Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Történeten írok és szeretném...

Történeten írok és szeretném egy kicsit népszerűsíteni, illetve építő kritikát kapni róla. Ha van pár perced és érdekel a téma fejtsd ki a véleményed. Linket illetve ismertetőt is csatolok. (?)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra kérnélek titeket, hogy kukkantsatok rá a történetemre, persze ha érdekel titeket. Mindig is foglalkoztatott az írás és most úgy döntöttem publikálom és a Wattpad oldalát választottam erre a célra. A történet egy Harry Potter, pontosabban Dramione Fanciction és ez az első alkotásom ebben a műfajban. Elég sokat írtam már, fejezetenként 2-5000 szóra számíthattok. Részletesen írok nem elsietve a történéseket illetve a helyesírás és tagolás is igényes. A fő koncepció, Draco életének a kibontása, mert engem személy szerint zavart, hogy semmit sem tudunk róla a felszínen kívül, miközben kifejezetten fontos szerepet tölt be a műben. Személyes preferenciáim volt a Hermione iránti érzéseket belevinni mert már kiskoromban is úgy éreztem, hogy vele sokkal jobban passzolna a karaktere. Tartalmaz 18+ - os jeleneteket, de a realitás talaján maradva nem gusztustalanul szájbarágósan. Építő kritikát szívesen fogadok, kérlek a trágár hozzászólásoktól kíméljetek. Linkelem nektek a történetet illetve a függeléket. Előre köszönöm a válaszaitokat!

(20y)


Link.:

[link]


Függelék.:


A nevem biztosan ismered... Lucius Malfoy az apám. A Mardekár hercege megnevezést is hallhattad, nos az is én volnék. Ha ezek után sem jöttél rá, üdvözöllek. Draco Malfoy vagyok. Régen még jelentett valamit a Roxfort tanulójának lenni, de ma már? Minden jött-mentet beengednek ide. Nos, Potterről és barátairól sokat lehet hallani...

De most képzeld itt az én történetem. Lehet megleplek, lehet csalódni fogsz bennem sőt az is elképzelhető, hogy megsajnálsz. Persze arra nincs szükségem szóval ne áltasd magad kotródj innen, ha csak ezért vagy itt. Minden esetre vedd megtiszteltetésnek, hogy ezt olvashatod.


-Betekintést nyerhetsz Draco Malfoy mindennapjaiba, érzéseibe és cselekedeteibe. Végigkövetheted a harcát, melyet leginkább saját magával vívott. Megértheted tetteit és túl tekinthetsz a maga köré felhúzott falon.


_FONTOS_

(Dramione Fanfiction kicsit másképp!)

(Filmek alapján írok, de nem időrendi sorrendben. Saját gondolatokat fűzök a történethez.)

( A cselekmény a negyedik filmtől kezdődik, az írás kinyitja a jelenetek előzményeit és következményeit is abból a szemszögből,

amit eddig homály fedett.)

(Hosszú fejezetek!)



2023. ápr. 11. 21:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy Harry Potteres, így történetügyileg nem mondok semmit róla.

Viszont hemzseg a vesszőhibáktól a szöveg, főleg az összetett mondatok okoznak neked problémát.

Stilisztikailag is elég sok a gond. A szöveg elején a rengeteg tőmondattól "ugatós", darabos a szöveg, nehéz olvasni. Később is az alapvető ütemezés hiánya látszik, olyan, mintha mindig arra törekednél, hogy kb. egyforma hosszúságú mondataid legyenek, de így valójában csak rontasz a szövegen. A tagolás az atmoszférateremtés és az ütemezés része is, és rengeteget adhat a szöveghez, ha helyesen szerepel. Az ütemezés kapcsán kiemelném azt is, hogy néhol iszonyat hosszú bekezdés-monstrumok vannak, ezeket lazán fel lehetne darabolni. Egyrészt a mondat és a bekezdés is egy-egy gondolati egység, tehát ha gondolatot váltasz, ezekből is kezdj újat. Másrészt a szellősebb szöveget könnyebb olvasni - mivel fiataloknak írsz, ez elég fontos lenne.

Az elbeszélésmód jelenben indul, majd múltba vált, és ennek nincs tartalma indoklása (pl. beékelt visszaemlékezés). Ez elég súlyos hiba.

