Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani nekem...

KoviAti kérdése:

Tudnátok ajánlani nekem ezekben a kategóriákban jó könyveket?

Figyelt kérdés

háborús: második világ- vagy modern mind1

kaland: inkább ilyen kincskeresős (mint a nemzet aranya vagy a tomb raider) vagy pedig assassin's Creed hez hasonló könyvek

a lényeg hogy cselekményes legyen és ne legyenek benne 2 oldalas leírások arról hogy a szemben lévő fa balra vagy jobbra dől. :)



2014. jan. 9. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire szereted a történelmi/családregényeket, de tudom ajánlani pl. Jeffrey Archer könyveit.

Négy nagy kedvencem van tőle:

Első az egyenlők között

Ebben négy angol politikus életét ismerjük meg, családi háttér, politikai előretörés, stb... vajon melyikük lesz a négy közül a miniszterelnök? Egészen fiatalkoruktól kezdve 50-60 éves korukig követjük nyomon a pályájukat, kikövezve hazugsággal, gyilkossággal, stb...


Légvonalban

Egy angol kisfiúról, álmáról, az első világháborúban a harcáról, végül szerencsés hazatértéről és álmai megvalósításáról szól. Egy nagy cég alapító igazgatója lesz, így most a családja mellett az első világháború egy személyes szegletét, illetve az üzleti élet finomságait ismerhetjük meg.


A negyedik rend

Egy ausztrál nemes fia és egy lengyel zsidócsalád sarja - gyerekkoruktól kettejük személyes párharcáig, felnőve a világ két legnagyobb újságmoguljai lesznek. Egyikük megjárja a háborút is, részt vesz Berlin újjáépítésében a második világháború után, sok benne a háborús leírás is.


Clifton krónikák

Egy ötkötetesre tervezett, egyelőre 3 könyvből álló sorozat, amely Harry Clifton életét mutatja be egészen gyerekkorától. A későbbi kötetek a leszármazottaikról (is) szólnak. Háború, gyilkosság, börtön, karrier, családi gondok, stb...


Ajánlom még Ken Follett Évszázad trilógiáját is, öt család és ismerőseik életét követhetjük nyomon a 20. század történelmében.


Bár nem úgy tűnnek, de mind fordulatos, cselekményes regények, természetesen leírás is van bennük, de nem Jókai-szintű :) Én nagyon kedvelem, és rendkívül élveztem mindet, sok közülük kiváló korrajz, ily módon többet ér, mint két törilecke a témában. Lévén az egyik író egy angol nemes, politikus, aki börtönben is ült, a másik pedig angol történész az írás mellett.


Ken Follett trilógiájában (ennek is csak az első két része jelent még meg, idén várható a Clifton krónikák 4., illetve az Évszázad trilógia harmadik része) több szó esik a két világháborúról, mert a szereplőink egy része valamennyire alakítja is az eseményeket, több a rálátás, hogy úgy mondjam, távolabbról is szemléljük az eseményeket.

Archer könyveiben is megjelenik a háború, de jórészt személyes élményekre korlátozódik, az adott szereplő adott helyzetére.


Nem egészen olyanok, mint kértél, de van bennük hasonlóság, és szerintem tényleg jók, élvezhetőek.

2014. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak olyan klasszikusokat ajánlok akik a 2. világháborúban tevékeny részesei voltak a történéseknek, és így abszolút hitelesek.

A regények olvasmányosak, fordulatosak.


Irwin Shaw: Oroszlánkölykök. [link]


Norman Mailer: Meztelenek és holtak. [link]

2014. jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!