Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mik a legnépszerűbb írások a...

Mik a legnépszerűbb írások a wattpadon?

Figyelt kérdés
A legjobb és a legnépszerűbb wattpad írások érdekelnének. Nekem tetszett egypár és ajánlanám egy tehetség fejlesztőnek. Olyan online könyvesboltot szeretnék elindítani, ahol ilyen kezdő, tehettséges, felfedezett írók munkáit könyvként megjelenítve eladhatnék.

ápr. 15. 09:36
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
76%

Ez a meritokrácia, amit elképzeltél magadnak, sajnos nincs.


Illetve valamennyire van, de de az meg igen, a gyorsétteremi kaja szintje, nem az ötcsillagos étterem.


A legnevesebb írók mind magasról jönnek.

Nem azok lesznek a körbe rajongott nagy nevek, akik feltétlen a legtehetségesebbek, hanem mert van szabad kapacitásuk gyakorolni és van egy védőhálójuk.

A profi irodalom egy nagy haveri klub.

A New York Times listás botránytól hallottál már?

Hogy totál szubjektív? Aztán kicsit ránézel, és látod, hogy az újságíró, meg a top 10ük egy azon méregdrága egyetemre járt.

Bármilyen művészeti szakma krémje pár gazdag gyerek, aki elég jó helyen van hozzá, hogy beálljon ebbe a circle jerkbe.



Az átlag meg ja, gyerekes, mert viszonylag el vannak foglalva az emberek a hétköznapokban a túléléssel.

Van heti 1-2 nap szabad nekik, és akkor is ott a házimunka, erre rá kikapcsolódni nem lesz sok figyelmük. Valami gyors, könnyen emészthető.



Ahogy a részeg meg a kisgyerek is gyorskaját enne ha kérdezik.


Amibe bele tudja magát élni.

.


Ezért YA korú minden hős, bár az életmód meg viselkedésük inkább tíz évvel idősebbnek érződik.


Ezért tombol a Wattpadon az első szám első személy, mert ennél már ez a logikai bukfenc se kell, hogy beleképzelje magát bárki. A főszereplő már eleve te vagy.


És ezért van bennük szex, gyilkosság, drog, szerelem, amivel a legtöbb embernek könnyebb azonosulni.


De ugyanakkor megkapjuk a pozitív tükröt is, mindenki fiatal de tapasztalt, gazdag de ugyanakkor elérhető háttérrel indult, és természetesen csodaszép, de valami mondvacsinált okból nem érzi magát annak.



De valahol az ötcsillagos gurmand kaja, és a gyorsétteremi szenny között van házi koszt is, amit sokan olvasnak, de ritkán írnak meg az újságok

ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nem csak annyiból áll a könyvkiadás, hogy kinyomtatod a pdf-ből:) Szerkesztés, korrektúra, tördelés, rengeteg utómunka van egy szöveg kiadásával. Már csak a papír is iszonyú drága, a kötésről meg ne is beszéljünk. (Emellett pedig azért nem árt, mint mondtam, szerkesztővel is átnézni a szöveget, amiért szintén fizetni kell."



⬆️⬆️⬆️

Ez.



Meg emellé még jön az, hogy meg vannak trükközve azonok az eladási számok is.


Azért csak eleve pénzes írók jutnak el toplistákra, mert ezek után még


• nagy tételben még megveszik a saját könyveiket, hogy az eladási számok jobbak legyenek


• elküldik ezeket a példányokat ismert szakmabelieknek, és fizetnek nekik, hogy beszéljenek róla


• miután a listán jó magasan vannak, a nép már veszi a könyveiket és a befektetés megtérül.



Viszont az átlag írónak nincs pénze ilyen sok példányt megvenni, hogy hátha felkapják.

ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
igen + a marketing is nagyon drága.
ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
72%

Fordítva van kérdező.


Nem hogy tehetség kutatást nem taranak...A kiadók már csak abba fektetnek be, aki már garantált siker.


