Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket erről a történetről Wattpaden?

Figyelt kérdés

Ha pozitív dolgokat (is) írtok, akkor azzal majd megpróbálnám meggyőzni az íróját, hogy fejezze be és hogy készítsen folytatást, mert engem érdekel.

Leírom azokat a dolgokat, amik elijeszthetik az embert, meg bemásolom a leírást.

Szóval lányxlány leszbikus sztori, aminek a főszereplője személyiségzavaros vagy pszichopata, nem értek hozzá sajnos.😟

A csajok kamaszok, és elég gyorsan alakul ki a kapcsolat köztük.

Rövid sztori, rövid fejezetekkel, úgyhogy nem sok idő.


[link]



2021. jan. 20. 20:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem te is épp annyit tudhatsz az írásról, mint a kérdező.


A tényszerű információközlés pedig nem támadás, még ha előszeretettel veszik is annak az öntelt amatőrök.

2021. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
16%

Es ezt mibol gondolod? 😀 Eleve nem olvasok ezen a remes platformon mert ennel magasabbak az igenyeim mar olvasas teren is. Oke, hogy belem akarsz kotni, de ez igy netto hulyeseg most.

Semmi ontelt amator nincs bennem, ugyanis fiatalabb koromban probalkoztam ilyesmivel, vagy 10 eve mar, hogy nem. Es kb. azt ecseteltem, hogy szinvonalat tekintve en sem voltam jobb a kis indokokatlan E/1 kezdo hiabammal, ami meg mindig gyakori jelensegnek szamit. 😀

Egyebkent E/1 teren tok jo pelda az alkonyat sorozat. Az is ugy irodott, mert alapvetoen annyira tehetsegtelen az irono es

egy rohadt akciojelenetet nem kepes megirni.

2021. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Számos más remek művet olvashatsz, amelyeket E/1-ben írtak.


Azt, hogy az Alkonyat írója tehetségtelen, miből szűrted le? A szórakoztató irodalomban nem feltétlenül az irodalmiasságot kell előtérbe helyezni. Az író lehet, hogy tehetségtelen (bár az írádvan a tehetség csak egy apró szelete a tortának, amitől jó vagy rossz lesz egy író), de remekül meg tudta fogni a célközönségét. Az írásnak pedig az a lényege, hogy kapcsolatot teremtsünk az olvasóval. Neki ez sikerült.

2021. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
47%

Pedig jó E/1-et írni tényleg nem könnyű. Sokkal többet kell a szubtextusra építkezni, az információt egyetlen, szűk nézőponton keresztül tudod adagolni és fogadni, a fókusz természete is megváltozik, arról nem is beszélve, hogy a cselekmény során mindent egy, a te személyedtől független, autonóm személyiségen keresztül tálalsz és ábrázolsz, ennek a személyiségnek a saját értékrendjével, értékítéletével, ami ugyebár sokszor megbízhatatlan lesz – és ezzel a kiszámíthatatlansággal kell a történetnek követhetőnek és értelmesnek maradnia. Arról nem is beszélve, hogy nem lehet bármilyen karakter nézőpontkarakter, és elejétől végéig alkalmasnak kell maradnia a rászánt feladatra, elvégre nem csak egy adott szerepkört tölt be, hanem mesél is. És hát minél nagyobb volumenű világgal és cselekménnyel dolgozol, ez annál nagyobb szívás.

A nézőpontkarakter hangja nem lehet semleges, érezni kell belőle az elbeszélő személyiségét, szakmai hátterét, a tapasztalatait, a kultúrát, ahonnan származik, és még ha nem is szerethető szereplő, nem mehet az érzelmi közelség miatt az olvasó agyára.

Az Alkonyat maximum a rossz E/1-re jó példa, viszont ezzel bizonyítani az álláspontodat sekélyességre vall. Érezhetően kihagytál egy csomó jól megírt E/1 klasszikust, amiket már fentebb felsoroltak, és nincs kellő alázat benned az írás iránt, ha azt feltételezed bármilyen írással kapcsolatos dologról (legyen az E/1, romantikus zsáner, bármi), hogy könnyű.

