Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire vagytok elégedettek...

Mennyire vagytok elégedettek a színészekkel, akik a Harry Potter filmekben szerepelnek? (ilyennek képzeltétek őket olvasás közben? )

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hát én az első 4 részt hamarabb láttam, minthogy a könyvet olvastam volna, szóval a főbb szereplőkről nem birok nyilatkozni, mert ők már úgy fortak a fejembe! :) Viszont az újabbakat természetesen nem így. Igazából semmit sem. Persze attól függetlenül néhány színész nagyon nagyon jó! Vagyis várjunk csa azt hiszem beatrixot pont ugyanilyennek képzeltem! Igen! Ez biztos! Nah őt nagyon jól eltalálták!

Kíváncsi vagyok, hogy a 7. részben milyenek lesznek egyesek. Láttam már előzeteseket és Mr. Lovegoodot fel sem ismertem először, már mintha ő volt az! :D

Jah és Pitont imádom. Azt hiszem őt ilyennek képzeltem volna, ha először a könyvet olvasom! Szeretem Pitont! :D :D

2010. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem Daniel R nem teszett, könyvben sokkal szimpibb volt. A többi szereplővel nem volt bajom, de a filmek nem túl jók.
2010. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hááát, nekem nem nagyon passzol az elképzeléseimhez.

Dumbledore, McGalagony, Lucius Malfoy, Hagrid és Piton jók, és talán Harry ellen sem emelnék kifogást. Bár a könyv alacsonynak, kistermetűnek írja le őt, de sebaj, amikor kiválasztották Radcliffet, még nem tudhatták, mekkorára nő majd.


Vannak olyan szereplők, akiket egészen másnak képzeltem el, mint a filmekben, de alapvetően nem rosszak, passzolnak a könyvhöz. Ilyen pl. Mr. Weasley, vagy Tonks, aki első blikkre erősen spanyolnak tűnik, nem tudom, nem néztem utána. A Weasley ikrek is ilyenek, egész másnak képzeltem őket, vagy Lavendar, akit mindig csinosnak gondoltam.


Aztán ott vannak azok, akik közel sem passzolnak a könyv leírásához. Mint Seamus Finnigan, aki vörösesszőke, ezzel szemben a színésze sötétbarna. Vagy Sirius Black, aki fekete hajű, arisztokrata arcú, Gary Oldman pedig tipikus amerikai, ráadásul világosbarna hajú. Neville, akit kerek arcú srácnak írnak, és hát a színész...nem mondom, hogy rossz, csak más, mint a leírás. Meg Lupin, aki a könyvben nagy kedvenc: sovány, ősz hajú, sebhelyes, közel sem olyan, mint a színész, aki kövérkés, enyhén kopaszodó.

Ron sem rossz, csak más, mint a könyvben. Magasnak írja, nagyon magasnak, vékonynak, nagy orrúnak, Rupert Grint meg alacsony, normál orral. Emma Watson is túl szép Hermionénak: sem foghiba, sem BARNA, bozontos haj, sem görbe testtartás. Pláne, hogy Hermione kifejezetten csinosan van öltöztetve, divatszínekbe, amit az igazi Hermione sohasem venne fel.

De azt mondom, oké, kevés a ténylegesen vörös hajú színész, nem nagyon lehet válogatni megfelelőt.


A jellembeli eltérésekről külön fejezetet lehetnek írni. Ahogy a főbb szereplők közül mindet elnyomják a filmben Harry szerepének előtérbe tolásáért, az erősen javításért kiáltana. Engem pl. kifejezetten idegesít és irritál a filmbeli Hermione, pedig a könyvben az egyik kedvencem, Ront pedig, ha nem olvastam volna a könyvet, direkt idiótának gondolnám.


Nem nagyon szeretem a filmet. Jobb a könyv.

2010. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akik nagyjából úgy néztek ki, mint ahogy én elképzeltem őket, azok Piton, Harry, Lucius Malfoy, Hagrid, McGalagony. Ronnál is csak a magasság hibádzott. Hermione az első filmekben úgy-ahogy hasonlított arra, amit én elképzeltem, de az utolsó filmekben... szőkére melírozott és rózsaszínbe öltözik??? Tonks meg egészen egyszerűen rossz választás volt-ha nem a legrosszabb... Tonksot én érdekesebb arcúnak, mosolygósnak képzeltem el... nem ilyen sablon arcnak...
2010. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, úgy néz ki hogy többnyire megegyezik a véleményünk, bár én már elfogadtam a színészeket. De tényleg úgy tűnik hogy Hermionét nagyon a nőies oldaláról akarják bemutatni a filmben, nem lenne rossz választás csak nagyon lányos külsőt adnak neki mindig és így ha ránézek nem az jut először az eszembe, hogy ez a lány biztos nagyon okos és tök "Hermionés".

És vannak olyan szereplők, akiket a filmben be se mutatnak, pedig kíváncsi lettem volna rájuk

2010. szept. 27. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Kb. ilyennek képzeltem el őket. A legnagyobb csalódás nekem Rémszem volt, mert én magas, délcegnek képzeltem, kerek szemüveg az orrán, átható kék tekintet, nem pedig ilyen visszataszító, bicegősnek.
2010. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!