Illetve a szöveg eleje egy nagyon hosszú expozíció, belesűrített háttérinfókkal. Ezt robbantani kéne, és a cselekmény előrehaladtával apránként adagolni. Ezt hívják információadagolásnak.

Egyébként igen, vannak ennél sokkal rosszabb szövegek is a Wattpad-en. De azért gyakorolj még sokat, meg olvass sokat.

2023. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11.-nek

Nagyon köszönöm a pontos és összeszedett válaszod! Teljes mértékben egyet értek veled és már javítottam is. Sokat segítettél a tartalmas kritikával!

2023. ápr. 13. 20:40
 13/23 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, most látom, hogy elgépeltem, "Nem vagyok Harry Potteres" akart lenni, de úgy látom sikerült jól érteni a félreírásomat.

Örülök, hogy segített, jó írást kívánok a továbbiakban is!

2023. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Kb már mindent leírtak. Igen, az időket kell egyeztetni (1. fejezet jelen, 2. 3. fejezet múlt idő). A vesszők rengeteg helyről hiányoznak (talán angol az anyanyelved? abban sokkal kevesebb vesszőt használnak, mint a magyarban). Ha van is vessző, sokszor rossz helyen van (pl "Tudod Malfoy semmi közöd, hozzá" helyett "Tudod, Malfoy, semmi közöd hozzá" a helyes). Különírás / egybeírás stb. Weasley helyett következetesen Weasly-t írsz. Amúgy nem rossz, a wattpad írások 95%-ánál biztosan jobb. Nekem tetszett, bár nem is vagyok HP fan.
2023. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

14.-nek

Nagyon köszönöm!

Sajnos a gépemnek angol az alap beállítása, illetve a vesszőket is úgy helyezi el, ahogy gondolja. De amint lesz egy kis időm mindent átjavítok, már neki álltam átnézni az említett hibákat. A nevekben nem voltam biztos, de azokat is korrigálom! Köszönöm a sok segítséget és az építő kritikát!

2023. ápr. 13. 23:26
 16/23 anonim ***** válasza:
26%
Sajna Dramione, így teljesen kizárt, hogy adjak neki egy esélyt. Ez az a "ship", amit sosem leszek képes megérteni vagy tolerálni.
2023. ápr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

16.-nak

Nyugi, teljesen más oldalról közelítettem meg a kapcsolatukat. Ajánlom, ha esetleg valami újat szeretnél olvasni. Sok Dramione fanfictionnek utána olvastam és megtudom érteni, ha nem kedveled. Lehet ez tetszene, mert ugye ezt Draco szemszögéből írom. De teljesen elfogadom az álláspontod :)

2023. ápr. 14. 00:46
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"illetve a helyesírás és tagolás is igényes"


Nos, ezt kérlek, gondold át, de nagyon alaposan.

Az első bekezdésnél tartok, de már teli van hibával, ezen kívül kapásból sikerült rosszul leírnod Ron vezetéknevét, valamint "Nagyúr".


Ez komoly probléma, tekintve, hogy - elvileg - fanficet írsz, tehát ezek a nevek adottak, nincs olyan, hogy elírod, mert felcsapod a könyvet és megnézed.


Igen, a helyesírás határozottan a gyengéd. Nincs négy tiszta sorod. :(

2023. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a gépemnek angol az alap beállítása, illetve a vesszőket is úgy helyezi el, ahogy gondolja. - ez kifogásnak épp tökéletes, de abból is a gyengébb fajta.


Svájcban élek, svájci a billentyűzetkiosztásom, mégis az összes vesszőm a helyén van, ugyanis tisztában vagyok vele, hová kell, ezen kívül figyelek rá.

Amelyik elmarad, az tényleg véletlen, és egy 3-4000 szavas fejezet során is legfeljebb 4-5x.


Nem baj, hogy nem tudsz helyesen írni és sok a hiba, de kérlek, ne hárítsd a felelősséget EGY GÉPRE, hanem mondjuk: "Valóban nem az erősségem a dolog, de dolgozom rajta".

2023. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

18. - nak

Köszönöm a meglátásaid, mindent javítottam. A helyesírásom szerintem viszont jó maximum stilisztikailag vannak benne helytelenségek, de már azok is javításra kerültek. Már tegnap javítottam neveket, így nem tudom te miért a helytelent látod.

2023. ápr. 14. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!