Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a történetem...

Mi a véleményetek a történetemről?

Figyelt kérdés

[link]


Láttam, hogy ide sokan szoktak posztolni, ezért gondoltam én is megosztom.

Több mint a fele kész van már.

Igazából nem tudom, hogy milyen kategóriába sorolnám.

Ha negatív véleményetek van, az nem gond, én szívesen meghallgatom.

Ez az első alkalom, hogy írással próbálkozok, csak azért mert megihletett egy sorozat. Szóval annyira azért én sem veszem komolyan.

Helyesírási hibák is elvétve biztosan vannak. Oda szoktam figyelni, de inkább a végén javítgatok majd.

A story milyen szerintetek?



2023. jan. 15. 05:29
A kérdező szavazást indított:
Nem jó
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég beteg a téma, de közben végigolvastam egy szusszanásra.. és pozitív élmény volt. Az egész lekötött, és sajnáltam a végére érni.

A szereplők irreálisan részvétlenek, és hűtlenek, szinte nem találok olyat, akire pozitív hősként tudnék tekinteni. Talán a főszereplő, de csak azért, mert az ő szemszögéből játszódik az események zöme. Persze egy ilyen beteg sztorihoz ez szükséges, úgyhogy nem zavart. A való életre viszont nem tudom rávetíteni, bár lehet, mert más közegben mozgok.

Amik feleslegesek volt, és nem jók, azok szerintem a képek voltak, teljesen szükségtelenek voltak az elképzeléshez, sose azok alapján gondolkodtam a szereplőkről.. csak bezavartak. Főleg a magyar szereplők, és az anime stílus összemosása, valahogy groteszknek hatott számomra.

A történet tényleg nagyon jó, mindig hagy kérdéseket, amelyekre adott válaszok reményében tovább olvas, aki olvas. Tényleg érdekel már, ki lesz a végén a negatív szereplő, és erre csonka a sztori. Ha lesz folytatás, szívesen elolvasom.. :)

Az elején azt hittem gondban leszek, annyi szereplő volt, de végül semmi galibát nem okozott, mindenkit sikerült megismerni, és átlátható volt az egész. Nagyon ügyesen írtad le ki milyen személyiséggel lett megáldva, mindenkihez tudok valamit kötni. Gondolom a végén jön valami hatalmas fordulat, és uhhmmm...

Nem t'om, mennyire eredeti, és mennyire alapszik a sorozaton, amit nem láttam, de nagyon kreatívnak hat, és távol áll mindentől, ami klisé, vagy arra emlékeztet. Nem látszik, hogy első próbálkozás, nem rémlik, hogy kezdetleges lett volna a szövegalkotás, gyakori szóismétlésbe botlottam volna, vagy érted. A 18-as korhatárt abszolút megértem.

Összegezve: Tetszett, kreatív, a téma beteg, de ez nem baj, lekötő, meg minden, tök jó. Negatívum: A képek nem hiányoznak, meg nem tudom mi az a metin, valaki rákérdezhetne a történetben, szerintem.. de kb. ennyi.

2023. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Húha. Köszönöm szépen, hogy elolvastad és véleményezted. Örülök, hogy tetszett!

Hát igen, pozitív szereplőt azt nehéz találni közöttük, igazából szándékosan formáltam ilyenre őket. :D

Képeket több okból kifolyólag raktam. A sorozatban is volt, és mindig eltűntek róla a kiesett játékosok. A másik dolog az, hogy senki nincs jellemezve (nincs is érzékem hozzá), pl: hosszú barna haja volt, kék szemei, stb. Ilyen sok személyt nehéz volna, szerintem még én sem tudnám megjegyezni, hogy akkor kit hogyan is írtam le korábban. A történet szempontjából pedig ezek lényegtelen információk. Viszonyítási alapnak jó lehet a kép, de természetesen nem feltétlenül szükséges arról asszociálni a versenyzőkre, ahogy te sem tetted. Egyébként a történet végén kulcsfontosságú szerepet fog játszani a fotó.

Amit beleírtam, abból nagyon kevés dolog volt látható a sorozatban is. A 2. évad 3. részének fele és a 4. részből az első 15 perc dolgozza fel ezt a játékot. Az ötlet nagyon érdekes, és abből merítettem az ihletet, de nem úgy történnek az események nálam, ahogyan ott.

Csavar az mindenképp lesz a végén. Az eredeti mangában a Bubi csalt, szemprotézise volt, amit a hajával takart el, hozzá volt csatolva a nyakörv hátuljához és látta a szimbólumot. Nálam ez nem lesz, de más igen, mindenképp tervezek csavart. Csak leírni egy kicsit neccesebb. Eddig könnyen ment, 10 nap alatt sikerült idáig eljutni. A jegyzeteim a többiről megvannak és a fejemben van a story, csak össze kell majd szednem magam és leírni. Tervezek még pár hosszú és drasztikus leírást is, amit nem könnyű felvezetni. De szerintem a hónap végére befejezem.

