Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik roxforti házba szeretné...

Melyik roxforti házba szeretnél kerülni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, melyik a legnépszerűbb. :)

2021. márc. 26. 14:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A roxforti házak nem tagozatokat jelentenek. Angol iskolákban jellemző ez a fajta beosztás, ami általában véletlenszerűen működik, de amúgy előfordulhat valamiféle tagozat jelleg, akár sporttal kapcsolatban is. A Roxfortban ez a tanulók tulajdonságai/képességei/lehetőségei alapján dől el, viszont minden háznak ugyanazok az órái. Ezért fordul elő többször, hogy Harry-éknek együtt van az órájuk pl. a mardekárosokkal.

A Hugrabughoz pedig ugyanúgy tartoznak tulajdonságok, mint a többi házhoz. Ezek a hűség, türelem, becsületesség, szerénység, illetve a kemény munka. Nem a "maradékot" képviselik, bár vannak, akik szerint a hugrabugos tulajdonságok azt is magukban foglalják, hogy befogadják azokat, akik máshova nem igazán illenének, de ez inkább már rajongói elmélet.

2021. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

Köszönöm.:) Eddig szimpi a Hugrabug, szerintem én jól érezném ott magam ezeknek az embereknek a társaságában; akiknek ezek a legfőbb erényeik, jellegzetességeik, jellemvonásaik. :) Szerintem olyan én-típusúak lehetnek; szóval talán velük találnám meg legkönnyebben a közös hangot.

Egyébként volt valami olyan versike, hogy a Hugrabug aszondta, hogy az ő házába mehet mindenki. Nemtom, hogy eredeti nyelven is így volt-e, szóval mikor a Süveg versel, talán abból volt az egyikben. Tehát itt picit azt ott lehetett úgy értelmezni; mintha a "maradék" menne oda. Meg talán olyan is volt, minthogyha a mardekárosoknál az aranyvérűséget megemlítette volna az egyik vers; lehet, hogy pont ugyanaz volt, amelyikben a hugrabugos dolog is van. De egyébként nem tudom, hogy csak a fordításban, vagy az eredetiben is volt-e ilyen; de szóval pl félvér volt Tom Denem, úgy emlékszem, Piton professzor is például, meg még Harrynek is ott volt a lehetőség, hogy mardekáros lesz.