Pl ismert vagy könyves körökben, a neved vonzz egy biztos olvasó kört.


Minek tennének pénzt egy noname ember munkájára? Vannak olyanok, akik imertebbek, tapasztaltabbak, keresettebbek.



Vanank dolgok amiket tehetsz ezért.

Beszélj könyvekről, írás technikáról, world buildingről. Csinálj egy tiktokot, csatlakozz facebook csoportokhoz, legyen Goodreads fiókod, csinálj YouTube csatornát, írj blogot.

Barátkozz más írókkal, olvasókkal, szakemberekkel.

Legyél autentikus, mutasd meg, hogy értessz hozzá.



Etesd be a népeket. Publikálj rövid történeteket, novellákat ingyen, hogy ráharapjanak a stílusodra.

ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Mivel senki se írt nekem normális valaszokat csak otrombán támadott mindenki és ráadásúl engem faggattak, ezért azt kell, hogy írjam amit ezerszer is:

nem azért tettem fel a kérdésemet, hogy magamat reklámozzam.


Amíg nem ír senki se normálisan az én kérdésemre, addig én se senkiére. Nem értem, hogy ez miért olyan nehéz felfogni.



Privátba se kérdezősködjön senki se a kiadásokról!!!

Én már nem nézem ezt a kérdésemet, mert látom, hogy sohase kapom meg normálisan a kérdésemre a választ és továbbra is mindenki betámad.


Én is ugyanúgy elkérem majd a pénzeket ezek után.

Plussz a tehettségkutató felméréséért is.


Gondolkozzatok el magatokon.

Olyan nehéz válaszolni és normálisnak lenni????

ápr. 15. 22:26
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

csak könyörgöm tanuld meg leírni a tehetség szót, és én már békével fogok rád gondolni


Egyébként mit tudom én, annyi szempont van, hogy mi a legnépszerűbb. Nézd meg te, melyiket akarod. Fantasyt, romantikust, thrillert, erotikust? Nem fogjuk tudni helyetted kitalálni.

ápr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Csak azt még leírnám, hogy én káromkodást nem írhatok sehol. A tehettség szót hiába írom a mobilomon mindig így írja le,most próbáltam. Nekem csak ez az egy helyesírási bakim van. Míg nektek:


[] tettem.


11/26 anonim  válasza:


100%


A tehetséget egy [SZÓKÖZ] t-vel írják, azért ezt nem árt tudni, ha könyvszakmába akarsz kezdeni:))


Még csak értelmesen se tudsz fogalmazni, a helyesírásodról ne is beszéljünk.


Hány éves vagy? Kíváncsi lennék, tényleg.


Relatív, mi számít népszerűnek wattpadon, és ami ott népszerű, egyáltalán nem biztos, hogy nyomtatott könyvként is megállja a helyét. Nyilván nem lehetetlen, de nagyon sok munka kell hozzá.


De akkor miért nem kérdezel körbe wattpadon, hogy kit érdekel a sztori?:) Ha már az a platform érdekel.


Nem vagy 100%-osan tisztában a könyvkiadás részleteivel, mivel nem ott dolgozom, de azért egy-két dolgot tudok. Például:


Nem csak annyiból áll a könyvkiadás, hogy kinyomtatod a pdf-ből:) Szerkesztés, korrektúra, tördelés, rengeteg utómunka van egy szöveg kiadásával. Már csak a papír is iszonyú drága, a kötésről meg ne is beszéljünk. (Emellett pedig azért nem árt, mint mondtam, szerkesztővel is átnézni a szöveget, amiért szintén fizetni kell.)


Te fizetnéd az összes költséget? Vagy ez magánkiadásban működne?


Azt mondom, hogy nehéz. Nagyon sok költséggel jár a könyvkiadás, emiatt kaszálnak el pl sokan sorozatokat.


