Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen angol könyvet ajánlotok...

Milyen angol könyvet ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés

a kislányom második tanéve amióta angolt tanul, és szeretne olvasni angolul, melyik könyvet ajánljátok neki?

szinte minden kategóriájú is lehet pl. romantikus, krimi, scy-fi stb… illetve melyik könyvesboltba találom (lehetőleg nem szeretném rendelni, de az is megoldható)



dec. 27. 00:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Kort nem írtál, de például a Harry Potter könyvek nyelvezete elég egyszerű, főleg az első néhány rész.
dec. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Itt vannak ingyen, hanganyaggal együtt:

https://www.youtube.com/results?search_query=oxford+bookworms


Ugyanilyeneket (Oxford Bookworms sorozat) érdemes olvasnia: szintekre osztott, rövidített, egyszerűsített nyelven íródott olvasmányok, hogy már akkor is sikerélménye legyen, amikor az eredeti művek túl nehezek lennének. Könyvesboltban is kapsz ilyeneket (méregdrágán), de nem tudom, mennyire éri meg nyomtatott formában beszerezni...

dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Diary of a Wimpy Kid – Jeff Kinney
dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

A lányod korától függetlenül gyerekkönyvet olvasson, azoknak könnyebb a nyelvezete. Kezdő angolosként a korosztályodnak megfelelő könyvek általában túl nehezek, főleg egy krimi vagy thriller.


Vagy olvashat könnyített olvasmányokat, ahogy a második is mondta. Be vannak osztva szint szerint, én anno asszem Az Operaház fantomját olvastam el így.

dec. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
46%

"gyerekkönyvet olvasson, azoknak könnyebb a nyelvezete"

Azért nem annyira könnyű egy nem anyanyelvűnek...

dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, 13 éves bocsánat ezt tényleg kihagytam, eddig a harry potter keltette fel a legjobban az érdeklődését. Azt még esetleg valaki meg tudná mondani, hogy esetleg Líra vagy Libri könyvesboltokban ezt a könyvet megkaphatom-e angolul, vagy más kisebb könyvesboltban/esetleg nyomtatni érdemes megpróbálni?

És persze majd a könnyítetteket is megpróbáljuk, utána nézünk 🥰

dec. 27. 20:52
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Libriben kell legyen idegen nyelvű szekció, és megeszem a kalapom, ha nincs ott eredeti nyelvű Harry Potter. Mondjuk egy nagyobb Libriben próbálkoznék a biztonság kedvéért.
dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
#7 köszönöm, a városunkban csak líra van, így a hétvégén felmegyünk egy nagyobb városba a libribe ❤️
dec. 28. 00:19
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A Liraban van angol Harry Potter, a Libriben nem talaltam (a honlapjaik szerint). Meg par online konyvesbolt is arulja. Sot hasznaltan is van elado...
dec. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
#9 neked is köszi holnap a lírába is elnézünk, ha találunk veszünk is, az említett városban pedig mindenképp megyünk úgyhogy ezen nem múlik ☺️
dec. 28. 00:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!