Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van valaki, akinek kiadták a...

Van valaki, akinek kiadták a regényét vagy novelláját? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Mesélhettek is akár.

2020. aug. 2. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Vers nem jó?
2020. aug. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiválasztottam azt a magyar szerzőt (a szakma nagyágyúja volt, komoly irodalomban), és elküldtem neki a legjobbnak ítélt pár művemet. Válaszolt, azt írta, nem dilettáns vagyok, és két darabbal beajánlott egy irodalmi folyóirathoz. Ennek a megjelenésnek a történetét azután mindig leírtam, amikor valami laphoz küldtem írást. Ettől fogva lassacskán megindultak a publikációk. De csak jelképes összegeket fizettek értük, és évi pár alkalmat jelentett a dolog. Támogatás nélkül nulla esélyem lett volna. Az illető már nem él, keress magadnak te is valakit, akit nagyra becsülsz, és kérd a véleményét.
2020. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Ha van kiadott versed, arról is mesélhetsz.


#2

A szerző rögtön válaszolt és nem kért érte pénzt sem? Egyéb jó/rossz élmény? :)

2020. aug. 2. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz erre a piacra betörni (meg persze bent maradni is)Kb. ez a valóság: több mint 50 elküldött bemutatkozó levél, ebből jó, ha tizenöt válaszol, annak a fele elutasítás, a maradék sem ígér semmit, de legalább kér egy szinopszist. Nekem szerencsém volt az egyik kiadóval, pont olyan témájú regényt kerestek, amiről a könyvem szólt. Ennyi...
2020. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 007Prof ***** válasza:
Nekem, úgymond "kiadták" a regényem. Én csináltam a borítót, a szerkesztést, a fülszöveget, mindent. Cserébe betolták a könyvet a reklámban négyszáz másik könyv közé, hogy csak akkor találd meg, ha direkt keresed. jöttek e-mailek csőstől, fizess hetvenezret mindenféle fórumokon való megjelenésért. Lehúzás az egész. A Novum publishing kiadót nagy ívben kerüld!
2020. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!