Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez így mennyire plágium?

Pilátus kérdése:

Ez így mennyire plágium?

Figyelt kérdés

Még 16 évesen elolvastam a Szent Johanna Gimit, és nagyon tetszett, rögtön el is kezdtem hozzá írni egy "rajongói könyvet", persze saját karakterekkel, saját sztorival stb.


Azóta nagyon megszerettem a kis regényemet, szépen gyarapodik és fejlődik, a Szent Johanna Gimiből viszont kezdek kiábrándulni a harmincadszori olvasása után (én közben 22 lettem). Igyekszem egyre jobban eltávolodni az eredeti műtől, mert már nagyon sok minden nem szimpatikus benne, viszont sajnos rengeteg mindent emeltem át belőle a kezdetek kezdetén (16 évesen), amiken ilyen későn már lehetetlen változtatni, annyira a történet alapját képezik.

Néhány példa az egyezésekre: ugyanúgy a gimi 4 évét öleli fel, ugyanúgy 8 kötetben, és ugyanúgy félévekre van bontva (csak itt a nyarakról is írtam). Ugyanúgy 12 fős az osztály, és ugyanúgy mindenki az osztályon belül jön össze mindenkivel, mint az SZJG-ben. Sajnos nagyon szembetűnőek a hasonlóságok, és ezeken már nagyon késő változtatni. Természetesen a sztori menete teljesen más, a karakterek is sajátok, nem E/1-ben van írva hanem E/3-ban, stb, viszont félek, nem tudom így kiadni ezt a könyvet. (a könyvemből már több, mint 600 oldal meg van írva.)


Szerintetek van bármi esélye ennek a könyvnek mint önálló darab? Vagy "rajongói novella" címen kiadható? Érdekel még egyáltalán valakit ez a "kijárjuk a gimit" téma, vagy Leiner Laura már teljesen kivesézte ezt a történetet, és már senki nem olvas ilyeneket?


Ui.: Van más regényem is, ami ennél százszor jobb, nem halok bele, ha ez megbukik vagy sosem adom ki. Csak már nagyon megszerettem a karaktereket, szeretném tudni, van-e egyáltalán esélye a piacon, vagy senkit nem érdekelne.



2021. febr. 10. 23:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10%
Ha a Szürke 50 c. Alkonyat fanfictiont kiadták, szerintem a tiéddel sem lesz gond. Csak legyen elég lóvéd.
2021. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#3: lehet, hogy csak ez lesz. :) én egyébként illusztrációt tanulok, tehát ez a könyv tele lenne saját rajzokkal és skiccekkel is, természetesen a történethez kapcsolódókkal - leginkább ebből az aspektusból lennék "formabontó". Talán ez a szokatlan formátum tetszene a közönségnek, egy barátom szerint kár lenne egy ilyen könyvet "rejtegetni" (nem akarok álszerénykedni, nagyon jók lennének az illusztrációim), persze az is jó kérdés, érdemes-e egyáltalán egy "lerágott csont" történetet pusztán érzelmi alapon kiadni a nagyközönségnek. :)
2021. febr. 11. 14:48
 13/15 anonim ***** válasza:
79%
oké :) nagyon sok ismert és tisztelt netes író van, nem kell feltétlenül fizikai kiadás, hogy ismert legyél :) meg pl. Holly Black, Cassandra Clare, Naomi Novik is netes írásokkal kezdte a karrierjét...
2021. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

A klisékkel nincs gond, ha tudsz újat mutatni a történetben, és tudod újszerűen használni a kliséket.

Egyébként fentebb említették Rowlingot meg Cassie Clare-t: mind a kettejüknek volt jócskán plágiumos botránya.

2021. febr. 13. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van kedved tedd föl pl. Wattpadre! <3
2021. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!