Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt erről a...

Mondanátok véleményt erről a már befejezett Wattpad történetről?

Figyelt kérdés
[link]

2023. márc. 12. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Kicsit nyakatekert a fogalmazásmód, mintha túlságosan is mutatni akarná az író, hogy ő márpedig nem az a "butuska" wattpad-író, hanem tud ő fogalmazni.

A valóság mégis az, hogy - szerintem - a ló túloldalára esett át.

Már az első mondatban is találok ellentmondást. Pl. ha az ágyhoz van ténylegesen láncolva, akkor nem az idegenérzet "kényszeríti maradásra", hanem a lánc... Ha viszont ez csak egy metafora, akkor nekem legalábbis ez nem eléggé egyértelmű.

"Rémületbe ejtő csendesség menekülésre buzdít" - ide kellene elé egy "A"-t tenni.

"koromsötét térben vesztegelő fagyos ágy" - miért és hogyan fagyos egy ágy? Ez megint metafora, vagy pedig ténylegesen mondjuk egy fémkerethez van láncolva főhősünk?

Az ágy hogyan "vesztegel"? Pontosabban: hogyan NEM vesztegel?


Értem én, pláne továbbolvasva, hogy a főhős belső érzéseit, vívódását írod le, és azt is értékelem, hogy változatos nyelvezettel meg kerek mondatokkal. De azért maradjunk meg azon a határon, ami még olvasható és érthető. Szerintem. :) Lehet, ez csak az én véleményem.


Tovább olvasva már a fogalmazás jobban tetszik, viszont túl sok a szenvedés. Már az elején megértettük, hogy szenved. Azért kattintottam a könyvre, mert a leírása tetszik, a misztikum, a hely, ahova utaznak... A szenvedésből kicsit sok.


Nekem nem kellenének képek, amik megtörik a szöveget, de ez lehet az egyéni hülyeségem is. Én megszoktam, hogy "rendes" (vagyis könyvben kiadott) regényeket olvasok, azokban sem szokott kép lenni. Engem itt is megzavar, felesleges, megtöri az olvasás folytonosságát.


A lényeg kicsit későn kezdődik el, szóval bocsi, de valahol a 3. fejezetnél elvesztettem az érdeklődésem. A leírás érdekesebb, mint a sztori maga. Vagy legalábbis a sztori eleje túlságosan a szenvedésről szól, amit ÉN nem szeretek volna. Sokan biztos igen.

2023. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hát ez egy horror-dráma.
2023. márc. 12. 09:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már olvastam belőle régebben, emlékszem rá. De ez már ki van adva, nem? Mik azok a videók az elején, ha szabad kérdezni? Film készül(t) belőle?
2023. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2017-ben jelent meg a Ház a tó túloldalán, amit végül a saját döntésem alapján nem adattam ki, sem a többi regényeimet. 2021 ben kezdtem el írni a Ház 2-öt, majd ez év februárjában fejeztem be. Igazából nem sok köze van az elsőhöz, ami közös bennük az a táj és a ház. Horrornak indult, de menet közben váltott műfajt és végül a belső szenvedés miatt lett belőle horror-dráma. A lassú kibontakozás direkt van, ilyennek akartam. :-) Minden regényemnek van karakterarca, a ház2.-nek Krisha Green, ő van a fotókon, és a marketing képeken is. A kisfilmek azok ugynevezett short filmek, melyek egyes fejezethez készültek a karakterarccal. Nekem fontos a karakterarc, és főként karakterre építem rá az egész sztorit. Krisha mélabús ábrázata talitalálat lett, talán ez még inkább rátett a műfajváltásra. Amúgy mindenkinek vannak belső problémái, van, aki csendesen harcolni próbál ellenük, és van, akin ezek megmutatkoznak. Itt próbáltam elég mélyen belevinni, milyen az, amikor valaki harcol ellene. De sajnos a végére, minden kitartás elfogyott. Amúgy életembe nem sajnáltam ennyire egyik karakteremet sem, mint a Ház 2. főhősét.
2023. márc. 12. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Ok. Egy jó tanács: vagy ne kérj véleményt, vagy ha mégis kérsz és kapsz, akkor köszönd meg, akár tetszik, akár nem. Ne magyarázkodj, és ne köss bele.

Ha csak dicséretet vársz, akkor mondd azt.

2023. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem dícséretet várok, miért várnám azt? Hisz az túl egyszerű lenne e közömbös, ingatag világban. Sosem magyarázkodom, csak választ adtam az utolsó kommentelőnek. Köszönöm. ☝️😃
2023. márc. 12. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem éppen válasz volt, inkább a semmibe magyarázás. Olyan embernek tűnsz, akitől ha megkérdezik, kér-e inni valamit, akkor egy igen vagy nem helyett kifejti, hogy az ivás megtagadása hogyan hat a szervezetre, illetve azt is, mi van akkor, ha túl sok folyadékot visz be valaki, majd ez alapján várja, hogy a másik kisujjból kiszopja a választ.
2023. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy Top Joy-t kérek, meghívsz? 😊
2023. márc. 12. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!