Na, és még szóval, eszembe jutott még szempont: hogy például a Griffendéleseknek király a hálóterme, hogy ott egy ilyen torony van, de pl a Mardekárosoké azt hiszem, nem lenne nekem való. A másik kettőre már nem emlékszem, hogy milyen, mert ugye azok csak futólag lettek megemlítve, amikor kereste Harry az ereklyéket. De ha tehát például akkor a Hugrabugosoké olyan király, mint a Griffendéleseknek, akkor szóval én mennék simán szívesen a Hugrabugosokhoz. A Hollóhátnál egyébként nem tudom, hogy például afféle """""strébernek""""" is kell-e lenni, tehát például alapból okos mindenki, vagy csak szorgalmas; tehát pl azért nem kérdezhetnek bármit a Hollóhátasok ajtajánál, amit a másik házakból is pl alapvető, hogy mindenki tud; tehát valami kis mellétanulást is lehet, hogy még igényelne az, ha valaki a Hollóhátba járna; és az már nekem lehet, hogy sok lenne. Mert tök jó, hogyha valaki olyan okos, de valami magas szintű tudás eléréséhez, amit nem tud mindenki, ott azért ahhoz szerintem kell is nagyon tanulni. Meg ugye nem tudom, hogy okosság, meg szorgalmasság mennyire van bennük; mert pl lehet, hogy valamelyik Hollóhátas jól tud magolni, és így színötös tanuló, valaki meg mindent megjegyez órán? Na, tehát, ha pont annak a könyvnek pont azt a bekezdését nem olvastam volna el, amire rákérdeznek a bejáratnál, és mondjuk egyedül mentem ki az ajtón, és nem találkozok már senkivel, akkor sanszos, hogy pl a folyosón alszom, tehát ez rizikó; tehát ott szerintem ilyen extra tudásokat is kell tudni, és reszpekt mindenkinek aki állandóan pallérozza az elméjét; de szóval tehát annyi nekem lehet, hogy sok lenne; hogy még nemcsak az alap tanulnivalókból állnék helyt, hanem még mellette egy csomó mindent el/átolvassak. De mondjuk ez végülis a kemény munkához tartozik, ami meg Hugrabugos dolog, de akkoris szerintem a Hollóhátasoknak sokat kell olvasniuk; vagy nemtudom, pl lehet,hogy a házvezető tanáruk, vagy Sir Cadogan(?) van ott náluk a bejáratnál, vagy egy szobor egy diadémmal? Talán a szobor, na, tehát, hogy akkor ők úgy okosok, hogy jó eszűek, akkor lehet, hogy ki is tudják találni, ki is tudják következtetni a dolgokat; és akkor nem kell , hogy valaki elmondja nekik, hogy "most ebből a könyvből, ebben a fejezetben lesz majd a következő jelszó". De most, hogy így ezt leírtam, lehet,hogy valami találóskérdéseket tettek fel ott nekik? De egyébként szóval ez is rizikós, mert pl egy másik ház tanulója ha elmegy oda, és véletlenül pont tudja ő is, akkor kotorászhat a cuccok között. De mondjuk lehet,hogy erre is van valami varázslat,már nem emlékszem, amikor a Harry bement, de most jutott eszembe, hogy pl a Griffendéleseknél volt olyan lépcső, hogy Harry és Ron nem tudtak bemenni a lányok hálókörletébe, amikor mentek volna Hermione-hoz. Remélem, nem írtam semmi sértőt, szeretek mindenkit; és egyébként én mindigis lenyűgözve álltam a kitűnő tanulók előtt, szóval tényleg tisztelet nekik.

Amúgy tehát van, aki úgy kitűnő, hogy az órán rögtön magábaszív mindent; és van, aki tehát rengeteg melóval éri el;és van, akinek részben ez, részben az. Na, de tehát szóval, visszatérve, én most erőteljesen húzok a Hugrabug felé. :)

2021. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

(11-es vagyok, és amúgy hollóhátas.)

Itt mindegyik házról (és a helyükről) találsz viszonylag részletes leírást:

[link]

Amúgy nem kell a hollóhátasoknak strébernek lenniük, csak arról van szó, hogy ők a tudást tartják fontosnak. Ez nem feltétlen az iskolai magolást jelenti, az is lehet tudás, ha valaki mondjuk elképesztően érdeklődik a sport iránt, és folyamatosan azt tanulmányozza. Emellett pedig a kreativitás és az "egyediség" is hollóhátas tulajdonságok, ezért lett pl. Luna is hollóhátas annak ellenére, hogy nem tudunk róla, hogy igazán stréber lenne.

2021. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13-asnak:

Köszi,de a Hugrabugos házról nem igazán van szó benne, de szóval jó link, köszi:) De amúgy szóval nem tudom, a könyvben mennyire van kifejtve; de szerintem pl címszavakban lehet, hogy leírja, a filmet meg régen láttam; meg pl most beugrott valami, minthogyha valami fában lettek volna elrejtve azok a cuccok, vagy egy közülük, és akkor talán Harry oda rejtette a többit? Lehet, hogy a Hugrabugnál is valami fa volt pl a bejárat?


Most képeket nézek róla:)

[link]

[link]

2021. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%
*de ha mondjuk így nézne ki, mint a linkeken, az például otthonos. :) De mondjuk a Griffendélé ennél jobb szerintem, elegánsabb; de szóval ha így néz ki a Hugrabugos, akkor én azt is laknám. :)
2021. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%
*Ja meg amúgy jó, igy kedvesebben hangzik a Hugrabugnál, hogy nem 'kemény', hanem 'tisztességes' munka. :)
2021. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A hugrabugos klubhelyiségről itt találsz több infót:

[link]

A kemény munkát pedig azért írtam, mivel angolul a "hard-working" kifejezést szokták használni, ami szerintem nem feltétlen egyenlő a tisztességes munkával, de ez már tényleg részletkérdés.

