ő pedig kék szemével visszanézett rám."


Valahogy így. Ne csak leírd, hanem próbáld pl. tettekkel bemutatni az egészet. Mondjuk ne azt írd, hogy "X mérges volt Y-ra", hanem hogy "X ökölbe szorította a kezét, és gyilkos pillantással nézett Y-ra".

2019. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Könyvkiadóban dolgozom. Amit írok, kb. mindegyikre igaz, de kisebb eltérések lehetnek. Mi egy kisebb cég vagyunk.

Saját kiadásodban bármit kiadhatsz. Ha 300 oldalt üresen hagysz, azt is. Ha csak azt ismételgeted, hogy zokni zokni zoki azt is.

Ebben az esetben a kiadó dolga csak annyi, hogy elkészítse a nyomda számára a tördelt, korrektúrázott, esetleg illusztrált könyvet, borítót.

Ha a történet vállalhatatlan, akkor nem szerepelteti a nevét az impresszumban, mint közreműködő.

Olyan céget biztosan nem fogsz találni, amelyik megveszi.

Tehát küldesz egy összefoglalót, érdekesnek találják, és azt mondják, ennyi pénzt tudunk érte adni.

Ha nagyon-nagyon jó, akkor legfeljebb beszállnak a költségekbe. Többet ne remélj.

A kiadó munkáját részben vagy egészben előre ki kell fizetned, a nyomdaszámlát is.

Kereskedelmi értékesítésétől ne várj sokat. A boltok legfeljebb bizományba veszik át. Magyarul: csak az eladott példányokért fizet. Az árból elég sokat levesz. Ha mondjuk 10 0000 forint a kisker ár, eladás után fizet jó esetben 6000 forintot. Ez szép is lenne, de nem ennyit keresel rajta, mert majdnem ennyit el is költöttél.

Ha csak nem robban a bomba, akkor jó esetben 2-3 év alatt kijössz nullára.

2019. dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem fogalmaztam teljesen egyértelműen. Arra gondoltam, hogy a „mutasd, ne mondd” szabállyal kapcsolatban írjatok nekem tippeket, példákat :)
2019. dec. 10. 12:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértettem, de erre a részére reagálva írtam:

„…de félek, hogy manapság ez nem elég és elutasítják a könyvem kiadását…”

Csak meg akartalak nyugtatni, hogy ezen nem múlik semmi.

2019. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

"Ha a történet vállalhatatlan, akkor nem szerepelteti a nevét az impresszumban, mint közreműködő."


Ezzel mondjuk szabályt sért, ilyen kiadóba nem is vinném a könyvem, magánkiadás vagy sem. Itthon a kiadó nevét, felelős szerkesztőt, kapcsolattartási adatokat kötelesek feltüntetni.


Zárójel bezár.


Kérdező, az alábbi cikk szuperül magyaráz, de én a blogot is ajánlom figyelmedbe, remek cikkek vannak.

[link]

2019. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: magánkiadásban az a személy a kiadó, aki ezt a formát választja.
2019. dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Érdekes írás lehet számodra.

2019. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2019. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!