Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen angol könyvet ajánlotok...

Milyen angol könyvet ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés

a kislányom második tanéve amióta angolt tanul, és szeretne olvasni angolul, melyik könyvet ajánljátok neki?

szinte minden kategóriájú is lehet pl. romantikus, krimi, scy-fi stb… illetve melyik könyvesboltba találom (lehetőleg nem szeretném rendelni, de az is megoldható)



dec. 27. 00:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Alice Csodaországban, viszonylag egyszerű a nyelvezete. Én azt javaslom olyat olvasson angolul, ami érdekli. Nem baj, ha nem ért elsőre mindent, mert ez idővel változni fog.
dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán milyen szinten van, hogy rögtön a Harry Potterrel akarod kezdeni?...
dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
#12 leírtam,hogy 2 éve tanul, akinek egy kicsi tapasztalata is van róla, az tudja hogy ez milyen angol tudással jár, ezt javasolták. Én nem olvastam magyarul, se angolul a Harry Pottert, így nem tudom milyen lehet a nyelvezete. Ha a válaszolók úgy gondolják, az megfelel, akkor mi megvesszük, és ha elsőre nem megy, akkor majd később elolvassa, ennyi az egész…
dec. 28. 13:09
 14/26 anonim ***** válasza:

"#12 leírtam,hogy 2 éve tanul, akinek egy kicsi tapasztalata is van róla, az tudja hogy ez milyen angol tudással jár"

Én angoltanár vagyok, úgyhogy tudom, mekkora amplitúdó között mozoghat az, hogy "2 éve tanul", pont ezért kérdezem... Persze, el lehet tenni későbbre a Harry Pottert, de azért mégis: milyen szintű angolkönyvből tanul jelenleg? Pre-Intermediate? És azt túl könnyűnek találja, túl nehéznek, vagy kb. pont jó?

dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
#14 Teljesen jó nyelvérzéke van, iskolába tanulja az angolt, és tanárai szerint is kiemelkedik tudása, így egyedül is szeretné fejleszteni magát, felmérni tudását.
dec. 28. 13:28
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Jó, hát ez így megintcsak nem mond semmit arról, hogy elementary szinten ilyen kiemelkedő vagy upper-intermediate szinten...
dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Dinnye2 ***** válasza:
Van a White Fang (Fehér Agyar) című rövidebb könyv, amihez adnak hangoskönyvet is és jó feladatok is vannak benne, hogy mennyire értette az olvasó azt, amit olvasott.
dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
#14: én meg a nulláról kezdtem el az egyik Edgar Wallace krimit olvasni (angolul), mivel a kiejtésről fogalmam sem volt, így hallgattam hangoskönyvként, szintén angolul. Igaz, az elején szinte semmit nem értettem, de minél többet olvastam, annál több szóra jöttem rá. Többek között az Alice Csodaországban c. könyvet is elolvastam angolul, a kezdetek kezdetén, én nem értek egyet azzal, hogy sokan nem kezdenek el idegennyelven olvasni, mert még nem megfelelő a szintjük. A Harry Potternek csak amiatt nem fogtam neki, mert egyszerűen nem érdekelt. De pl. Az öreg halász és a tengert elolvastam, akkor Agatha Christie krimiket. Amikor még nem értettem és ez zavart, elolvastam egy oldalt 3-4 alkalommal.
dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"én nem értek egyet azzal, hogy sokan nem kezdenek el idegennyelven olvasni, mert még nem megfelelő a szintjük"

Van, akit motivál, az csak csinálja nyugodtan - de úgy tapasztalom, hogy a legtöbben egyfelől eleve nem szeretnek olvasni, másfelől frusztráltak lesznek tőle, ha alig értenek belőle valamit, ezért úgy gondolom, érdemesebb a könnyített nyelvű olvasmányokkal kezdeni, aztán amikor azokból már van elég bátorság, mert adtak elég sikerélményt, és már az 5-6-os szint is élvezhető, akkor elég elkezdeni eredeti műveket olvasni.

dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

#16 Ezt egy szülőnek honnan kéne tudnia? A tanár ezekről se engem sem a gyermekem nem tájékoztatta (2 év alatt 2 tanára volt, egyik sem)

Egyébként nekem meg semmit nem mondott arról, hogy kezdőnek mit ajánlasz, ha már angol tanár vagy :)

dec. 28. 17:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!