Nem ismerem a Griff kiadót, mikori? Ami a múltszázadban [RÖVID U] működött?


Nagyon kíváncsi vagyok, mi fog még kijönni ebből a sztoriból, úgyhogy légyszi

írd majd meg a fejleményeket!:)


26 anonim  válasza:


100%


Én azt szeretném, ha egy rendes kiadó adná ki az írásomat, de 18 évesen fiatalnak tartom magam hozzá, majd pár év múlva.


A TEHETSÉGKUTATÓ? Miről beszélsz, te jó ég?


Biztos nagyon megérős lenne:)


Nem tudom, mennyibe kerülnének ezek a könyvek, de hát annyira drágák, nem látom, hogy ez hatalmas tőke mellett miként fog működni.


, hogy nektek már van kiadótok?:) Muti a nevét, kíváncsi vagyok!


A többi kérdésemre továbbra sem válaszoltál. Például, hogy hány éves vagy. Ez nagyon érdekelne.


egy ember vagyok, aki csak kíváncsi. De ezek szerint nem tudsz válaszolni, ahogy helyesen írni sem.


Ha esetleg szerkesztő vagy korrektor kellene a kiadódhoz, szívesen jelentkezek munkákra, főleg wattpados történetek mellett szükséges lesz;)


Gyűlölködők, olyannyira- következőnek hátha sikerül leírni. Bár hasznos lenne neked is elkezdeni rendes könyveket olvasni, hátha akkor megtanulsz összetett mondatokat leírni.


De tényleg rossz dolog. Miért lenne jó? Ha egyszer igénytelen. Nem fogja megvenni senki.


Mi a kiadótok neve? Te írsz? Mondjuk wattpadon?


Ez a meritokrácia, amit elképzeltél magadnak, sajnos nincs.



Illetve valamennyire van, de de az meg igen, a gyorsétteremi kaja szintje, nem az ötcsillagos étterem.



A legnevesebb írók mind magasról jönnek.


Nem azok lesznek a körbe rajongott nagy nevek, akik feltétlen a legtehetségesebbek, hanem mert van szabad kapacitásuk gyakorolni és van egy védőhálójuk.


A profi irodalom egy nagy haveri klub.


A New York Times listás botránytól hallottál már?


Hogy totál szubjektív? Aztán kicsit ránézel, és látod, hogy az újságíró, meg a top 10 [-jel] ük egy azon méregdrága egyetemre járt.


Bármilyen művészeti szakma krémje pár gazdag gyerek, aki elég jó helyen van hozzá, hogy beálljon ebbe a circle jerkbe.



Az átlag meg ja, gyerekes, mert viszonylag el vannak foglalva az emberek a hétköznapokban a túléléssel.


Van heti 1-2 nap szabad nekik, és akkor is ott a házimunka, erre rá kikapcsolódni nem lesz sok figyelmük. Valami gyors, könnyen emészthető.



Ahogy a részeg meg a kisgyerek is gyorskaját enne ha kérdezik.



Amibe bele tudja magát élni.


.



Ezért YA korú minden hős, bár az életmód meg viselkedésük inkább tíz évvel idősebbnek érződik.



Ezért tombol a Wattpadon az első szám első személy, mert ennél már ez a logikai bukfenc se kell, hogy beleképzelje magát bárki. A főszereplő már eleve te vagy.



És ezért van bennük szex, gyilkosság, drog, szerelem, amivel a legtöbb embernek könnyebb azonosulni.



De ugyanakkor megkapjuk a pozitív tükröt is, mindenki fiatal de tapasztalt, gazdag de ugyanakkor elérhető háttérrel indult, és természetesen csoda [külön]szép, de valami mondvacsinált okból nem érzi magát annak.



