Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az önfejlesztő könyvek megérhe...

Az önfejlesztő könyvek megérhetik az árukat?

Figyelt kérdés

Léteznek olyan önfejlesztő könyvek, amik "keményen ütnek", "odacsapkodnak" és nem a margó tölti ki az oldalak felét és nem 20-as betűmérettel íródtak?

Vagy az egész önfejlesztés nagyrészt csak egy jól irányzott marketingfogás és minden ilyen könyv éppen csak "belógat valamit" és akik minden apróságra állva tapsolnak, azok elhiszik, hogy amit olvastak, az megérte az árát?



2022. márc. 24. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Túl általános a kérdésed. Milyen problémára keresel könyvet?

Általánosságban az önsegítő könyvek azoknak jók, akiknek csak valami kis problémájuk van, vagy nem tudják összeszedni a bátorságukat, hogy elmenjenek terápiába, ami a leghatékonyabb.

Néha egy önsegítő könyvben van csak egy mondat, ami miatt az egész megéri, mert valamit pontosan megvilágít, érzékletesen megfogalmaz.


Mit szeretnél? Mi a te konkrét célod?

Ne foglalkozz általánosságban az önsegítő könyvek minőségével, hanem írd le ide, vagy legalább magadnak valld be, hogy mi a te feladatod, mi a te elakadásod?

Nem bántásból írom, csak épp a mániákus szakaszokmban vagyok.

Bipolar Guy

2022. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Problémám, "fontossági sorrendben":

1.Nehezen viselem a kihívásokat(menekülök előlük).

2.Javításra szoruló önfegyelem.

3.Koncentráció egyik pillanatról a másikra elillan (elkalandozás).

4.Összeszedetlen kommunikációm.


Ezekre keresek is könyveket most egyébként. + találtam egy könyvet a kreativitással kapcsolatosan, amit meg akarok most venni. Meglátom a többit...

2022. márc. 24. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden esetben vizsgáld meg az írókat és az alapján válassz könyvet.
2022. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Épp tegnap néztem egy beszélgetést, amiben elhangzott az a mondat, hogy "Amíg nincs kérdés bennem, addig nem tudok mit kezdeni a válasszal.".

Valahogy így kell ezekhez a könyvekhez is hozzáállni. Attól még nem rossz az, hogy nekem nem mond semmit. (Eltekintve a nyilvánvalóan gyenge írásoktól.)

2022. márc. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egy kiscsoportos tréning, ami lehet, hogy segítene:


Jelentkezzen, ha:


a szétszórtság megnehezíti az életét


maguk alá temetik az elvégzetlen feladatok,


sosincs elég ideje a tennivalóira


úgy érzi, hogy valós képességei alatt teljesít


gyakran elfelejt fontos dolgokat, találkozókat, gyakran elkésik


hiperaktivitással és/vagy figyelemzavarral (ADHD) küzd


vagy csak szeretné szervezettebbé tenni a mindennapjait


[link]

2022. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Praktikus szinten két könyv, amit a helyedben megnéznék:

[link]

[link]

2022. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit egyébként egy dühödt sértettséget érzek a soraidban, úgy érzem, hogy igazságtalannak érzed, hogy ezt "kaptad feladatul". Próbálj ezzel kicsit megbékélni, bár szerintem is igazságtalan, hogy másnak nincs ilyen problémája, de talán van neki más, ami nem látszik rajta. Tehát, igen, neked most ezekkel kell kezdened valamit, és szuper, hogy ennek tudatosításáig már eljutottál. Ez már a te egy eredményed, első lépésed! Szóval, gratulálok!

Nekem segítettek az önsegítő könyvek, pl. a Ha a férfi beszélni tudna című, mert egyrészt kiderült, hogy nem vagyok egyedül a bajommal, másrészt meg általánosan az a feladatunk, hogy a megfoghatatlan szorongásokból konkrét, szavakba önthető feladatokat csináljunk. Mert ezekkel lehet aztán lehet elkezdeni megbirkózni.

Hajrá!

2022. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:O Köszönöm mindenkinek a választ és a konkrét tippeket is.
2022. márc. 25. 09:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Ügyes leszel! Már az, ha az ember elkezd foglalkozni a problémájával átlendíti egy holtponton és energiákat szabadít fel!
2022. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!