Én is azzal a fejjel álltam neki az E/1-nek jó 10 éve, hogy höhö, hát ebben milyen könnyű fogalmazni, aztán elkezdtem komolyan venni a dolgot. Most már örülök, ha néha E/3-hoz nyúlhatok, mert a fő projektem E/1-ben íródik, és bármennyire szeretem, megizzaszt.

Ha annyira könnyűnek tartom, ülj le a seggedre, és írj meg egy kisregényt E/1-ben. Aztán majd értekezel az Ao3-on az eredményekről... Ja, igaz, ott nem adnak feedbacket, ott könnyen érzi magát királynak az ember.

2021. jan. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Na latod, kezdobb korodban te is nekialltal. 😀 Sokan teszik. Erre probaltam ravilagitani. Es sokan ramondjak, hogy konnyu, sokan annak gondoljak, ezert is sok kezdo probalkozik ezzel. Egyebkent ezen a tenyen nem tudom, hogy mi faj, szetnezel a kezdo pocsek irasok kozt szerintem ugy 10-bol 7-8 az E/1 lesz, legalabbis ez a tapasztalatom olvasokent es a kerdesben szereplo tortenet is ezt tamasztja ala csak.

Az a helyzet, egy hajnalban irt szosszeneten lovagoltok, ami erre a tini online iraskulturara vonatkozott, mert ott bizony ez az altalanos jelenseg. En tenyleg nem ertettem azt a mondatom komoly muvekre, valamint konnyunek sem talalom magam sem. Ok gondoljak annak. Kulonben miert ez lenne nagyobb szamban? Es ezen a szinten, amin van ez az iro is, konnyebv is mint egy E/3, mert az meg ugyse menne neki szerintem, de ezt ahogy ranezel latni szerintem, hogy nincs azon a szinten.

Egyebkent minden mufajban vannak jo es rossz muvek, en ezt nem veseznem tovabb. Viszont en a tipikus kezdo hibat vetettem fel es annak okat, hogy tevesen tartjak konnyunek.

En nagyregenynek alltam anno neki, de hagytam. 10 eve nem irok, akkor probalkoztam, ettol fuggetlenul olvasok, fokent neten. Szoval most ezt az ao3-s peldat sem ertem. Wattpaden jobb kritika jon talan? Szennyen kivul mast meg nem talaltam ott. De az is teny, hogy amilyen temakban keresgelek ao3-n, marha gyakori, hogy a pocsek van elol lajkok meg kommentek szamaban is es agyon van istenitve. Egyebkent anno sajat blogomra volt kiteve es kaptam ra kritikat. Igaz ezt az E/1-et nem, de sok hibara ravilagitottak. Nem tudom mi jo platform ra, mert a pocsekokat en is elejen bezarom. Viszont nem irok, szoval ezzel a beszolasoddal nem tudok mit kezdeni. Ha attol jobb a lelked en ilyen kezdo szintu E/1 szintrol nem jutottam tovabb es abbahagytam.

2021. jan. 24. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

A jó kis írástechnikáról én bármikor, bárhova jövök diskurálni, édesmindegy, hogy kinek a szösszenete alatt történik és a nap melyik szakában. :) Szeretek írni, no.


Na, de akkor miért mondod, hogy a kezdők írnak csak E/1-et? Egyáltalán minek okoskodsz az írásról, ha már nem vagy aktív? :D

Én tök konstruktív észrevételeket kapok Wattpadon, csak meg kell találni a jó közösséget hozzá. Facebookos aktivitás, hirdetések, célközönség megtalálása. Macera, ez nem kérdés, de léteznek emberek, akik igényesen írnak, és szépen körbe is támogatjuk egymást, mert viszonylag sokan is vagyunk.

Ha esetleg nyitott vagy arra, hogy változzon a véleményed, és le akarsz szokni arról, hogy alaptalanul olyan dolgokat állíts, amiket hajnali négykor, félig alvó állapotban is könnyűszerrel meg lehet cáfolni, ajánlom figyelmedbe az alábbi profil olvasólistáját, ők kimondottan az igényesen megírt munkákat keresik:

[link]


További kellemes hétvégét!

