Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A szórakoztató irodalom...

A szórakoztató irodalom kategórián belül, milyen műfajban olvastok szívesebben?

Figyelt kérdés
Nem csináltam szavazást, mert nagyon sok műfaj létezik, és arra kérném a válaszolókat, hogy a kort és nemet is tüntessétek fel. Köszönöm.

2021. aug. 4. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi időben Agatha Christie és Arthur Conan Doyle könyveit olvastam. A krimin kívül szeretem még a hetvenes évek ponyváit, (pl. David Osborn: Vadászidény, David Morell: Rambo stb.) továbbá Rejtő Jenő művein is nagyokat szoktam nevetni.


23F

2021. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én vegyes ízlésű vagyok, szeretem a sci-fi-t, a cyberpunkot, a krimit, a fantasyt, a horrort és a drámát is, sőt az sem baj, ha humoros, legutóbb ezért olvastam Kőhalmi Zoltántól a Férfi aki megölt egy férfit, aki megölt egy férfit című könyvet, ami egyszerre krimi és humoros, kicsit sci-fi is, meg fantasy is. 😂😀


Nekem a lényeg az, hogy minél jobban kiragadjon a valóságból és minél könnyebben bele tudjam élni magam a főszereplő helyébe. Nem tudom, hogy ez másnál is így van-e, de elég keveset olvasok, mivel nagyon lassú olvasó vagyok, mert olvasás közben szeretem elképzelni a történéseket és így egy-egy eseménynél, van, hogy 2-5 percig leragadok, amíg minél részletesebben elképzelem a figurákat a könyvben, ilyenkor sokszor szórakozni szoktam azzal is, hogy a fejemben lévő filmben ki szinkronizálna egy-egy szereplőt, én ezért szeretem.


A vége már nem a kérdésedhez tartozott, csak ilyen elmélkedés, de igen, sok műfajt szeretek.

2021. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, 22/F
2021. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2, #3 vagyok, ha példákat kéne írnom, akkor nagyon tetszett még a FUTU.RE című regény is, sőt ha kicsit klasszikusabb irányba megyünk, akkor a Fahrenheit 451 és az 1984 is Orwelltől, ezek disztópikusak, drámák, de nagyon elgondolkodtatóak, és jól le tudnak kötni, hogy szeretnéd megérteni őket, átérezni a helyzetüket, ami annyira nem nehéz, hiszen autoriter országokat mutatnak be, és azért az nem áll annyira távol a valóságtól, sőt sajnos a totális megfigyelés sem (lásd Kína, többek között).
2021. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hangulatomtól függ. Elég sok műfajt szeretek: történelmi, kortárs fikció, fantasy, krimi, thriller, horror, scifi. Általában ezek között ugrálok. Most pl. a Sákrányköztársaságot és a Szép sötét Vanessámat olvasom párhuzamosan, de előtte meg Agatha Christie-láz volt.

28/F

2021. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*Sárkány
2021. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fantasy, YA, NA.
2021. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Leginkább high fantasy, epic fantasy (nem szeretem a fantasynak álcázott romantikus regényeket), a fantasynak az a meghatározhatatlan típusa, amiben Neil Gaiman ír novellájat, mágikus realizmus, steampunk, lányregények (pl: Anne otthonra talál), útleírások, állatokról szóló regények vagy írások, vadásztörténetek és végül egy kissé vegyes, a 8-13 éves gyerekeknek írt fikciók.

35/n

2021. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!