Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehetséges olyan izgalmas...

Lehetséges olyan izgalmas történetet kitalálni, ami még semmihez sem hasonlít?

Figyelt kérdés

Pár napja agyalok, hogy milyen izgalmas fantasy történetet találhatnék ki. A Gyűrűk ura és a Hobbit szálak nekem nagyon nem jöttek be, így azokat a vonalakat hanyagolom. Legjobban az Avatar (mese) jött be és hasonló történetében gondolkodom, de úgy hogy ne hasonlítson nagyon rá. Eddig olyan ötletem volt, hogy van négy nép égtájak szerint, de az egyik megtámadja a szellemvilágot, hogy megszerezze azt a hatalmat ,amivel az összes nép felett uralkodhat. Mind a négy népnek megvannak a saját szellemállataik id. Majd lesz a főszereplő, aki a lezárja a több évtizede tartó háborút.


Igen igen, még elég sok a kérdés, hogy ha a nép képes átjutni a szellemvilágba, akkor mi értelme a főszereplőnek. Ezeket mind kidolgozom, de feleslegesen nem gondolkodom, ha a végén mindenki utálni fogja a történetet, mert hajaz az Avatarra...



2020. ápr. 10. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lehet újat kitalálni, visźont ez a történet nekem tényleg eléggé hasonlít az Avatarra. VISZONT ha jól megírod, akkor nem fogja senki utálni, csak azért mert hajaz az Avatarra
2020. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

van a szellemállatok ifjusági fantasy,indián mondák és mitoszok,ill mint 4 elem nekem a bolygó kapitánya mese ugrik be :).

DE szeretem a magyar szerzök müveit!

Duncan Shelley,Gabriel Wolf,L L L,Szemán Zoltán,Szélesi Sándor,Ronil Caine... ugy hogy hajrá!

Hát én a wattpadnak nem vagyok hive,inkább elektronikus kiadó vagy kissebb kiadó,novellás kötetek...

2020. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hasonlókat ír Adrian Tchaikovsky(?). A szellemállatokkal.


Egyébként A Gyűrűk ura és az Avatár nagyon hasonló alapkoncepcióból indul ki: a főhősök utaznak egy csomót, majd a végén a Nagy Rossz elbukik.

Mindegyikben van valami csavar: a Gyűrűk urában a főhős bukik el (a Gyűrű legyőzi őt) és a gonosz saját magát pusztítja el, az Avatárban pedig a főhős szintén nem tudja megölni a gonoszt (csak most az etikai kódexe miatt), ezért csak megfosztja az erejétől.


Ahm...az nem baj ha inspirál az Avatár. Mindenkit inspirál valami. Az Avatár is hajaz más fantasyra. A reinkarnálódó hőse sem eredeti ötlet, ahogy az sem, hogy az idomárok az őselemeket használják fel. Nem lepődnék meg,ha a készítőit az ázsiai hiedelemvilág mellett az Idő Kereke is inspirálta volna. (Robert Jordan meg szintén sok dolgot vett az ázsiai kultúráktól, mint jin-jang, ami az Avatárban is visszatérő motívum, na és a Gyűrűk ura is inspirációként szolgált neki.)

2020. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönön a válaszokat sokat segítettek :) Apa szerint már "nincs új a Nap alatt", hiszen korábban már biztos, hogy írt valaki hasonlót (bár ő a zenével érvelt). Illetve most hogy írtátok a hasonlóságokat és az inspirációkat kissé megnyugodtam, hogy nem fogják utálni az történetem, ha megírom. Ettől függetlenül változtatok rajta, hogy ne egyből ugorjon be mindenkinek, hogy ez egy Avatar copy, hanem mondjuk, ha jobban elgondolkodnak rajta. Bár emlékszem, hogy anno 9gag-en láttam, hogy a Harry Potter ésé a Gyűrűk ura mennyire durván hasonlít és ez le se esett, amíg a posztot nem láttam
2020. ápr. 10. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Vannak rosszul megírt regények is azért. A gond nem azzal van, hogy valamiből merítesz, hanem azzal, hogy ha ezt megpróbálod leplezni és úgy beállítani, mintha a te eredeti ötleted lenne.

Erre is van példa. Terry Goodkind személyében az Igazság kardjával, aki egy az egyben lenyúlta az Idő Kerekét, valami szadista marhaságot csinált belőle és tagadja is. Az olvasók pl. őt eléggé utálják ezért.


A hasonlítások jók is lehetnek, csak ne indulj el Terry Goodkind útján vele. :D


Szerintem gondolkodj el azon, hogy pl. mi az amit te megváltoztatnál az Avatárban ahhoz, hogy még jobbnak találd a sztorit és indulj ki ebből. Később aztán mindig átírhatod. De írj arról, amit megváltoztattál és akkor lehet az majd valami eredetivé növi ki magát.

2020. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!