2021. jan. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Amúgy meg kezdőbb koromban álltam neki, és most is E/1-ben dolgozom, ahogy arra a 14-es válaszomban utaltam is. :)
2021. jan. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Mert sok kezdotol lattam, mondom. 😀

En blogspoton kaptam azt, 10 eve azon mentek az iromanyok es igen, borzalmasan sokat kellett hirdetni. Meg irni kritikat masnak es akkor kb. te is kaptal. 😊

Ez a velemenyem meg nem valtozik, hogy sok bena kezdo gondolja konnyunek es nekiall igy, egyszeruen tul sokat olvastam hozza. 😀 Egyebkent nyitott vagyok en E/1-re is, nem az, hogy nem. De amikor nezopontoknal ugral, mint itt is, ott kijon, hogy nem is volt indokolt, csak nem tudja E/3-ban, pedig kivitelezheto volna. Es nem azt mondom, hogy ez tipikusan rossz lenne. De gyakori kezdo hiba, hogy konnyunek tartjak es abban probalkoznak. De amikor rossz kezdo, akkor az tipikusan ordit rola es mellekes, hogy nana, hogy E/1 is. 😀

2021. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
41%

Most nem értem miert próbálod félremagyarázni a saját állításod... Egyészen pontosan ezt írtad néhány hozzászólással ezelőtt:

"wattpadot el kell felejteni ha minosegi iromanyt keresel 😀 csak az ao3 😀 E/1-et a kezdok hasznalnak, mert konnyebb ugy irni"


Egyre kínosabbá válik, annyi badarságot hordasz össze. E/3-ból nem amiatt ugrik valaki E/1-be, mert úgy "könnyebb" megoldani, tekintve, hogy nem stimmel a személy. Vagy szerinted egy ilyen hiba annyira gyakori?


Alisha kabátja alá lassan beszökött a fagyos levegő. Bőrén meredeztek az finom szőrpihék, mintha a halál lehelt volna a mellei közé. Nézte a lépcsőaljba kuporodott, nincstelenség kényszerzubbonyába öltöztetett vénasszonyt, akinek a vörösen izzó orrán kívül nem látszott ki más a mocskos, bő kabátja és kinyúlott (egykor fehér) sapkája alól. Máskor talán a sajátját is oda adta volna, de ezen az éjszakán ez felérne egy öngyilkossággal. Most átkozta magát, hogy nem sietett jobban. Lekésve az utolsó buszt, kénytelen volt a száraz fagyba burkolt, barátságtalan úton sétálni.

Mentem tovább a kietlen sikátorokon keresztül. Cipőm sarka egyre szaporábban kopogott, és a szívem is próbált utat törni magának a bordáim között. Hátra-hátra pillantottam, de nem láttam senkit, csak egy kóbirmacskát halk puffanással eltűnni egy kukában. Biztos csak ezt hallottam - próbáltam magam nyugtatni. Már csak néhány sarok - ez lebegett a szemem előtt, miközben már hallani véltem az egyre köteledő lépéseket magam mögött.


Ezt ebben a pillanatban imprpvizaltam, szimulalva azt a hibat, amire hivatkoztal. Azert ez eleg extrem, ketlem, hogy ez oly gyakran elofordulna. Maximum az igeidok indokolatlan vaktakozasa gyakori, es a nezopont - a fentihez hasonló - keverese.

Pl.: Tina nem is sejtette, hogy mikozben gondtalanul pakolaszik, es gondolkodik - mit vegyen fel reggel az indulaskor -, a feketebe oltozott ferfi ott all a hata mogott egy hosszu pengeju késsel a kezeben.

Ebben pl az a hiba, hogy kozeli E/3-ban,amikor epp Tina a nezopont karakter, nem tudhatja, hogy ott all mogotte a keses ficko. Ez maximum mindentudo nezopontnal lehetseges.


Erről ennyit. Szerintem lapozhatunk.

2021. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
"fentiekhez NEM hasonlo-
2021. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!