Egyébként szándékosan lett ilyen beteg, valahol az is volt a célom, hogy sokkoló legyen. És még ennél is betegesebb lesz a vége szerintem. A Metint köszi, hogy említetted. Majd belejavítok, és egyik csaj kérdezni fogja, hogy mi az.

Köszönöm, hogy időt szántál rá!

2023. jan. 15. 18:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Basszus kiváncsi voltam rá hogy a leírás alapján ismerős lesz e maga a történet és azonnal az Alice jutott eszembe, ahogy aztán olvastam is.

En meg ugyan nem olvastam el a történetet, de mivel említetted is hogy nincsenek részletes helyleirasok és láttam is úgy összességében hogy elég sok a párbeszéd. Valószínű ez csak az en ízlésémet tükrözi, de egy ilyen témájú történetben fontos a helyleiras. Szerintem nagyon érdekes lenne jobban megismerni a környezetet ahova bekerülnek a fohosok. :)

2023. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A helyszín igazából nem változik, végig ugyanaz. Ez csak a Kőr Bubis játék (2. évad 3-4 rész), de az én szereplőimmel. Ott pedig be vannak zárva. Igazából annyi váltakozik, hogy mikor melyik mosdóban, vagy a csarnokban/étkezőben vannak a szereplők. Nagy mesélések helyett én sokkal inkább próbálok az érzelmekre hatni a szúrós párbeszédekkel, de persze akadnak azért hosszas leírások is, ha úgy követeli a story.

Végül is te döntöd el, hogy szeretnéd-e olvasni. Köszönöm a válaszod!

2023. jan. 17. 18:21
 5/10 Senior Séf ***** válasza:
38%

"Több mint a fele kész van már."

Soha ne adj ki a kezedből félkész fércmunkát. Szólj, ha kész van, és szívesen elolvasom, véleményezem, de addig ez csak egy kamaszkori próbálkozás, amiből 12 egy tucat.

2023. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben, amint kész lesz a teljes story, jelezni fogom itt. 8 fejezet maradt hátra.

Viszont a kamaszkort már rég kinőttem sajnos.

Köszönöm a választ!

2023. jan. 18. 18:43
 7/10 A kérdező kommentje:

Kész van. Minden bele került, amit szerettem volna. Várom a véleményeket, ha még valakinek lenne kedve elolvasni.

A 20. után hosszabbak a fejezetek, de nem mondanám unalmasnak. Rövidebben nem tudtam leírni, mert az úgy összecsapott lett volna.

2023. jan. 31. 17:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Lol... A "fele kész van" nagyon nem azt jelenti, hogy félkész fércmunka, hanem azt, hogy pl 20 fejezetre tervezi, és 10 már megvan belőle. A felesleges okoskodás sosem jó jel. Kedves kérdező, én nem adnám egy ilyen ember kezébe a kéziratomat, ha a helyedben lennék. Keress olyan bétát, aki nem a te lealacsonyításoddal próbálja a saját egóját növelni!
2023. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8, Sajnos nem original plot (bár a könyv 95%-a igen). Fel van tűntetve, hogy a nyakörvek az Alice in Borderland (sorozat, manga) alapötlete, így ez valószínűleg fanfic és semmiképp nem kiadásra készült, vagyis bétáztatni sem fogom. Két ismerősöm elolvasta, ha az bétának számítana. :) De hobbiból írtam, szórakozásból, szórakoztatni azt, aki kedveli a témát...

Na ennyi. Kiemeltem, mert úgy emlékeztem, ketten írták, hogy érdekli őket, meg valaki privátban.

Véleményeket viszont kértem, igen, mert az ismerős lehet, hogy a negatívat nem meri elmondani. (Egyébként szerint teljesen oké, hogy az 5. válaszoló nem akarta volna úgy olvasni, hogy nincs kész. Ez nem vita téma. :D)

Többször nem osztom meg, mert nem tervezek írni mostanában. Szép napot! :)

2023. febr. 2. 11:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Az 5ös nem azt mondta, hogy addig nem olvassa, amíg nincs kész, hanem azt, hogy ha folyamatában töltesz fel fejezeteket, akkor az fércmunka. Örülök, hogy nem vetted magadra, de ő ezt tényleg csak azért írta, hogy felsőbbrendűnek mutassa magát.


Bétázni pedig nem csak akkor szokás, ha kiadni akarsz. Rengeteg fanfic is bétázva van, különféle hibák ugyanis ezekben is előfordulnak. Bétáztatni nem csak akkor kell, ha kiadni akarsz, hanem akkor is, ha minőséget akarsz kiadni a kezedből, fejlődni szeretnél, jobbá válni.

2023. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!