Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasás idegen nyelven?

Olvasás idegen nyelven?

Figyelt kérdés

Szeretnék angolul olvasni, de nem tudom mivel kezdjem.

Nem vagyok kimagaslóan jó angolból (legalábbis kommunikáció terén) de megértem és megértetem magam.

Az érettségim jól sikerült, ami hatalmas önbizalmat adott. Úgy érzem jót tenne ha elkezdenék angolul olvasni. Viszont nem tudom mivel érdemes kezdeni.

Mit ajánlotok? (Egyébként mindenevő vagyok, ha könyvekről van szó)


18L



2021. nov. 16. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Elsőnek egy olyan könyvet, amit már olvastál magyarul.
2021. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Lehet kapni olyan könyveket amiken jelölve van, hogy milyen szinttől ajánlják.
2021. nov. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Olvass olyan könyvet angolul, amit egyébként magyarul is elolvasnál :D Szerintem ilyen egyszerű.

18 évesen én még nem igazán olvastam angolul, nagyon klassz, hogy te már tudsz.


Saját példám:

Középsuliban nagyon szenvedtem angolból, pedig szüleim különórákra is járattak. Egyetemen azután közgazdaságtant tanultam, amihez szerintem különösen kell az erős angol. Elkezdett érdekelni pár terület, és ahhoz, hogy el tudjak mélyedni benne, angolul kell információt keresni, mert a tudomány nyelve az angol, és Ázsiától Európán át Amerikáig mindenhol angolul publikálnak, a legnagyobb lapok angolul írnak, a cikkeket második nyelvként angolul fogják kiadni, szóval muszáj érteni angolul.

Keress valamit, amit érdekesnek tartasz :)

2021. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

nem könyvekkel kell kezdeni, hanem cikkekkel.


the guardian, time, people magazin, new yorker, elle és marie claire angol kiadásai... tele vannak változatos cikkekkel, neten elérhetők egy kattintással.


majd ha azok jól mennek, lehet könyvet olvasni, de cikkeken keresztül hatalmasat fejlődik a szókincs, könyvet meg akkor fogod megérteni, ha már felsőfok környékén jársz.

2021. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvashatsz Agatha Christie könyveket. Ezeknek elég egyszerű a nyelvezete és sikerélményed lesz, hogy megérted.
2021. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám, hogy olyat amit már olvastál magyarul. Én idén a twilight sorozatot olvastam végig angolul. Mondjuk ennek az volt az oka, hogy csak angolul van meg. Valakitől kaptam egyszer. Na mindegy. Ennek nagyon egyszerű a nyelvezete szóval ha érdekel a téma nyugodtan. Harry Potter azért nehezebb, mert elég sok benne a specifikus szó. Illetve valamivel nehezebb a nyelvezete is szerintem. De ha azt olvastad magyarul, akkor hajrá. Amúgy az ilyen tipikus csajos könyvek se szoktak nehezen érthetőek lenni. Már csak azért se, mert általában nem sok komplikáció van bennük, uh nem történik semmi ha valamit épp nem értesz. Valószínű semmi kulcsfontosságúról nem maradsz le.
2021. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

4-es, ez mekkora baromság. Semmivel nem KELL, meg hogy majd akkor lehet. Ez milyen már? Neked lehet, hogy ez így működött, de nem szabály.

Arról ne is beszéljünk, hogy milyen hatalmas minőségromlást lehet megfigyelni a nagy magazinoknál is, pl. The Guardian és a szexista légkondi, meg hasonló baromságok.


Én azt ajánlom, mint ez első. Próbálj meg olyan könyveket olvasni, amiknek már ismered a történetét. Már nem kell azon küzdeni, hogy azt sem tudod, mi történik. Akár az is jó lehet, ha már láttad a filmet, de még nem olvastad. Nyilván ilyenkor vannak különbségek, de nem a nulláról indulsz.

Aztán az is segíthet, ha valami olyat olvasol, ami nem annyira elrugaszkodott a valóságtól és nincs benne sok "saját" szó, értem ez alatt az olyan szavakat, amiknek mondjuk speciális jelentése van a történetben.

2021. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ifjúsági regényeket ajánlom, ha angolul akarsz elkezdeni olvasni. Legalábbis én azokkal kezdtem. Keress egy könyv sorozatot ami érdekel, elolvasnád (ahogy előttem is írták) és kezdj neki. Ne válasz nagyon bonyolult nyelvezetűt, szóval ne valami szakirodalommal kezd ami a mélytengeri halfajok evolúciós fejlődését mutatja be, hanem valami egyserűvel.

Ifjúsági regények közt is van olyan ami nem biztos hogy kezdésnek a legjobb (pl egy Percy Jackson ami a görög mitológiára épít, tehát tele van olyan istenekkel akiket lehet magyarul sem ismersz), de ha szereted a kihívásokat akkor hajrá!

Én a Warrior cats sorozattal kezdtem anno 16 évesen, mert csak az első 2 kötet jelent meg magyarul, viszont érdekelt mi történik utána, tehát kénytelen voltam rászánni magam.

Az is egy jó módszer ha olyan könyvekkel kezdesz amiknek van magyar fordítása is, és esteleg az első részt elolvasni magyarul, aztán angolul. Így legalább lesz egy kis fogalmad hogy kb miről szólhat majd a könyv. A neveket annyira nem lesz nehéz kitalálni, mivel a fordítók nem szokták túl bonyolítani. Esteleg ha van képregény változata a könyvnek, olvasd el azt is, az is jó lehet kezdésnek.


Ami viszont fontos hogy ne kezdj el minden ismeretlen szónál szótárazni, mert elveszik az olvasás élményét. Nyilván ha valamit nagyon nem értesz akkor fordítsd le.

Ha van egy szó ami sokszor visszatért, akkor mindenképp nézd meg a jelentését. eg

Egyébként idővel bele fogsz jönni, és egy idő után ki fogod tudni találni hogy mit is jelenthet az a szó, mondhatni át fogja ugrani az agyad, nem fogsz fennakadni azon az egy szón hogy "discombobulated" hanem a szövegkörnyeuetből rá fogsz tudni jönni.

Nekem egy könyv kellet hozzá hogy rájöjjek, hogy sokkal élvezhetőbb ha csak olvasom, és az ismeretlen szavakkal nem anyira foglalkozom, esteleg visszatérek rá.

2021. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

* az első könyvet magyarul a másodikat angolul

Bocsi elírtam

2021. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pekka ***** válasza:
A Harry Potter könyvek nagyon jók ilyen szempontból, mire a hetedik könyvhöz értem, már nem kellett szótáraznom.
2021. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!