Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasnátok ilyen könyvet?

Olvasnátok ilyen könyvet?

Figyelt kérdés
Ti szívesen olvastok olyan romantikus, kissé szomorkás és megható könyvet, amiben az egyik főszereplőnek testi fogyatékossága van és kerekesszékes? Szeretitek az ilyen érzelmesebb, mélyebb témákat vagy inkább a könnyedebb könyveket preferáljátok?

nov. 11. 14:08
A kérdező szavazást indított:
Érdekel a téma, olvasnék ilyen könyvet.
Nem érdekel különösebben a téma, de elolvasnám.
Inkább a szórakoztató, könnyedebb sztorikat szeretem.
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Elkezdeném olvasni, de hacsak nem tud újat mutatni (mert ez egy eléggé átrágott, lerágott, ezerszer elővett alapkoncepció), akkor félretenném, valószínűleg a 100. oldal előtt.
nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Rám egyik válasz sem igaz. Nem feltétlenül kell "könnyed" könyv, de nem szeretem azokat, amik ennyire látványosan arra mennek rá, hogy sajnálatot és meghatottságot okozzanak.

Valahogy nekem nem jönnek be azok a könyvek, amiknél a történet a főszereplő sajnálni való tulajdonsága (legyen az elnyomott néger, elnyomott nő, elnyomott meleg, stb.) Ezzel most nem azt mondom, hogy én gondolom azt, hogy egy néger, meleg, nő vagy sérült embert mindenképp sajnálni kell, de legyünk őszinték. Mikor ez a hangsúlyos, akkor igenis a sajnálatra megy ki az egész. Engem meg az nem mozgat meg.

nov. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a könnyed könyveket. Az szerelmes sztorikkal sosem lehetett megmozgatni. Jobban tetszene,ha a könyv a testifogyatékos ember életét mutatná be a gondolatait,érzéseit stb...a szerelem is benne lehet,de ne az legyen a fő. Klisés szerelmes sztoriból van már 100,de természetesen azt írsz amit szeretnél és aminek a megírása örömet okoz ne befolyásoljanak mások véleményei
nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy vállveregetést kapsz a diverzitásért, miért akarod ezt a sztorit megírni, és kinek?


Különösen az érdekelne, hogy mit ad ez annak, aki maga is kerekesszékes? Mer az oké, hogy a testileg ép emberek majd szomorkodnak meg sóhajtoznak, hogy jajj de mély, de az aki maga is benne van hogyan fogadja ezt?



Ez amit leírtál, még nem egy regény, csak egy elem.

Mi a cselekmény? Kik a szereplõk, milyen személyiségek, és miért illenek össze? Nem tudtuk meg ki mit akar, mi a konfliktus, mit történik.



Az az érzésem, hogy ezek nem hús-vér karakterek akinek emellett van egy fogyatékossága, hanem a testi fogyaték köré kevertél valami maszlagot.

Ki lenne ez az ember a fogyatéka nélkül? Így is érdekes lenne számodra?

És egyáltalán mi ez a fogyaték, mióta él vele együtt, és mennyiben korlátozza az életét?

nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!