Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek a legjobb horror...

Melyek a legjobb horror könyvek? Milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Eddig őszintén szólva nem nagyon érdeklődtem a könyvek iránt, csak pár könyvet olvastam az iskolai kötelezőkön kívül. Viszont már régóta nagy horror-rajongónak mondhatom magamat. (Ezen belül a sci-fi, a pszichológiai, a tudományos témákat különösen szeretem.)

Eddig csak filmeket néztem, viszont mostanában egyre többet gondolok arra, hogy elkezdhetnék olvasni egy ilyen könyvet, hátha megjön tőle a kedvem az olvasáshoz.

Egyébként már gyerekkorom óta erőltetettnek éreztem az olvasást, rossz tapasztalatok miatt, de nagyon örülnék, ha ezen túlléphetnék és megbarátkozhatnék a könyvekkel. (Sosem voltak olvasási nehézségeim, csak egyszerűen nem kötött le az olvasás.)

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna ajánlani nekem olyan (horror) könyvet/könyveket, amellyel pozitív tapasztalatot szerezhetek olvasás szempontjából.



dec. 26. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

H. P. Lovecraft novellái. Van belőlük 3 vaskos könyvre való.


Hogy pontosan melyikkel, arról vannak itt is kérdések.


Amúgy kozmikus horrorok, meg van egypár sci-fi horror is, így szerintem halmozottan fognak tetszeni.

dec. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
dec. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Engem Stephen King Cujo, Minden sötét, csillag sehol és a Tortúra vett meg, mint horror. Krimit inkább Agatha Christie-től olvass.
dec. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Stephen Kinget én is ajánlom, főleg azért, mert az ő könyviben vannak a pszichológiához/parapszichológiához kapcsolódó vonulatok is.

Ilyenek például az Intézet, a Mr. Mercedes sorozat, Holtsáv

dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus Kingek

Nekem pl nagyon tetszett az 1793 Niklas Natt Och Dag-tól, krimiként árulják, de horrorként működik igazán

Klasszikusok közül a Frankenstein, a Fej nélküli lovas, Drakula, Düledékpalota, Edgar Allan Poe művei, Lovecraft művei, lehetne sorolni

dec. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jozef Karika: a hasadék. Legjobb horror szerintem. King nekem nem jött be inkább nyomasztó mint ijesztő
dec. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Zoltán Tamásnak van egy klasszikus rémtörténetek című videója, érdemes megnézni
dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szavazat Kingre! Kedvencem a Ragyogás és a Carrie :)

Illetve ajánlom még:

S. Jackson - Hill House szelleme

L. Duncan - Tudom, mit tettél tavaly nyáron

W. P. Blatty - Az ördögűző


Have fun ;)

febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Bár az elmúlt időszakban nem sok szabadidőm volt, ezért még nem igazán tudtam belekezdeni egy könyvbe se, van néhány, ami igazán felkeltette az érdeklődésemet. :D
febr. 8. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!