2021. márc. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%
Á, ez jó! Köszi :) Bemásoltam amúgy a szöveg egy részét a keresésbe, majd a Google oldalán rámentem a találat mellett; hogy oldal lefordítása -az egyszerűsítés kedvéért. :) De amúgy tudok angolul, csak kényelmesebb így, ha lefordítja. :)
2021. márc. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy értelmeztem, hogy aszerint van a beosztás, hogy mi az illetô fô tulajdonsága, vagy mihez van leginkább érzéke.


A kritériumok pedig:

Griffendél: bátorság, kalandvágy

Mardekár: ambíció, céltudatosság

Hollóhát: intelligencia, tudásvágy

Hugrabug: szorgalom, kitartás


Mindegyiknek megvan az elônye és hátránya is.

Griffendél: bátran vág bele új dolgokba, így esélye van nagy felfedezésekre vagy hôstettre, de mivel a szive irányítja az esze helyett, néha fejjel rohan a falba, és bajba kerül.

Mardekár: ô is nagyon motivált kiemelkedôt alkotni, de sokkal megfontoltabb. A célra koncentrál és sokkal átgondoltabb, mint a Griffendéles, ezért kevésbé követ el hibát a megvalósításban. Könnyen átfordulhat viszont "a cél szentesíti az eszközt" fajta gondolkodásba.

Hollóhát: Ôk is alkothatnak újat persze, de nem annyira motiváltak erre, mert ôket az érdekli inkább, hogy a már létezô tudást magukba gyûjtsék, illetve a világ mûködését megértsék. Afféle analitikusok. Hátránya, hogy nem mindig gyakorlatias (lásd Luna), és hajlamos lehet elveszni a részletekben.

Hugrabug: Ôket nem érdekli az újítás, vagy a sokoldalú tudásfelhalmozás, viszont az érdeklôdésüknek megfelelô területen nagyon alaposak, és kitartóak. A megbízható, jó szakember mintapéldája, aki a rábízott munkát pontosan és jól elvégzi, lehet rá számítani.


Persze a legtöbb ember nem egy csoporthoz tartozik, hanem több keveréke, mint Hermione, aki lehetne Hollóhát is.

Amúgy én valószinûleg Hollóhát lennék, mert eléggé könyvmoly vagyok, de nem túl gyakorlatias.

2021. márc. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként volt valami olyan versike, hogy a Hugrabug aszondta, hogy az ő házába mehet mindenki. Nemtom, hogy eredeti nyelven is így volt-e, szóval mikor a Süveg versel, talán abból volt az egyikben. Tehát itt picit azt ott lehetett úgy értelmezni; mintha a "maradék" menne oda."


Volt ilyen. Van egy olyan alternatív értelmezési lehetősége, hogy az egész brancsból csak Hugrabug Helgának volt magához való esze: az összes többi válogatott, szerinte meg ez egy ISKOLA és MINDEN GYERMEKnek joga és szüksége van megfelelő oktatásra, úgyhogy hozzá mindenki mehet, aki tanulni szeretne.

Ez alapján a hugrabugos banda elég színes és összetartó lehet. Érdekes, én soha nem láttam tehetségtelenebbnek a bandát, viszont: nem hangos, nem stréber, nem kompetitív, viszont baromi szociális, ami megtévesztő lehet.


Ha kívánságműsor lenne, akkor valószínűleg a Hugrabugba kerülnék. Tesztek általában Hollóhátat vagy a Mardekárt dobják, de annyira nem vagyok szorgalmas, hogy az a közösségi helyiség ajtajának tesztkérdéseire válaszoljak, a mardekárosok rivalizálását, tisztavérű preferenciáját meg valószínűleg nem bírnám (bár vélhetően sokat szelídült az évek alatt). Tárgyak közül is inkább a bájitaltan és a gyógynövénytan érdekel, az is stimmelhet.

2021. márc. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!