Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, szorongás miatt...

Depresszió, szorongás miatt érezhetem magam így?

Figyelt kérdés
Nagyon szorongós vagyok, apróságokat is túl tudok spirázni,evek óta sokat stresszelek és szorongok, emiatt a táplálkozásom se a legkiegyensulyozottabb illetve az alvasom se, keveset mozgok, egy ideje dohányzok is. Tudom hogy ez így elég szörnyen néz ki leírva, most kezdtem el pszichológushoz járni, mert tudom, hogy ezen változtatnom kell. Jelenleg krízishelyzetben vagyok és azóta gyenge vagyok sokszor, szédülök, néha ájuláskozeli állapotban érzem magam, legszomjam van, faj a fejem, mikor melyik tünet jelentkezik, van, hogy az összes egyszerre.. 21 éves vagyok. Lehet már valami sulyos következménye az eddigi életmódomnak vagy nagyobb az esélye, hogy pszichoszomatikusak a tünetek?
2020. szept. 16. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Amiket a végefelé leírtál, azok könnyen lehetnek a súlyos szorongásod miatt, szóval pszichés tünetek. Ennek nyílván nem használ az életformád sem, de szerintem inkább pszichés lehet. Most ezt ne vedd diagnózisnak, csak személyes tipp.
2020. szept. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Attól félek, hogy infarktusom lesz, megall a szívem vagy agyverzest kapok és ettől csak még rosszabbul vagyok:(

2020. szept. 16. 23:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, habár valószínűleg lelki problémák is állnak a háttérben, az biztosan nyomaszt, hogy tudod, hogy a kevés mozgásnak és a dohányzásnak milyen tünetei vannak. Ettől lesz mégrosszabb. Egyébként 21 évesen még ha ilyen életmódot is folytatsz se nagy az esélye, hogy ez megtörténik, de ha változatsz, akkor egy dologgal kevesebb okoz szorongást, és hát 30 év múlva már nem lesz mindegy, amúgy sem. Tudom, hogy te is tisztában vagy ezzel, ezt megerősítésnek szánom, hogy valóban ez segíteni fog.
2020. szept. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Molyember ***** válasza:

A szorongás mindig utat fog törni magának. Most az infarktustól és az agyvérzéstől félsz, aztán, ha már beláttad, hogy ez hülyeség, akkor mindenféle, rákra utaló jeleket veszel majd észre magadon. Ha valami csoda folytán meg tudnának győzni, hogy teljesen egészséges vagy (szinte lehetetlen, mert minden negatív lelet ellenére érezni fogod a tüneteket), akkor találnál mást, amitől retteghetsz. Félhetsz a betöréstől, szeretteid elvesztésétől, fertőzésektől, ezekből pedig kialakulhat egy tisztességes kényszeresség is, mint pl. a kézmosás ezerszer, ajtózár ellenzőrzés félórán keresztül, ilyesmi.

Ilyen a szorongás természete. Magára a szorongásra kell megoldást találnod a pszichológusoddal, aztán dolgoznod rajta. Ettől még élhetsz száz évig, de elég szar száz év lesz, miközben nem létező fenyegetésektől rettegsz.

A krízist az öngyilkosságra használják, ettől inkább tartózkodj.

2020. szept. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!