Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen angol könyvet ajánlotok...

Milyen angol könyvet ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés

a kislányom második tanéve amióta angolt tanul, és szeretne olvasni angolul, melyik könyvet ajánljátok neki?

szinte minden kategóriájú is lehet pl. romantikus, krimi, scy-fi stb… illetve melyik könyvesboltba találom (lehetőleg nem szeretném rendelni, de az is megoldható)



dec. 27. 00:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"#16 Ezt egy szülőnek honnan kéne tudnia?"

Nem feltétlenül kéne tudnia, de ha angol nyelvű könyvet akar venni neki, akkor érdemes nagyjából belőnie, pl. abból, hogy milyen könyvből tanul a gyereke, melyik tankönyvsorozatnak hányadik kötetéből.


"Egyébként nekem meg semmit nem mondott arról, hogy kezdőnek mit ajánlasz"

Ki nem mondott neked arról semmit, hogy én mit ajánlok? Én? Én vagyok az, aki azt írtam, hogy könnyített nyelvű olvasmányokkal érdemes kezdeni.


"ha már angol tanár vagy :)"

Nem vagyok angol tanár. Csak angoltanár. :)

dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
#19: igen, teljesen igazad van, amikor elkezdtem angolul olvasni, már előtte több száz könyvet elolvastam az anyanyelvemen, köztük rengeteg szépirodalmi művet. Alapból képes vagyok napi 5-6 órát olvasással tölteni, ha az időm ezt lehetővé teszi.
dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
#21 Ez nekem nem segített. A könnyítettre magamtól is gondoltam.
dec. 28. 18:52
 24/26 anonim ***** válasza:

Ehhez a sorozathoz mit szólnál?

[link]

Együtt is megvásárolható.

dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én tuti, hogy ne adnék ki pénzt ilyesmikre... Mondjuk ugye tanárként eleve spórolós vagyok :), de azért sem, mert hipp-hopp kiolvassa, aztán ha rákap az ízére, egy vagyont ki kell adni ilyesmikre. Akkor már inkább iratkozzon be elsősorban az iskolai könyvtárba és olvassa ki ott az összes ilyesmit, ami érdekli, plusz valami helyi könyvtárba is, és onnan is kölcsönözzön ki amit csak lehet - és addigra a neten elérhetőkkel együtt már pont elege lesz az ilyenekből, és áttér majd az eredeti művekre.

[link]

dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a te lányod egy szuperzsír zseni. Én biztosan nem vagyok az, mert én sikeres B2 után kezdtem el angolul olvasni, hogy ne kopjon, és az első könyvbe, ami egy Leslie Charteris Angyal volt (idősebbek tán emlékeznek rá Roger Moore-on keresztül), majdnem beletört a fogacskám. Nagyjából úgy volt, hogy ha ismertem 2 szót a székre, akkor a könyvben egy harmadik jött szembe velem. Kellett némi lelkierő, hogy ezen a szakaszon átverekedjem magamat. Ennyi lelkierő, már bocs, nincs ma egy fiatalban se.


Én azt ajánlanám, vegyél antikváriumban pár Reader's Digest-et, régieket az darabonként egy ötszázas nettó:

[link]

...és így olcsón kiderül, hogy valóban olvasna-e. Ezekben rövidebb cikkek, novellák, satöbbik vannak, ami tán jobban ad sikerélményt. Ha megkedveli, akkor még lehet venni, ha nem, akkor nagyon jól belefér a kukába, és lehet jönni újra kérdezni. Vigyázni kell, hogy ha angol nyelvűt keresel, ne vegyél németet vagy afgánt.


Másfelől ajánlanám, hogy térjen át ebookra, az nyelvtanuláshoz praktikusabb, kereshető a tartalomban, és nem utolsósorban rengeteg ingyen könyvforrás van, a régebbiek legálisan, az újabbak nem legálisan. :D

dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!