Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Meg lehet szokni az ebook...

Meg lehet szokni az ebook olvasókat?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvasok és eddig csak könyvből tettem, de borzasztó sokba kerül szinte hetente új könyvet venni úgyhogy váltanék egy ebook olvasóra. De elég "kényelmetlennek" tűnik az olvasás rajta, főleg hogy az oldalak eltűnnek és nem olyan lesz tagolása stb.

Nehéz átszokni arra?


2021. márc. 1. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem.


Számomra amúgy fizikai könyvből olvasni a fura. Nem lehet fogni egy kézzel, nem egy érintés a lapozás, csukódik össze, stb.

2021. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Ebookra is meg kell vásárolni a könyveket, kivéve ha az erkölcsödbe belefér, hogy ellopjad őket.


Attól is függ, hogy milyen az ebook olvasó, egy kínai noname szarral csak kínlódsz, egy márkáson élvezet olvasni.

2021. márc. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Meg lehet szokni. De a papírkönyvről nehéz leszokni. :D


Az első egy-két hétben volt fura, de kellemes rajta olvasni, nem olyan, mint telefonon, könnyebb magaddal vinni, este olvasni, ha a másik aludna... imádom.

De ettől még nem tudom megállni, hogy fizikai könyvet vegyek :D


Zárójeles megjegyzés, mert azt írtad, pénz miatt vennéd: itthon nem igazán működik arra az eolvasó, hogy ne költs pénzt, maximum, ha angolul olvasol. Amazonon rengeteg az olcsó, akár ingyenes ekönyv, szóval úgy visszahozza az árát az olvasó előbb-utóbb.

Itthon viszont az elcseszett áfahelyzet miatt baromi drágák az ekönyvek, majdnem verik a papíralapúak árát (némelyik leárazásban pláne...), úgyhogy jogtiszta e-könyvekkel nem spórolsz olyan sokat, hogy záros határidőn belül visszahozza az árát a kütyü.

Vannak "természetesen" alternatív megoldások, kalózkönyvek, de ott sok esetben a minőség is olyan...

2021. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nem sikerült megszokni.
2021. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekem nem szimpatikus az ebook olvasó, viszont a funkció tetszenek (mennyit olvastam el, mennyi van hátra, ilyen-olyan rendszerezés, stb.)

Ettől függetlenül nem tudnék hosszútávon könyvet olvasni rajta. Digitális világ ide vagy oda, de kell az, hogy egy könyvet elővegyek, a kezembe fogjam, lapozgassam, és eltegyem. Ezeket az élményeket egy ebook olvasó nem tudja visszaaddni, és még rosszabb is a szemnek, mint a sima könyv.

Könyvtáron még nem gondolkodtál? Vagy nincs nyitva a közeledben? Minden könyvet megvásárolni valóban pénzigényes, és nem túl helytakarékos.

2021. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Meg lehet. És ingyen lehet könyvet szerezni rá. Én sokat olvasok e bookon és nagyon jo
2021. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Angolul olvasok és egy könyv, ha fizikai könyv formában veszem van hogy 10,000FT (drágább a legtöbb mintha a magyart venném) és könyvtárban sincsenek olyan könyvek amik engem érdekelnek, főleg nem angolul. :/
2021. márc. 1. 17:45
 8/15 A kérdező kommentje:
Kindle paperwhite 4et néztem egyébként.
2021. márc. 1. 17:46
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem is paperwhite van és nagyon jó. Ezelőtt volt pocketbook Aqua 640 is, de nagyon hamar tönkrement az aksija
2021. márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is PW4 van, imádom, és angolul olvasáshoz, Amazonhoz tényleg szuper. Ez esetben más márkában ne is gondolkodj (az Amazon is csak magával kompatibilis, naná), maximum abban, hogy valamelyik új Kindle modell vagy a Paperwhite a szimpi neked ár-érték arányban. :)


Viszont nézz körbe neten, kisebb viszonteladóktól jóval olcsóbban lehet megvenni, mint az Alza/Mediamarkt/stb helyeken.

2021. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!