Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik mai művek fognak...

Melyik mai művek fognak klasszikussá válni?

Figyelt kérdés

Mai alatt az elmúlt egy évtized termését értem

Mit gondoltok, mely könyvek lesznek mondjuk 100 év múlva is elővett, olvasott, idézett kötetek?



2023. ápr. 10. 21:56
 1/10 D-Mano ***** válasza:
72%

Ifjúsági klasszikusok kategóriájában Berg Judit Ruminije, Leiner Laura Szent Johanna gimi sorozata, mesekönyv kategóriában Bartos Erika Bogyó és Babócái jó eséllyel indulnak.

Világirodalom terén Delia Owens: Ahol a folyami rákok énekelnek c. művét tartom esélyesnek.

2023. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A Harry Potter szerintem mindenképp.


A Szent Johanna gimivel az a helyzet, hogy annak pont az a lényege, hogy mai fiatalok mai problémáit mutatja be. 100 év múlva pont annyira lesz aktuális, mint egy random jelenleg utált kötelező.

2023. ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem olyan művek lehetnek, amik időtállóak és/vagy valamilyen szempontból értéket, újdonságot hordoznak. Ez lehet ifjúsági, szórakoztató irodalom, nemcsak szépirodalom. Stephen King némelyik műve pl. már ma klasszikusnak mondható. De ugyanúgy pl. a Harry Potter is vagy akár a Trónok harca, pedig nincsenek 30 évesek.

Kortárs szépirodalomból nehezebb megmondani, ezt az idő és az olvasók döntik el. Nem feltétlenül azok, amik a legolvasottabbak, ez biztos.

2023. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 D-Mano ***** válasza:
85%
Hát szerintem L. M. Montgomery Anne sorozata, Jean Webster Nyakigláb apója, Dickens Copperfield Dávidja és a társaik sem a mai fiatalok problémáit, témáit mutatja, mégis máig olvasottak.
2023. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Stephen King szerintem is esélyes, Harry Potter szinte biztosan, talán azok, amik ma igazán nagy bestsellerek, még akkor is, ha ma megkérdőjelezzük az irodalmi értéküket, mert a népszerűségük még sok olvasó nemzedéken keresztül kitarthat. Abban is biztos vagyok, hogy olyan műfajokból is fognak klasszikusok kikerülni, amik régebben vagy akár ma sem számítanak elismertnek kritikus körökbe, például a fantasy vagy akár a manga.
2023. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
46%
Nehéz kérdés. Szerintem Gyűrűk ura.
2023. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Nem is tudtam, hogy a Gyűrűk ura az elmúlt 10 évben íródott

Kélek, ne írjatok 70 évvel ezelőtti műveket, mert azok már ma is klasszikusnak számítanak

2023. ápr. 11. 14:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"vagy akár a Trónok harca, pedig nincsenek 30 évesek."

Igen, a Trónok harca csak 27 éve jelent meg.:)

2023. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Harry Potter mindenképpen

Szerintem a Percy Jackson könyvek is, de az nem biztos

A Leiner Laura könyvek szerintem legkésőbb harminc év múlva teljesen eltűnnek

A tűz és jég dala (Trónok harca) nagyon remélem, hogy megmarad, de lehet, hogy túl hosszú, és így sok ember inkább telefonozik helyette

Még esélyes, hogy az éhezők viadala megmarad

2023. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán Kazuo Ishiguro és Salman Rushdie egyes könyvei lesznek klasszikusok.

A Harry Potter szerintem egy idő múlva lecseng, kb olyan lesz, mint manapság E.Nesbit könyvei. Klasszikusnak tartják, az angol gyerekek olvassák, de nem egy ismert dolog.

A SzJG pedig úgy süllyed el, mint anno a Cilike sorozat. Nagyanyáink még hallottak róla, de amúgy nem érdekel senkit.

2023. ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!