Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Legjobb önfejlesztő könyvek...

Legjobb önfejlesztő könyvek 'kezdők'(ha van ilyen egyáltalán) számára? 17/f

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el az önfejlesztést jelenleg 3-om önfejlesztő könyvet olvasok, ami annyira nem kötődnek egymáshoz, de nagyon tetszenek:

1. "A kiemelkedően eredményes fiatalok 7 szokása" (Sean Covey)

2. "Hogyan szerezzünk barátokat és befolyásoljuk az embereket" (Dale Carnegie)

3. "A szokások hatalma" (Charles Duhigg)


Ezen a három könyvön kívül még a 'kívánság' listámon van:

1. "Atomi szokások" (James Clear)

2. "4 órás munkahét" (Timothy Ferriss)

3. "The Millionaire Fastlane: Crack the Code to Wealth and Live Rich for a Lifetime!" (M.J. DeMarco)


Ezeken kívül tudnátok még ajánlani nagyon jó és hasznos önfejlesztő könyveket?



2022. jan. 29. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Ezek hülyeségek, inkább próbálj meg valami érdeklődési kört találni, és akkor találni fogsz embereket is, akikkel jóban tudsz lenni.


Másokat manipulálni pedig nem szép dolog.

2022. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4%

A "jó és hasznos önfejlesztő könyv" egy oximoron. Az anyagilag igazán sikeres emberek általában valamilyen antiszociális zavarral rendelkeznek, ami javarészt nem tanulható. Az ilyen könyvek arra jók, hogy az író megkapja az eladás után a jutalékot.

A lelki fejlődést célzó önfejlesztő könyvek meg zömében sarlatánok és kóklerek firkálmányai, valami felszínes ostobasággal a középpontban, ami neked nem fog segíteni.

2022. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem értek egyet az első két válaszadóval, szerintem van létjogosultasa az ilyen könyveknek, de nagyon sok a szemét, értéktelen hülyeség (még a bestsellerek között is).

Hogyan szerezzünk barátokat és befolyásoljuk az embereket" könyv jó. Józan paraszti és van benne leírva, de jó.

Az atomi szokások jó lehet, de nem olvastam, a 4 órás munkahét viszont hülyeség, a tipikus bullshit könyv.


Én elképesztően ajánlom Chris Voss-tól a Never Split the Difference: Negotiating As If Your Life Depended On It-t. A legjobb könyv amit ilyen kategóriában olvastam.


Ha ezek megvannak, szerintem is hanyagold inkább ezt a műfajt... Olvass pszichológiát, ha érteni akarod az emberi természetet.

2022. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Beugrott, hogy Daniel Goleman : Emotional Intelligence: Why It Can Matter More Than IQ könyvét is sokan dicsérik. Volt a kezemben, számomra teljesen korrekt benyomást keltett, de nem volt alkalmam végigolvasni.

2022. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Fel is írtam a listámra!
2022. jan. 30. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!