Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért öli meg Rogozsin Nasztas...

Miért öli meg Rogozsin Nasztaszja Filippovnát?

Figyelt kérdés
Dosztojevszkij A félkegyelmű című regényében...

febr. 12. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Röviden: mert szereti.


Rogozsin az egyetlen ember a regényben, aki teljes valójában ismeri és szereti Nasztaszját.Úgy fogadja el ahogy van, nem idealizálja és tudja hogy a nő sohasem lesz boldog. Azt is tudja hogy Filippova egy sérült ember, aki sokszor már az őrület határán van. Rogozsin tisztában van azzal a ténnyel, hogy Nasztaszja tőle várja a megváltást, ami ebben az esetben a halál. Nem is gyilkosság ez tulajdonképpen, hanem kegyelemdöfés egy haldokló lénynek.

Megtette, mert szerette.

febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
febr. 15. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:

(Jajj, muszáj volt visszajönnöm. Bocsi. Mert kavarognak a gondolataim.)


Azt is tudni kell, hogy Rogozsin viszonzatlanul szerelmes Filippovába. (Nasztaszja önmagát sem szereti, sőt undorodik önmagától, arra pedig képtelen hogy megbocsájtson az ellene vétkezőknek, ezért örökös harc és színjáték az élete.)

Van aki úgy gondolja, Rogozsin ezzel a tettével önmagát is megváltja a viszonzatlan szerelem gyötrelmétől.

Nem tudom, azaz én nem így látom.

febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Tetszett a regény, csak volt pár olyan rész, amit nem nagyon értettem. Pl. Ippolit hosszú gyónását sem tudtam hova tenni.
febr. 15. 13:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!