Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki már olvasta annak mi a...

Aki már olvasta annak mi a véleménye A Dűne című könyvről? Pozitív és negatív egyaránt.

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Egyszer érdemes végigszenvedni, mert tényleg fontos szerepet töltött be a műfajban, de felejtős. Sajnos írni nem tudott az író.


(Kétszer olvastam: általánosban és harmic évvel később.)

2021. júl. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tom Benko ***** válasza:
95%
Nem könnyű könyv, de érdemes megküzdeni vele. Arra készülj viszont, hogy nem egyszerhasználatos ponyva-scifi, igen sokrétű kulturális, politikai és vallási tartalma van.
2021. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok.


„Nem könnyű könyv, de érdemes megküzdeni vele. Arra készülj viszont, hogy nem egyszerhasználatos ponyva-scifi, igen sokrétű kulturális, politikai és vallási tartalma van.”


Nem tudom, hogy miért kell teljesen átlagos könyveket (mint ez is) úgy beállítani, mintha a világ nyolcadik csodái lennének, mert nem azok.


Egyébként én at Asimov-, Bradbury-, Clark-, Lem- (van kettő db jó könyve) könyvekkel kezdtem + rengeteg korai novella az aranykorból, szóval mire eljutottam Herbertig, már kialakult egyfajta ízlésem. Herbert nálam Heinlein, Niven stb. mellett foglal helyet: (nagyon) jó ötletek, de megírni nem tudták a könyveket.


De ahogy mindig is írom, olvass bele, és Te döntsd el, hogy végigolvasod, netán a kedvenced lesz stb.

2021. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Az első könyv nagyon tetszett, a második oké volt, a harmadikba beletört a fogam, a többit nem olvastam.
2021. júl. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
76%
@3: Nem tudom, engem le tudott kötni. Különösen, hogy eléggé kidolgozott a történet világa is. Neked kialakult egyfajta ízlésed, nekem másfajta. Szerintem alapvető könyv. Nem kezdek felvágni viszont azzal, hogy mivel kezdtem és mivel nem.
2021. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
A világ nagyon jól fel van építve, de maga a fő cselekmény szál egy klisé. Ettől függetlenül nekem is tetszett.
2021. aug. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Egy Zs kategóriás szerző egyetlen jó műve/sorozata.

6: mi is a klisé? Olvastad a teljes történetet? Tudod, hogy Paul nem számít hősnek, ugye?

2021. szept. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koltaidnl ***** válasza:
Csak az elsőről tudok nyilatkozni, az olyasmi, amit legalább egyszer illő elolvasni. A világ nem túl nagyszabású, de hangulatos, az alaptörténettel sincs baj, csak borzasztó lassú a cselekmény, főleg a második felénél.
2021. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem tetszett a könyv, és a világot is érdekesnek találtam. Nem éreztem nehéz olvasmánynak egyáltalán. Még egyszer nem olvasnám el, de szerintem egyszer érdemes volt.
2021. nov. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszett én egy hétvége alatt kiolvastam az elsőt nagyon izgalmas
2022. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!