Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok könyveket az...

Ajánlanátok könyveket az alábbi kategóriákban?

Figyelt kérdés

Annyi kérés/megkötés lenne, hogy mindegyikhez legyen magyar/angol/német nyelvű elérhetőség (bár a bonyolultabb nyelvezetű könyveket nem fogom németül érteni...)


- Olyan konyveket, amelyek az 1800-as évek Japánjában játszódnak. Dunát lehetne rekeszteni a feudális Japánt bemutató szamurájos történelmi regényekből (Muszasi, Taiko, A sógun, Kamikaze) viszont a kedvenc időszakom a boshin háborúk, a polgárháború, az edo-kor vége, Meiji-kor eleje, főleg a Rurouni Kenshin óta. Ebben a korban játszódó REGÉNYEKET tudtok mondani?

- Olyan fantasy-kat, amelyekben a főhősök fiatalkorúak, mégsem gyerekes könyv, fontos része az utazás, és kidolgozott világa van? Mint az Avatár, a Fullmetal Alchemist vagy a Sárkányherceg sorozatok. Romantikus szál előny, de nem muszáj.

- Horror regények, melyekben nem a trancsírozáson vagy a betegebbnél betegebb kivégzéseken van a hangsúly, hanem a karaktereken? Mint pár anime-horror vagy Stephen King művei. Előny, ha itt is fiatalkorúak a főhősök.



2022. jún. 5. 17:03
 1/10 A kérdező kommentje:

- Olyan fantasykat vagy disztópiákat, amelyek a hadseregben játszódnak.

- Olyan fantasykat, amelyekben a főhősök kiképzést kapnak a történet egy jelentősebb szakaszában


Ezek lemaradtak

2022. jún. 5. 17:05
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Fantasy --> Cassandra Clare sorozat: Csontváros, Üvegváros stb
2022. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fantasy fiatalkorúakkal, romanzikával, nem gyerekes, se nem az éretlen felnőtteket célozza meg: On Sai Vágymágusok-trilógiája (a 3. rész elvileg idén jelenik meg)

Horror: Jónás Zsolttól a Túlpart

2022. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. jún. 5. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Horror-Dean R.Koontz könyvei
2022. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 D-Mano ***** válasza:
100%

Utazós fantasy: David Eddings - Belgariad sorozat (Első része A prófécia gyermeke). Itt csak a főhős gyermek, aki érdekes és szerethető felnőttekkel utazza be az egész térképet. Egész a kiskorától a fiatal felnőtt koráig kísérjük végig.


Kiképzős fantasy: Mark Lawrence- Az Ős könyve trilógia (első része a Vörös nővér)


Amúgy szerintem érdemes lenne ránézned Darren Shan könyveire: Démonvilág sorozat, Vámpír könyvek, A vézna hóhér

2022. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Darren Shannal olyan a kapcsolatom, hogy a Vámpír könyvek sorozatot végigolvastam, és kb úgy voltam vele, hogy mindegyik kiváló részre egy gyengébb jött, és összességében nem voltam elájulva tőle, de amúgy tetszett. A Zom-B első része pedig: a pontjai külön-külön nagyszerűek, kiemelkedőek, de nem állt össze. De szerintem lesz még dolgom vele, mert rég olvastam és összességében pozitívak az emlékeim a csóka könyveivel kapcsolatban...
2022. jún. 5. 18:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Stuart Hill: Icemark-trilógia - gyerekeknek íródott, de én máig imádom. Főleg harcról, háborúról, stratégiáról szól, a mágia, mitológia, varázslatos lények is nagy szerepet kapnak, de nincs benne romantikus tini nyafogás. Csak angolul jelent meg.


Mark Robson: Darkweaver Legacy - ez kiképzős (a 4 könyvből 1 csak kiképzésről szól), tinis (de nem kap főszerepet a romantika, amolyan old school fantasy), utazós, harcos. Csak angolul jelent meg, kevéssé ismert sorozat, nem tudom, hogy manapság még be lehet-e szerezni.

2022. jún. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utánuk nézek!
2022. jún. 6. 09:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom, japán-t kértél, de az 1800-as évek végi, 1900-as évek Kínájáról van egy nagyon jó regény, Vicki Baum: Hotel Shanghai c. könyve.

2022. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!