Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy vagytok vele? E-book...

Hogy vagytok vele? E-book vagy hagyományos könyv? Melyiket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelműen hagyományos könyv.
2020. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Hagyományos könyv! Imádom az illatát és azt, hogy a kezemben tarthatom. Imádom, hogy a polcomon mindig láthatom őket és akár dedikáltathatom is ha szerencsés vagyok.

Tudom, hogy "szegény fák", meg minden, de ebben a helyzetben szeretnék egy kicsit önző lenni, ugyanis szenvedélyesen szeretem a nyomtatott könyveket.

2020. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazából én is a hagyományos könyveket szeretem. Egyszerűen olyan hangulata van, amit nekem az E-book nem tud vissza adni.
2020. máj. 28. 15:24
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Helyzettől függ. Ágyban olvasni telefonon/egyéb kisebb eszközön sokkal jobban szeretek, mert kényelmesebb, illetve utazáskor mindig féltem az igazi könyveimet, mert akárhogy vigyázok, a táskában sokszor megviselődik kicsit a borító széle. De egyébként hagyományos könyvek - szeretem őket a polcomon látni :)
2020. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
E-book. Én a könyvek szagát nem szeretem, ráadásul csukódnak össze mindig, így 2 kézzel kell fogni...
2020. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettő. Utazásnál, nyaralásnál kimondottan jó az e-könyv.
2020. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Hagyományos könyv. Imádom kézbe venni, lapozgatni a könyveket. Ráadásul szemüvegesként így is eleget olvasok képernyőn.
2020. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Ebook. Nagyon sok szempontból kényelmesebb.

- Elérhető bármi, bármikor. Nincs olyan, hogy ez a könyv elfogyott és sehol nem tudom beszerezni soha többet. Olyan sincs, hogy egy angol nylevű regény sokkal drágább, ha magyar boltból venném meg, mert csak. Ha én éjjel akarok új könyvbe kezdeni, vagy ünnepnapon, vagy mikor épp betegen fekszem itthon, akkor is lehet. Az interneten nincs karantén, mikor zárva minden. :)


- Nem kell pakolni, cipelni, helyet keresni neki, aztán költözésnél elhagyni, nem bírni elvinni. Garzonba is fér annyi olvasnivaló mint egy villába.


- Nem kell lámpát keresni. Olvashatok éjjel, nappal, bármilyen olyan helyen, ahol egyébként nem látnék semmit.


- Minden könyv betűmérete és betűtípusa ugyan az. Nem folyik ki a szemem, ha a kiadó szerint hangyabetűkkel kell egy könyvet kiadni.


Engem nem érdekel a könyvek szagolgatása és a polcom. Ha a fejemben bent van a tartalom, akkor az nekem elég. Dekorálok mással.

Utolsó, a külön erre kitalált ebook olvasók képernyője más technológia, mint egy monitor vagy telefon. Nem árt a szemnek, statikus. :)

2020. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Hagyományos. Hangulata van, és teljesen más élményt nyújt, mint az ebook olvasó.


Ugyanígy Wattpaden is azért nincs idegzetem olvasni, mert nem élvezem, hogy a képernyőt bámulva olvassak.


Lehet bármilyen előnye, a könyv az mégiscsak könyv.

2020. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Nyomtatott könyv!

Imádok könyvesboltba járni, belelapozni az új könyvekbe.

Imádok antikváriumba is járni és nézegetni a sok régi kötetet. Gyakran veszek antikvár könyveket, igazi ritkaságokat is meg lehet találni. Meg úgy érzem, hogy a használt könyveknek “történetük van”. Érdekes belegondolni, vajon ki olvasta előttem, kinek a polcán állt.


Szeretem a polcon rendezgetni a könyveimet. Azt is szeretem, mikor a neten rendelek könyveket (mondjuk most a karantén idején, mikor nem voltak nyitva a boltok) és kapok egy hatalmas dobozt és kibontom.


Nem mindenben vagyok ilyen klasszikus gondolkodású, meg a fákat is sajnálom, de ennyi önzés belefér (az ebook-nál meg az energia fogy...).

2020. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!