Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a kedvenc Jane Austen...

Melyik a kedvenc Jane Austen könyved? Miért tetszett?

Figyelt kérdés

A "Büszkeség és balítélet" nincsen köztük, ezzel a művel kapcsolatban a folytatás érdekelne. Nem tudom eldönteni hogy a "Titkok és szenvedélyek" vagy "Mr és Mrs Darcy" a jobb folytatása a műnek. Mindkettőről hallottam hideget és meleget is. Szerintetek melyik a legjobb?

Gondolom egyik sem ér fel egy Austen művel, viszont annyira beleszerettem a BB karaktereibe, hogy nehez tudnom őket elengedni.



2020. nov. 16. 09:37
A kérdező szavazást indított:
Értelem és érzelem
Emma
Meggyőző érvek
A klastrom titka
A mansfieldi kastély
Szerelem és barátság
6 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt még kihagytam, hogy vannak egy "Pemberley krónikák" címen futó folytatásai is a műnek! Szóval

- Mr és Mrs Darcy

- Titkok és szenvedélyek

Vagy

- Pemberley krónikák

...a jobb?

2020. nov. 16. 09:39
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a Büszkeség és balítéletet olvastam, de azt angol eredetiben, a régies nyelvezetet pedig egy kín volt olvasni, nem is tudtam nagyon figyelni, hogy mi történik. :D


Egy barátnőmnek, aki többet is elolvasott, az Értelem és érzelem (Sense and sensibility) tetszett a legjobban.

2020. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a folytatásokat ne olvasd el. Én a pemberley-i krónikáknak álltam neki, de nem olvastam végig. Csak leírta, hogy ide- oda mennek, gyerekek születnek, semmi izgalom, konfliktus, csúcspont, unalmas volt. Inkább bízd a képzeletedre, mi történt utána. Boldogan éltek, az meg elég unalmas.
2020. nov. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is angolul olvasom Austen műveit és pont ez a régies megfogalmazás tetszett a legjobban.

Nekem az Emma a kedvencem, mert sokakkal ellentétben, nekem nagyon tetszett a címszereplő jelleme és szerepe.

2020. nov. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!