Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mik azok a könyvek...

Szerintetek mik azok a könyvek, amiket mindenkinek el kell olvasnia?

Figyelt kérdés
Az alap könyvekre gondolok.

2021. máj. 6. 10:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%
a "szerintetek" melyik részét nem értettétek.
2021. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
67%
10-es vagyok. SZERINTEM életkortól és kultúrától függ. Nekem alapkönyv volt A Gyűrűk Ura meg az Anne otthonra talál, de tudok olyanokat, akinek a hjuk is kihullna mindkettőtől, míg másnak a Biblia alapkönyv vagy Wass Alberttől bármi. Vagy, ha mindenkiről beszélünk, minden magyar? Mindeki, aki 2000 után született? Vagy mindenki, aki a 80-as években? Mindenki, aki keresztény? Szóval ez azért elég tág fogalom. Mert simán lehet, hogynjön egy 14 éves, aki eddig csak Tea Stiltont meg Vöröspöttyös könyveket olvasott, ami nagyon tetszett neki, így nyilván szerinte azok lesznek, amiket mindenkinek el kéne olvasni, ez szubjektív, viszont nem feltétlenül alapkönyv.
2021. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%

Abból látszik, mennyi funkcionális analfabéta van, hogy mennyien nem voltak képesek a kérdésre válaszolni...

ON: Szerintem ezeket ÉRDEMES elolvasni:

Orwell - Állatfarm vagy 1984

Émile Ajar - Előttem az élet

Golding - Legyek ura

Anna Karenina

SZÉP ÚJ VILÁG

bármit Kunderától

bármit Agatha Christie-től

Elfújta a szél

Háború és béke

A nyomorultak

Zabhegyező

Üvöltő szelek vagy Jane Eyre

Az emlékek őre

Abigél (vagy bármi Szabó Magdától)

A kőszívű ember fiai

Egri csillagok

Shakespeare - Rómeó és Júlia, Hamlet, Lear király

Molière - Tartuffe vagy A fösvény

Anyegin

Utas és holdvilág

Vörös és fekete

A skarlát betű


Nekem most ezek jutottak eszembe, persze A TELJESSÉG IGÉNYE NÉLKÜL.

Egyébként nincs olyan ember, aki MINDENT elolvasott, és nem is kell olyat olvasni, ami nagyon nem érdekel. Keresd meg azokat a műveket/témákat/műfajokat, amik felkeltik az érdeklődésedet, azokat olvasd.

2021. máj. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A 11-es válaszolónak teljesen igaza van, úgy értettem a kérdést, hogy szubjektív véleményt írtok, mi az, amit SZERINTETEK illik ismernie az embereknek. Nem is azért írtam ki a kérdést, mert el szeretném olvasni azokat, amiket írtatok.

Aki tényleg írt könyveket, annak köszönöm, és remélem így már érthető a kérdés.

2021. máj. 14. 06:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!