Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan adhatnám ki a könyvemet...

Hogyan adhatnám ki a könyvemet, hogy pl boltok polcaira kerüljön?

Figyelt kérdés
Sokan ajánlották ezt a magánkiadót, de szerintem nagyon borsos ára van akár csak 5 könyvnek szóval szeretnék ennél ha nem is egyszerűbbet, de valami olyan megoldást ami jobban megérné nekem. Mert ha pl 70 ezer forintot rá áldoznék erre nem biztos, hogy bárki venne belőle így pénz kidobás. Mások mondták azt, hogy könyv kiadókat kéne megkeresnem. Nos, nekem Word illetve PDF formátumba van a könyvem és így szeretném Fizikai formába juttatni. Melyik lenne szerintetek a legjobb opció? Tudom, hogy Magyarországon manapság nehéz könyvet kiadni ráadásul boltok polcaira, de azért reménykedem, hogy én (ha nem is no-name íróként) valahogy kiadhatom a könyvem :)

2019. okt. 27. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nem vagy hajlandó áldozni rá, mert nem hiszel benne, akkor mástól miért várod el? :)

Amúgy minél több példányt nyomtatsz, annál olcsóbb.

2019. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nem vagyok hajlandó áldozni rá hanem az, hogyha pl 70 ezer forintot kiadok a magánkiadónak 5 példányért tegyük fel akkor szinte biztos, hogy nem fogják olvasni a családomon kívűl mások a könyvemet. Persze nem várom el azt, hogy amint kiadok egy könyvet az bestseller legyen mert nem, csak azt akarom, hogy akik érdekeltek benne megvegyék. Áldozni áldoznék rá, de ha az az 5 példány annyit tesz, hogy kapok 5db kézzelfogható példányt 70 ezerért akkor az ismerőseim körében sem mehetnék vele túl sokra. Igen tudom, hogy csökken az ára de akkor sem nagyon. Azért 200 ezerig nem akarnék elmenni semmiképp sem ^^'
2019. okt. 27. 11:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát valami olyan opciót akarnék erre ami árban is és darabszámban is valahogy megfelelne. ^^
2019. okt. 27. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért nem jelentkezel pl. az Aranymosás pályázatra majd?

Vagy szimplán beküldöd kiadóknak, és ha valamelyiknek tetszik, akkor kiadják. Bár ott ugye elvileg X %-át kapod az eladások után.

De szerintem még mindig jobban megérné:)

2019. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 b1812567 ***** válasza:
100%

Két módon jelenhet meg a könyved:

Vagy egy kiadó lát benne fantáziát, és felvállalja az anyagi kockázatot.


Vagy magánkiadásban adod ki, akár egy erre specializálódott "kiadó" segítségével, akár teljesen saját erőből.


Az első esetben a kiadón, illetve annak bejáratott forgalmazási és marketing mechanizmusán keresztül kerül a boltokba (online vagy fizikaiba), és a kiadó fogja megismertetni az olvasókkal. Mert ugye ha nem keltik fel az érdeklődést, akkor bármilyen jó könyv is, csak pár példányban lehet eladni.

És persze a kiadó fog fizetni mindent, a szerkesztőtől a korrektoron át a tördelőig, meg a nyomdai költséget, szállítást, forgalmazás és marketing költségeket, valamint a te honoráriumodat. Cserébe, ha lesz nyereség, az meg az övé lesz.


Magánkiadás esetén a fenti költségeket saját zsebből kell fedezned, ahogy a terjesztést és marketinget is neked kell megoldanod. A legtöbben ilyen esetben spórolnak a kezdeti költségeken, és nincs sem pénzük, sem tudásuk, kapcsolatuk az utóbbiakhoz. Ennek eredménye pedig az szokott lenni, hogy rokonokon, barátokon kívül csak pár példányt adnak el.



A konkrét kérdésre, a formátumról, az a válasz, hogy a nyomda PDF-et (ma már ritkán, esetleg PS-t) kér, de nyomdait.

A kiinduló formátum meg word, azzal dolgozik mindenki egészen addig, míg a tördelő nem készít belőle nyomdakész pdf-et.

2019. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :).
2019. okt. 27. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!