Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Meg lehet e élni manapság...

Meg lehet e élni manapság regényírásból?

Figyelt kérdés

Akár magyarul akár angolul? (tudok annyira mindkét nyelven)

Vagy ha van az embernek egy sztorija amit érdemesnek tart megörökíteni akkor mit érdemes csinálnia?



2021. máj. 6. 10:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

19-es, kezeltesd magad, valami nagyon nincs rendben veled. Én lennék proli, miközben egy mondatot nem tudsz leírni úgy, hogy az ne legyen tele helyesírási,stilisztikai hibával? Központozási hibát azért nem veszem ide, mert vesszőt egyáltalán nem használsz, gondolom, nem is tudod, hova kellene kirakni. Nem gondolod, hogy ezek alapján elég hiteltelen, ha a könyvkiadással kapcsolatosan bizonygatsz hatalmas blődségeket? Btw én a szerkesztésből is megélek, ennek ellenére van fix munkahelyem is, illetve írtam pár regényt, és én is megéltem már egy utánnyomást (ami 1000 kiadványból egynél fordul elő), hagyományos kiadói modellben gondozzák a kézirataimat, és adják ki a regényeimet. Évi 5-6 ezer eladott példány után az egymilliót sem éri el az ebből származó tiszteletdíjam, de verd csak magad nyugodtan.


L. L. L. AZ I.P.C Könyvek kiadónál van. Tegyük fel, hogy istentelen előnyös szerződése van, és az eladott példányok után 10%-ot kap mint szerzői jogdíj.

Átlagban legyen 4000 Ft egy könyve. Tegyük fel, hogy a tényleges eladási árból részseül (ami nem igaz, mert a terjesztő levesz 50%-ot, de a te hig agyadban az a kenyszerkepzet él, hogy márpedig nincs ÁFA fizetés, a nyomda ingyen dolgozik, mint ahogyan az összes szöveggondozással és kiadványszerkesztéssel foglalkozó szakember, és a kiadó is merő szívjóságból dolgozik.

20000x4000=80 millio

Ennek a 10%-a 8 millió. A szerzői jogdíjat 15% SzJA fizetési kötelezettség terheli. Az 1,2 millió forint. Marad 6,8 millió forint, ami egész jó. 2018-ban adták ki? Az 3 év. Az évente 3,2 millió megközelítőleg. Osszuk le havi szintre...


De a valóság az, hogy 50% marad a terjesztőnél (Alexandra, Libri, Bookline, stb)

Az már csak 40 millió.

Ebből kifizetik a szerkeszrőt, korrektort, tördelőt, typográfust. Legyen a havi bérük átlag 200 ezer, és feltételezzuk, hogy 2 hónap munka van a kézirattal (legalább fél év, megsúgom)

3 emberrel számolva, az 1,2 millió forint.

A nyomdai költség 20000000 forint minimum, ebből marad 18,8 millió forint. Ebből a kiadó befizet 27% ÁFÁ-t. Kb 5 millió. Egyéb adót nem fizet, mert mondjuk leírta a gyártási költségeket.

A raktározás legyen max 1 millió összesen, és a logisztika is legyen benne. Eddig 14 millió maradt. Tegyuk fel, hogy a kiadó a maktai szeretetszolgálat, és 50%-ot ad a szerzőnek. 7 millió, ebből 15% SZJA lejön, az -1050000 ft. Az 5950000 Ft. Ezt osszuk el 36-tal. Ez havi szinten kb 165000 Ft. Ebből meg lehet élni?

LLL az egyik legsikeresebb író, rajta kívül vagy 10 ilyen van az országban.

2021. jún. 10. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!