Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez vajon mitől lehet? Vagy mi...

Ez vajon mitől lehet? Vagy mi miatt érezhetem így?

Figyelt kérdés
Több regényem is készen van. Utólagos javítgatásokat végzek némelyiken. Hobbi szinten írok, mondhatni a napom 80% át az írás teszi ki. Kialakítottam magamnak egy sajátos stílust, egyedi világot, melyben jól érzem magam. De félek. Félek őket kiadatni, nyilvánosság elé tárni. Többször elhatároztam, hogy igen! Most! Kiadatom! És mikor eljött a pillanat, lehetőség lett volna rá, akkor nemet mondtam. Visszaléptem. Érdekes, mert mindenki arra vár, hogy megjelenhessen, ismert legyen,pénze legyen belőle. Sok minden jár a fejemben, de ezek lehetséges, hogy csak kifogások... Szóval, mit lehetne tenni? Hogyan érezzem én is azt, mint mások? Akik zokszó nélkül megjelentetik.

2021. jan. 12. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológus, kineziológus. Utóbbi konkrétan blokkoldásban jó.
2021. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Próbáld megkeresni az okát. Mitől félsz? Hogy netán mégsem elég jó és elutasítják? Hogy az ismerősök kezébe kerül? Hogy nagyon híres leszel és nem tudsz mit kezdeni a rád irányuló figyelemmel? Ilyesmiket gondolj át szerintem. Mert itt arra kell "megoldást" találni, ami a valós probléma.
2021. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem lesz könnyű megjelentetni, vagy másfél-kétmilliós költség a magánkiadás, ami sikerülhet, vagy ha nem magánban akarod, akkor vesszőfutást kell járnod a kiadók közt, hogy egyáltalán legyen, ahol elolvassák, amit elküldesz nekik. Ha elfogadják egy helyen, akkor is utána évek, míg a kiadó szerez állami támogatást a könyved kiadására.
2021. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy minden egyes művemhez köt valami, ami miatt számomra túl kedves. És attól tartok, hogy ha kitenném nyilvánosság elé, akkor a sok "őt" ért negatív kritikákat nem tudnám elviselni, és mivel túl közel érzem, rettentően bántana. Igazából nem akarok híres lenni, meg az, ami ezzel jár. Mert mindig is amolyan fekete bárány voltam. Persze jó lenne, ha látnám sokak kezében, meg látni, mikor beszélnek róla fórumokon stb... De mégis nagyobb az, hogy képtelen vagyok elengedni. Na, mindegy. Lehet jobb is így. Egy csomó mindentől megóvom magam. Vagy csak ezzel nyugtatom magam...
2021. jan. 12. 14:35
 5/7 A kérdező kommentje:
3 as. Már kiadhattam volna. A szerződés kötéskor fordultam vissza. És nem 1 alkalommal. De itt nem a kiadás a gondom, hanem az elengedés...
2021. jan. 12. 14:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor erre egyrészt megoldás lehet az írói álnév használata.

Másrészt, ha te úgy érzed, hogy jó, és a kiadó is lát benne valamit, akkor valószínűleg tényleg van egy szinten a történet. A kiadók csak akkor adják ki, ha tudják, vissza jön a befektetés. Tudják, mit szeretnek az emberek, így nagy valószínűséggel a többségnek elnyerné a tetszését. Mindig vannak olyanok, akiknek nem teszetik , ez tény. De ne csak a rossz kritikára fókuszálj. Gondolk azokra, akik imádnák, és azokra is, akik ugyan látják a hibáit, de rendesen megfogalmazzák. Azokból tanulhatsz.


Ha nem vagy kész erre, akkor viszont ne erőltesd.


Köztes megoldás lehet, ha interneten publikálod. Onnan bármikor leszedheted, ha úgy érzed, nem neked való az olvasottság.

2021. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismertem egy tudóst, aki azért nem adta ki a tanulmányait, mert "ezeknek?". De aztán rápacsált, mert a halála után megjelentették őket gyűjteményes kötetben.

Ismertem egy nagyon tehetséges, profi költőnőt is, aki egy versét sem adatta ki, nem tudom, miért. Mindenesetre az ember saját joga, hogy megválassza az élete útját. Te a mások szeme előli rejtőző életet választottad.

2021. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!