Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Atkinson: Pszichológiát...

Atkinson: Pszichológiát ajánljátok egy laikusnak?

Figyelt kérdés
Mire számíthatok benne? Csak azt fogja leírni, hogy mi az az önismeret és milyen ágai vannak a pszichológiának(pl pedagógiai pszichológia) meg ilyenek vagy az analitikusokról lesz infó meg a Forer és a Weber hatáshoz hasonló dolgokról meg ilyenek?

2021. dec. 10. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát mit szeretnél, előbbit, vagy utóbbit? Ezt nem ismerem, de ha saját problémáidra keresel választ, akkor valszeg inkább egy speciálisan arra íródott könyv jobb lenne.
2021. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne szó önismeretről, ez nagyon másfajta könyv. Olyan fejezetcímek vannak benne, mint például A pszichológia természete, A pszichológia biológiai alapjai, Érzékelés, Tanulás és kondicionálás, Emlékezés, Gondolkodás és nyelv, Érzelmek, Az intelligencia, Pszichés rendellenességek, Társas befolyásolás... Összesen 18 van belőlük, és bizony elég hosszú egy-egy fejezet, hiszen függelékek nélkül is több mint 700 oldalas a könyv. Nagyjából érthető laikusok számára is, de nem hiszem, hogy "csak úgy" megéri megvenni, mivel nem túl olcsó, és ez nem az a könyv, amit leülsz és végig olvasol. Csak a saját tanulmányaim kapcsán tudom valamihez kötni, de nekem akkor jött jól, amikor (még az egyetem eleje felé) nem volt számomra teljesen világos egy adott téma, vagy kicsit többet szerettem volna tudni annál, mint ami egy bevezető kurzuson elhangzott. Néha van benne szó a pszichológia különböző ágairól (hiszen egyes témáknál ez kikerülhetetlen), de ahhoz közel sem elég, hogy jobban megismerje az ember pl. a szociálpszichológiát.

Szerintem ha van rá lehetőséged, akkor nézd meg néhány könyvesboltban, hogy bele lehet-e lapozni, és próbáld meg az alapján eldönteni, hogy megéri-e számodra megvenni.

2021. dec. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ❤️
2021. dec. 17. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!