Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok könyveket?

Ajánlanátok könyveket?

Figyelt kérdés

Manapság sokat változott az ízlésem a könyvek terén. Olyan fantasy/ifjúsági/krimi könyvek érdekelnének amelyek kevésbé népszerűek, nem lehet róluk annyit hallani.

Esetleg leírhatnátok, hogy miért szerettétek az adott könyvet.



2023. jan. 22. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Darren Shan könyvei meglepően radar alattiak (és véleményem szerint alulértékeltek) Magyarországon. Azokkal tehetsz egy próbát. Fantasy műfaj.
2023. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
még egy szavazat Darren Shan könyveire!
2023. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka

Teljesen véletlenül futottam bele, és nagyon izgalmas volt, nem lehetett letenni. Több ismerősömnek is kölcsönadtam már, és kortól függetlenül mindenkinek nagyon tetszett.

Ifjúsági regény, egy rejtélyes középiskolában játszódik, tele van fordulatokkal.

További 4 vagy 5 része is van egyébként, de magyar fordítás azokból már sajnos nem készült. (a második részét még elolvastam, de az annyira nem jött be)

2023. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Fárasztó96 ***** válasza:
Csurgó Csaba: Kukoricza. Pár napja olvasom, brutál jó
2023. jan. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 D-Mano ***** válasza:
100%

Darren Shan jó. (+1)

Krimi tekintetében én Lucy Foley: Vadászparti c. művét ajánlanám, mert ez nemcsak krimi, hanem személyi dráma is, de teljesen emészthető mértékben.

Ifjúságiban, ha még nem olvastad volna: Stanley kincse (ez sokszor kötelező/ ajánlott olvasmány, de "ennek ellenére" nagyon jó)

Fantasy: David Eddings: Belgariad-sorozat, ez egyfajta felnőtt mese, mint a Gyűrűk ura, csak kisebb volumenű történettel, de sokkal megismerhetőbb, szerethetőbb karakterekkel.

2023. jan. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 D-Mano ***** válasza:

Ha a keményebb lélektani hatású könyveket is bírod: Gulyás Péter: A végtelen térségek örök hallgatása.

Itt egy filozófiatanár a főszereplő egy, a tanártársait és a diákjait érintő pszicho-thrillerben.

2023. jan. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Caraval! Egy trilógia. Én meg csak az első részét olvastam, régebben, de tetszett. Olyan fantasy és krimi feleseg
2023. jan. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 a Caravalt már olvastam, az egészet és nagyon tetszett. De azért köszönöm az ajánlást:)
2023. jan. 27. 14:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Christelle Dabos: A tükörjáró
2023. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Fárasztó96 ***** válasza:
Tegnap kezdtem bele, eddig: Márkus András: Paraszttartók kézikönyve
2023. febr. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!