De valahol az ötcsillagos gurmand [ gourman] kaja, és a gyorsétteremi [gyorséttermi] szenny között van házi koszt is, amit sokan olvasnak, de ritkán írnak meg az újságok


Nem csak annyiból áll a könyvkiadás, hogy kinyomtatod a pdf-ből:) Szerkesztés, korrektúra, tördelés, rengeteg utómunka van egy szöveg kiadásával. Már csak a papír is iszonyú drága, a kötésről meg ne is beszéljünk. (Emellett pedig azért nem árt, mint mondtam, szerkesztővel is átnézni a szöveget, amiért szintén fizetni kell."



⬆️⬆️⬆️


Ez.



Meg emellé [ e mellé] még jön az, hogy meg vannak trükközve azonok [azok] az eladási számok is.



Azért csak eleve pénzes írók jutnak el toplistákra, mert ezek után még



• nagy tételben még megveszik a saját könyveiket, hogy az eladási számok jobbak legyenek



• elküldik ezeket a példányokat ismert szakmabelieknek, és fizetnek nekik, hogy beszéljenek róla



• miután a listán jó magasan vannak, a nép már veszi a könyveiket és a befektetés megtérül.



Viszont az átlag írónak nincs pénze ilyen sok példányt megvenni, hogy hátha felkapják.


Fordítva van kérdező.



Nem hogy tehetség kutatást nem taranak [tartanak]..A kiadók már csak abba fektetnek be, aki már garantált siker.



Pl ismert vagy könyves körökben, a neved vonzz egy biztos olvasó kört.



Minek tennének pénzt egy noname [no name] ember munkájára? Vannak olyanok, akik imertebbek [ismettebbek] tapasztaltabbak, keresettebbek.



Vanank [vannak] dolgok amiket tehetsz ezért.


Beszélj könyvekről, írás technikáról, world buildingről. Csinálj egy tiktokot, [tik-tokot] csatlakozz facebook csoportokhoz, legyen Goodreads fiókod, csinálj YouTube csatornát, írj blogot.


Barátkozz más írókkal, olvasókkal, szakemberekkel.


Legyél autentikus, mutasd meg, hogy értessz [értesz] hozzá.


csak könyörgöm tanuld meg leírni a tehetség szót, és én már békével fogok rád gondolni



Egyébként mit tudom én, annyi szempont van, hogy mi a legnépszerűbb. Nézd meg te, melyiket akarod. Fantasyt, romantikust, thrillert, erotikust? Nem fogjuk tudni helyetted kitalálni.



Etesd be a népeket. Publikálj rövid történeteket, novellákat ingyen, hogy ráharapjanak a stílusodra.

ápr. 16. 06:44
 28/32 A kérdező kommentje:

Vannak ismertségi köreim, nem kell leírnod, hogy miket csináljak. Ezt az egy gyakszis dologg akartam az emberekhez eljutni, mivel ez is közösségi médiának és "reklámozható" felület. Legalább 77 százalék magyar wattpados itt tünteti fel amiket írt. Én kérek elnézést, hogy csak jót akartam.

Úgy írtam, hogy siettem a melóba.

De mindegy, mert itt normális ember nincsen.

ápr. 16. 06:47
 29/32 A kérdező kommentje:

gyakszis dolgot - ha már olyan kegyetlenül rám rontotok helyesírásilag, miközben ti is vétettetek.

Most már valóban nem nézem ezt a kérdést. Valóban nem szabad a pór néphez egy kicsit sem közelíteni, pláne álmainak megvalósításában segédkezni. Még a borzalmasakat sem segíteni anyagilag.

ápr. 16. 06:51
 30/32 anonim ***** válasza:

A 24-es válaszommal mi bajod van? Pontról pontra leírtam mit csinálnak marketing ügyeben kis, kezdő írók.


Ez az a modell amit sikeresnek látok. Több mára kedvenc könyvet vettem meg azutàn, hogy az író szociális média fiókját követtem, mert intelligens, érdekes emberek.


Pl Neil Gaiman a tumblrön. Xiran Jay Zhao a tiktokon.

ápr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!