Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mihez kezdenétek több ezer...

Mihez kezdenétek több ezer ANGOL és NÉMET nyelvű bestsellerrel (örökség részeként kaptam, sok minden más mellett)?

Figyelt kérdés
Könyvet eldobni bűnnek érzem, ezres, sőt, összességében szerintem tízezres nagyságrend, mind angol és német nyelvű. Kis 3 szobás lakásban lakom, jelenleg egy 300 m2-es házban van mindez (a ház nem az örökségem része, ahhoz semmi közöm.) Az örökös mondta, hogy neki nem kell a könyv és a sokezernyi CD, kezdjek azokkal, amit csak akarok.

2023. márc. 26. 22:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%
Best sellerek. Mint a nevük is mutatja, jól eladhatók, és vélhetően jó pénzért is. Én örülnék nekik...
2023. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, [link]

Felhívod őket, elmondod a problémád, és hogy helyileg hol vannak a könyvek, és megkérdezed, hogy kijönnek-e érte hozzád. Amennyiben nem, megkérdezed, hogy tudnak-e a te régiódban valamilyen partnert javasolni. Vagy egyszerűen átnézed a netet antikváriumi elérhetőségek iránt, és ugyanezt végigmondod. Nem tudom elképzelni, hogy megoldhatatlan lenne. Lehet persze értük pénzt kérni, de tapasztalatból tudom, hogy nagyon ár alatt vesznek be értékesebb könyveket is, persze az embernek minden pénz jól jön. Ha nem nagyon akarnak kimenni, bedobhatod, hogy ingyen is odaadod, csak találjanak nekik helyet. Facebook csoportokban is lehet segítséget kérni.

2023. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

Nem ártana az elkótyavetyélés előtt átnézetni pár angolul, németül olvasó emberrel, és kiválogatni az igazán értékes pár tucat könyvet. Esetleg pár könyvet felkínálni ezeknek az embereknek is a segítségért.

Aztán ezeket a különösen ritka gyűjtői példányokat már neked méltányosabb eladási áron egyenként eladogatni a neten.

Persze mind a több ezer könyvet egyenként eladogatni roppant sok meló és idő, de ezért jó az antikváriusoknak, és ezért van rendben hogy megvenni persze jócskán áron alul fognak. De azért egy Guttenberg Bibliát már ne passzolj el kilóra :)

2023. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%
Megtartanám és büszke lennék rá.
2023. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
36%

Nem kell ez a kutyának se. Az olvasás, mint szellemi tevékenység szórakozás, elveszett az emberiség számára. Pár éve az antikvarium.hu felvette azt a szokást, hogy beb*ott egy könyvet a megrendelés mellé, mert ők sem tudnak mit csinálni a könyváradattal. Külföldiül írt könyvre meg jóval kevesebb a kereslet, mert a magyarnak a nyelvtudás az olyan kínos valami, mint a herpesz. A fejlődésről meg nem is beszélve. Ebook olvasóra tölti az ember a rettenet sok ebookot.

Itt Budapesten a Camponában van egy bizalomkönyvtár, soha senki nincs benne (azért bizalomkönyvtár, hogy hozd vissza, ha elolvastad, de hát tele van könyvekkel, ember meg soha sehol), én oda szoktam becsempészni azokat a könyveket, amelyektől meg akarok szabadulni. Ugyanakkor állandóan tudatában vagyok annak, hogy amúgy nem mennék a Camponába, mert 15 km, és mivel a papírszelektív sosincs tele nálam, oda sokkal egyszerűbb lenne bedobni.

Ami példának okáért Ken Follettet illeti, magyarul 24 könyve, angolul meg 13 könyve van meg idehaza ebook formátumban.

2023. márc. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
43%
Ezek a tétova kunyerálások itt meg, hát ezek visszataszítóak. :D Nincs bennetek erkölcsi tartás?
2023. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%
Esetleg érdemes lenne megereszteni egy-egy e-mailt valami határon túli magyar szervezetnek, hátha látnak benne fantáziát. Van még, ahol nagy kincs a magyar nyelvű nyomtatott könyv.
2023. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Siannodel13 ***** válasza:
68%
Akik azt írták, olvassa el, azoknak érdekelne a véleménye, több ezer könyvet idegen nyelven mégis hogyan? De az tény, hogy antikváriumoknak is kellhet, és ha van köztük értekesebb darab (hiszen bestsellerek), akkor azokat egyesével, akár Facebook-os csoportokban is el lhete adni. Amúgy meg nem igaz, hogy 'Az olvasás, mint szellemi tevékenység szórakozás, elveszett az emberiség számára'. Ismerőseim közül rengetegen szeretnek olvasni, és jó páran idegen nyelven is szívesen olvasnak. Továbbá mi az, hogy 'mert a magyarnak a nyelvtudás az olyan kínos valami, mint a herpesz'??? Általános iskolában kötelező 1 nyelvet tanulni, gimiben pedig kettőt is. Ráadásul ma már szinte lehetetlen bizonyos alapszintű angol nyelvtudás nélkül élni.
2023. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Siannodel13 ***** válasza:
*is el lehet adni.
2023. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
23%

"Ismerőseim közül rengetegen szeretnek olvasni"

tehát neked annyi ismerősöd van, hogy egy részük is már rengeteg. Ne hazudozzál már.


"mi az, hogy 'mert a magyarnak a nyelvtudás az olyan kínos valami, mint a herpesz'?"

Gyere, elmagyarázom. Nem szeretik, és nem is tanulják meg annyira, hogy normálisan tudjanak olvasni (a rengeteg ismerős, mi? :D :D :D ), mivel ahhoz több kellene, mint a gimis nyelvórán jónak lenni.

2023. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!