Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jobbak az új...

Szerintetek jobbak az új Leiner Laura könyvek (Mindig Karácsony, IOV trilógia) a régieknél? (Bexi-sorozat, SZJG, Bábel...)

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek le ezért.

Imádom Leiner Laurát. Viszont a mostani könyvei nem igazán a kedvenceim. Mintha régen sokkal jobb szövegeket írt volna. Mind közül a Bexi-sorozat a kedvencem. Valahogy már nem tudom az új könyveit olyan átéléssel olvasni, mint a régieket. Most kezdtem újra a Bexit, és ugyanolyan, mintha először ,,élném át" a könyvet. Viszont valahogy az újabb kötetekkel ez nincs így. Ez csak személyes vélemény. És ne utáljatok ezért, de én így gondolom.

Ti hogy vagytok ezzel?



2020. máj. 28. 16:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

Az újakra szavaztam abból a szempontból, hogy a Versenytáborral nagyon jól kifejezte és csúcszra vitte önmagát. Nem is tudom, hogy hogyan fogja ezt megugrani.

Egyébként én igazából már a Bexitől vagy a szakítástól húznám azt a vonalat, hogy újabb stílusban és idősebbeknek ír. Ahány éven keresztül kiadta az SzJG-t, az olvasók is kezdtek felnőni. Tulajdonképpen igazából egyedül az SzJG sorozata az, ami középiskolás szereplők ellenére laza formában maradt és még káromkodást sem tartalmaz. A karácsonyi novelláskötet eléggé egyedülálló koncepció, amiben idősebb szereplők ellenére az eddigi hangulatok között félúton lavírozott. Itt éreztem azt, hogy ez a félút működik is neki. Tehát vissza tudja fogni magát a durvulásból és egyben mégis tud komoly is maradni. A folytatásban elvileg a második Versenytábor sorozat érkezik és az akkor megint 16+ kategóriás lesz.

Bár én jóval idősebb vagyok a célcsoportnál, de ennek ellenére az SzJG régi stílusa is hiányzik. A nagyon komoly könyvek után jó volna újra egy kis felüdülés.

2020. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
51%
Személy szerint nekem mindegyik könyve nagyon tetszett (Bábelen kívül),viszont talán a régebbi könyvei egy fokkal jobbak.:))
2020. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%
A régibbi könyveit is szeretem szgj, bexi viszont az aszt és a babelt nem szóval engem a szívem kicsit mégis az újabb könyvei felé húz. Szerintem jóban ki van dolgozva maga az alap is a mostaniaknal lásd pl :Bexi és hiába a kedvencem tőle nem túl komoly és szinte csak parbeszedbol áll.
2020. aug. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
81%
Nekem alapból mindegyik könyv borzasztóan tetszett, de úgy gondolom, hogy a személyes kedvencem az IOV trilógia, mivel az már nem ez a tipikus "szivárványhányás" :D Kérlek ne kövezzetek meg!
2020. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem látszik a könyveken, higy Laura is fejlődik, és az újabb könyveiban, nehezebb témákat is feldolgoz(pl szülő elvesztése), és nem csak a vicces, gimis életet mutatja be és nekem ez tetszik. De én is azért a régebbiek felé húzok, mert azok az igaziak!
2020. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem jobbak voltak a régiek, de a SZJG és az IOV (ami Pl. új) a legjobbak... Ettől függetlenül a többi is nagyon tetszik!!!
2020. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
80%
Nekem az uj konyvei is nagyon tetszenek. De a regiek jobbak voltak.
2020. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%

Nem tudnék erre jó választ adni, nekem mindegyik tetszett.

A Szjg-t még alsóban kiolvastam, Bábel, Akkor szakítsunk megvolt, Mindig Karácsonyt most olvasom és imádom, a Bexit pedig most fogom majd elkezdeni.

Ja és ott volt még az IOV ami az egyetlen olyan könyvsorozat ami megvan itthon sajátban :D Na meg persze a Mindig karácsony. A többit mind könyvtárban olvastam.

Sosem fogom elfelejteni mikor először tartottam Leiner Laura könyvet a kezembe. Szjg első rész..Mintha csak tegnap lett volna :)

2020. nov. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
86%
Huu nagyon szeretem mindegyiket, de nálam az Szjg vitte és viszi a prímet. Nekem inkább a több kötetesek jönnek be, mert azokat onnan olvasod, ahonnan szeretnéd és pl. mint az Szjg-nél végig kísérjük Reniéket a gimin, vagy Hannáékat az IOV-on. És hát awhh fiúk az összes könyvben<3
2020. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%
Én a Bexit és az újjabakat is nagyon szeretem. Az SZJG-nél az elejét pedig nagyon nem, mert az elég unalmas szerintem. Szóval én az újakat+Bexi-t szeretem
2020. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!