Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt a történe...

Mondanátok véleményt a történetemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Néhány éve már, hogy nekikezdtem az első regényem megírásának és erről szeretnék véleményt kérni! Sajnos nincs olyan ismerősöm rajtam kívül, aki szeretne olvasni, ráadásul, ha találnék is ilyet nem akarom, hogy esetleg szubjektív véleményt fogalmazzon meg, viszont szeretnék végre olvasni néhány "kritikát" az írásomról (jó-e a fogalmazásom, érthető-e, jók-e a karakterek/a világ stb...). Szóval nem olyasmire vonatkozik a kérdésem, hogy folytassam-e, van-e értelme, mert mindenképpen így fogok tenni, ha már az első részt befejeztem, tényleg csak jó lenne végre véleményt is látni róla. Előre is köszönöm mindenkinek, aki elolvassa.


[link]



2021. máj. 22. 17:08
 1/4 A kérdező kommentje:
2021. máj. 22. 17:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Máris elolvasom. Bár én sem vagyok profi író, inkább csak, mint könyvmoly és magyar faktos tudok róla véleményt mondani. Ha privátban majd megírom, az úgy megfelel?
2021. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Író vagyok, szerkesztek is nem ma kezdtem. Épp a harmadik regényemen dolgozok (eddig nem írtam regényeket). De én nem tudnék jót írni, úgy, hogy nincs befejezve egy történet, és nincs átdolgozva. Alapvető irástechnikai hiányokról árulkodik az ilyen folytatásos sztorizgatás.
2021. jún. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként beleolvastam. Nem rossz a helyesírásod, a szövegben van azért dinamika, bár nem árt majd csiszolni rsjta, mert sok helyen tőmondatos, az pedig egy fantasyban nem mindig jó (meg az sem, ha hatsoros, cifra mondatokkal van tele).

Sok a szoismetles az elejen, szájbarágós a magyarázat, és meg is nevezel rögtön mindent, nincs semmi ködösítés.

Nem szeretem a fantasyt, főleg önjelölt írok alkotasait, mert olyan erőltetett nyelvezete tud lenni nemelyiknek, es olyan nevek, hogy ha megolnenek sem lennek kepes tovabb olvasni. Te nem szenvedsz ettol a betegsegtol, nekem tetszik, hogy egyszerubbek a nevek, elhelyezed a tortenetet terben. A leiradok nehol azert lehetnek majd reszletesebbek, es szerintem a szornyeket egy picit meg lehetne rejtegetni. Eleg az elejen, ha van par bolond, akik kikoltoztek a gyűrűre, aztan csak kesobb tudjuk meg, hogy igazabol miert.


Azt oedig, hogy erdemes-e irnod, meg sem hallottam. Mindig erdemes irni, megha szrt is irunk elore. En olyat irtam, hogy a wc-nem tudna lemenni...

Viszont amit nagyon erdemes, az a tanulas. Vannak jo konyvek az irasrol. Kreatov iras, irastechnika, stb. Szerintem igen hasznosak. Ugyhogy szerintem irj csak nyugodtan, de jobban jarnal, ha wordben irnal, es ne reszenkent pakolgagnad fel. Ha kesz vagy, varsz par hetet, csak aztan veszed elo a befejezett irast, es elkezded kihuzni a felesleges reszeket, valtoztatsz szorendet ahol jobbnak tunik ugy, javitod a logikai hibakat, stb.

2021. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!