Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményezné valaki a romantik...

Véleményezné valaki a romantikus-vámpíros történetemet? 16/l

Figyelt kérdés

Semmi köze az Alkonyathoz és a Vámpírnaplókhoz, még mielőtt valaki írná. Wattpadon fent van, de senki nem véleményezi és szerintem legjobb esetben maximum azt írja valaki, hogy jó volt vagy nem tetszett bocsesz. Eddig csak 3 fejezet van - ihlet és kedv hiányom volt, de a másik történetemnél sincs egy komment sem, pedig túlléptem a 30. fejezetet. Ha van benne hiba vagy valami amit nem jól írtam le azt is szívesen fogadnám, csak ne két szavas legyen, saját önálló véleményeket szeretnék. :/


A történet címe: A szerelem zafír fonala


Történet összefoglalva: St. Solas Akadémia olyan titkot őriz mely sosem hagyhatja el falait. Vámpírok bújtak meg az emberek között. Egy nap új diák érkezik, Zephyr Legrand. Raven akaratlanul is megtudja a titkot, attól a naptól kezdve nem tudja de saját és Zephyr élete 180 fokos fordulatot vesz. Elbűvölik-e a zafírkék szemek?



2017. szept. 23. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Átolvastam az első két fejezetet gyorsan.


Szerintem az alapötlet nem rossz, valószínűleg vannak valós alapjai is, ha nem tévedek.

(Persze nem a vámpír :D vagy remélem, hogy nem az...)

Nem szoktam vámpíros történeket olvasni, nem tudom mekkora sávot fed le az irodalomban ez a műfaj. pl. hiánytéma-e?


Írnék röviden pár ötletet, mit hiányolok belőle:

- leírások, szinesztézia, főszereplő érzelmei nem csak véleménye fontos.

- tegyél fel költői kérdéseket

- hagyjál szálakat elvarratlanul, hogy felkeltsd az olvasó érdeklődését, hogy tovább olvasson

- sok helyen nagyon utcanyelvvé válik a nyelvezet. ez nagyon zavaró. csak szépirodalmi nyelven írj, különben sokat veszít a történet az értékéből.



Pozitívum:

- helyesírás, tagoltság

- élményszerű, E/1

- egyedi alaptörténet, ami alkalmas arra, hogy jól meglehessen írni a részleteket



Többet egyelőre nem írnék, nem tudom hasznos dolgokat írtam-e.

2017. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%

"Pozitívum:

- helyesírás, tagoltság"

Hol??? Nem értek egyet. A központozás sokszor teljesen rossz, hiányoznak vesszők, időnként a fogalmazásban is gond van pl. "de mivel tartozik HOZZÁ egy nagy erdő"

Sajna, nem tudok kimásolni szöveget, be meg nem gépelek ennyit, de van még benne bőven.

A történetben lehetne lehetőség, én épp csak beleolvastam az első fejezetbe, de amúgy engem nagyon emlékeztet az egész szituáció a Vampire Knightra.

2017. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!