Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez miért van? Illetve tudnátok...

Ez miért van? Illetve tudnátok nekem, egy normális és ésszerű választ adni?

Figyelt kérdés

Sok Ted Bundy-s FanFictiont olvasok/olvastam Wattpad-en, és volt egy könyv, ahol volt pár olyan komment amit nem tudtam hova tenni. Szidták az írót, hogy ő "hogy merészel ilyen könyvet írni!?", meg ehhez hasonló, durvábbnál-durvább dolgokat is írtak.


Szerintem a FanFiction teljesen korrekt, és normális volt, és tényleg nem értettem, hogy miért voltak ilyen bunkók az íróval. Azóta sajnos az író törölte a könyvet, de volt esélyem egy pár szót váltani az amerikai lánnyal, aki úgyszintén nem értette, hogy miért voltak vele bunkók.


(Egyébként ezt azért is kérdezem, mert én is tervezek egy FF-et írni egy sorozatgyilkossal, és semmi kedvem nem lenne ilyen ,,utáló'' kommenteket olvasni, a művemmel kapcsolatban..)



2020. dec. 6. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Mindenhol vannak "hater"-ek és mindig is lesznek:D

Valakik építő kritikát akarnak nyújtani, valakik csak pattogni akarnak és szidnak, amit tudnak mert unatkoznak,ezek között jó, ha tudunk különbséget tenni. De..Sajnos ezzel együtt kell élni:)

Viszont ezzel együtt mindig lesznek támogatóid is, akik visznek előre és értékelik a munkádat. Ez mindig frissítő.

Rájuk kell összpontosítani a haterek-et meg ignorálni vagy tiltani, hogy ne rontsák a levegőt.

Amúgy meg mindenki másképpen fog fel és fogad be egy művet, legyen az akármilyen. Lehet, hogy valakinek másképp jött le és kicsit offos volt a sorozatgyilkos-szál, és nem bírták tartani a szájukat.

2020. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Azért nagyon nem mindegy, hogy milyen hangnemben íródott. Ha ilyen kis romantikus cukiskodós valami, akkor én értem, hogy az emberekenek mi a bajuk vele.


Nem gondolnám, hogy haterség nagyon nem jó néven venni, ha valaki FANfictiont ír egy olyan sorozatgyilkosról, aki elrabolt, megerőszakolt, megölt bevallottan 30 embert, majd a holttestekkel is művelt dolgokat. Ráadásul ez nem volt olyan régen. Simán élnek még olyan emberek, akiknek a szeretteik voltak az áldozatok.


Ez igenis baromi tiszteletlen tud lenni. Isten lássa lelkem, nekem sem esne jól, ha kislányok arra az emberre vernék magukat, aki ilyeneket művelt mondjuk az anyámmal/nagynénémmel/testvéremmel, stb.

Mégegyszer mondom, ez egy nem olyan régen történt, valós esemény, valós személyekkel.


Alapvetően nem tartom egészségesnek és etikusnak ma élő emberekről fanfictiont írni, gondolok itt arra amikor ezekben mondjuk egy színész vagy zenész szexuális dolgokat tesz, stb. Konkrétan emlékszem mikor arról volt szó, hogy egy bizonyos színész felesége beszélt arról, hogy a közös gyerekeiknek valószínű baromi megrázó lenne, ha egyzser megtalálnák az interneten az olyan "alkotásokat", ahol az ő létező, igazi, élő apjuk szexel egy kollégájával (aki amúgy a család jó barátja, a gyerekeknek kb. nagybácsi szintű barát).

Nekem ez alapvetően nagyon nem fér bele.

2020. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2-es, ezzel teljesen egyet értek! Elhiszem, hogy senkinek sem lenne valami szép látvány, ha például Ted Bundy gyilkolta volna meg a családja egyik tagját, és akkor egy ilyen love sztory-ban meg arról olvasna hogy ted milyen szexi volt stb. stb., és illetve az amit a színészes-zenészes dologról mondtál, az is valóban igaz. Elég kellemetlen lehet egy olyan szituáció (pl. egy Shawn Mendes ff, amelyben Camilla Cabello egy rossz p!csának van beállítva -tegyük fel azt, hogy már Shawn-nak és Camilla-nak van egy lányuk-, és azt az adott lány elolvassa. Elképzelhetetlenül kényelmetlen/kellemetlen lenne az a szituáció).


Viszont az a könyv, nagyon okosan, illetve választékosan vezette a történéseket. Az írónő karaktere nem feküdt le, vagy "cukiskodott" az említett sorozatgyilkossal, hanem nagyon jó barátok voltak, és ez fogott meg a legjobban abban az alkotásban.

2020. dec. 6. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Beteg vagy. Éppeszű ember NEM olvas fanfictionokat egy igazi sorozatgyilkosról és pláne nem ír! Ne álszenteskedjünk, ez rohadt beteg viselkedés. Kevésbé se érdekel, hogy ez csak egy fan által íródott sztori, Ted Bundy létezett és rengeteg lányt ölt meg és családot tört szét, rohadtul nem egy olyan ember akiről fanfictionokat kell írni és áradozni kell! Nem tudsz megelégülni egy kitalált sorozatgyilkossal egy könyvből vagy akármiből?

Jöhet a lepontozás, de veletek nincs valami éppen mentálisan.

2020. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4-es, nem hinném hogy "beteg" lennék. Azért, mert szeretek ilyenek olvasni, vagy netán írni, az nem azt jelenti, hogy valami probléma lenne velem. Ráadásul egy szóval sem mondtam, hogy Ted Bundy-ról írnék FanFictiont.
2020. dec. 6. 21:39
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Oké, akkor egy másik sorozatgyilkosról akarsz. ISMÉTLEM! SOROZATGYILKOSRÓL!

Igazi emberekről nem írunk fanfictiont, sorozatgyilkosokról meg főleg nem! Nem számít, hogy milyen jól van megírva!

2020. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Igazi emberekről nem írunk fanfictiont", *Rip Shawn Mendes ff-ek*.

Én már teljesen úgy vagyok ezzel az egésszel, hogyha erről akarok írni, akkor erről fogok.

Ráadásul rohadt sokan írnak ilyen könyveket, és azok több százas vagy akár ezres megtekintéssel is rendelkeznek. Tehát ha van kereslet (gondolok itt tényleg MINDENFÉLE ff-re), akkor kínálatnak is kell lennie, ami azt jelenti, hogy akármennyire is "helytelen" ez a fanfiction írás, vannak több százan/ezren akiket ez érdekel, és legtöbb esetben tetszik is nekik.

2020. dec. 6. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

5. Kijelentetted, hogy sorozatgyilkosról nekem ennyi elég volt, nem érdekel, hogy Ted Bundy vagy nem.

Ugyanúgy van többszázezres megtekintés olyan fanficitonokon is amikben nem igazi személyek vannak. Főleg nem sorozatgyilkosok. És azok az emberek akik sorozatgyilkosokról olvasnak egyik se normális. És ezt a legvisszafogottabban mondom. Inkább írj Shawn Mendesről fanfictiont mint egy gyilkosról, könyörgöm, nem létezik, hogy te nem látod mi a probléma ezzel!

2020. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát oké akkor úgy látom, hogy "problémák vannak a fejemben".

Igen, kijelentettem, hogy sorozatgyilkosról szeretnék írni, mert érdekesnek találom az ehhez hasonló témákat, és ennyi.

2020. dec. 6. 22:05
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Én is érdekesnek találom, még se írok Ted Bundy fanfictiont...
2020. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!