Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kutatómunka könyvírásnál...

Kutatómunka könyvírásnál meddig tart?

Figyelt kérdés

márc. 1. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a 2-es válaszodból ítélve rólunk, oké. (nem 1-es vagyok, nehogy félreértsd)


Nekem pont nem tart se meddig. Legalábbis nem nézek utána valós helyszíneknek, stb., mert fantasyt írok. Viszont a karakterek személyiségét, fél éven át dolgoztam ki, hogy élethű legyen. Még ide is írtam ki kérdéseket, hogy ki mit tenne ilyen, meg olyan helyzetekben, egyáltalán volt-e már olyanban, hogy tudjam bele lássak, mit tenne a szereplő, aki pont abban a helyzetben van.

márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

A kérdező felhasználóneve Kaloda és privátban írogat nekem, hogy ideges lett maittam.


Oké, de ettől még nem mondok butaságot. Le sem írod, hogy MIRŐL akarsz kutatni.


Ez olyan, mintha megkérdezted volna, hogy meddig tart megfőzni az ebédet. Oké, de mit akarsz főzni? Mekkora mennyiségben? Milyen eszközeid vannak? Van segítséged?

márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy szabálysértő! Mert a privát üzenetem tartalma és felhasználó nevem itt volt a kérdés alatt.
márc. 1. 20:51
 4/5 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem például elég sok idő volt pl egy fizika versenyről írni, a kötelező témákat tudnom kellett nekem is, hogy nehogy butaságot írjak. Azonfelül a személyiségük vagy a helyszín kidolgozása kevés idő volt.
márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, milyen témákat, helyszíneket, karaktereket használsz. Ha ismered a helyszíneket, akkor annak nem kell feltétlenül utánanézni, ha pl jelenkorban játszódó regényt írsz. De ha pl 100 évvel ezelőtt játszódik a történet, akkor kapásból több mindennek utána kell nézni.

Ha történelmit vagy sci-fit írsz, akkor sok mindennek kell majd utánanézni. Ha fantasyt, akkor se árt, ugyanis a komoly, felnőtteknek szóló fantasy regények világépítése pattent kell legyen, különben az olvasókat ki fogja dobni a regény. Kivétel a romantikus fantasy vagy a fiatalokat megszólító fantasy, ott a célközönséget kevésbé érdekli a világépítés.

Ha szakkönyvet írsz, akkor ott a kutatómunka a lényeg.

márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!