Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Minden képregényt muszáj...

Minden képregényt muszáj rajzolva ábrázolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék én is képregényt készíteni és azt vettem észre, hogy mindegyik ugye ebben a rajzos formában készül. Én viszont szeretném, hogy is fogalmazzak... úgy ábrázolni, mintha rendes mese lenne. Tehát rendes tónus, fény-árnyék. Pl. A Marvel Pókember VS Pókember mese


A másik kérdés, hogy lehet ábrázolási ötletet lopni? Mert nagyon tetszik a nyugati manga stílus és én olyanban szeretném



2020. ápr. 17. 13:58
 1/5 A kérdező kommentje:

Hopp közben javítás

Nem nyugati manga, hanem anime

2020. ápr. 17. 14:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémádat. Milyen rajzstílusra gondolsz?


Hogy nem ilyesmit akarsz rajzolni:


[link]


Hanem inkább ezekhez hasonlót?


[link]


[link]



Olyan stílusban csinálod a képregényed ahogy akarod. Én olyat is láttam egyszer, hogy valami 3D modellező programban beállította a pózokat, majd képernyőkép + szövegbuborék.

2020. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hmm lehet képekkel egyszerűbb lett volna elmondanom :D Igen, erre gondoltam pontosan, de ezen belül is a dinoszauruszosra
2020. ápr. 17. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy képregény rajzstílusa nagyban függ attól, hogy ki rajzolta, illetve attól, hogy mennyi időt szántak rá.


Pl a Tűz és kő széria különböző részei:


[link]

[link]

[link]

[link]


(Az a "dinoszauruszos" is innen van, ami igazából űrlényes...)



Szóval te csak egy aprólékosan kidolgozott, élethűen rajzolt képregény akarsz rajzolni? Mert ahhoz a rajztudáson kívül más nem kell. :)

2020. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy milyen stílusban készíted el a képregényedet a te döntéseden (és rajztudásodon) alapul, semmi sem "muszáj". Viszont figyelembe kell venni mennyi munka egy élethű képregényt elkészíteni neked. Ha egy panel két napi munka talán le kell egyszerűsíteni, vagy kitalálni egy módszert, amivel gyorsabban tudsz dolgozni. "Ábrázolási ötletet" (stílust?) nem lehet lopni, főleg mert 100%-osan úgy se tudsz koppintani egy másik művészt.
2020. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!