Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter könyvekben...

A Harry Potter könyvekben melyik az a rész, amelyik a legjobban tetszett? Melyik pillanatokat tartjátok a legviccesebbnek és melyik könyvből?

Figyelt kérdés
Legizgalmasabb/viccesebb/szomorúbb/stb és melyik könyvben volt az a rész?
2011. máj. 23. 17:20
1 2
 1/11 valakiakitnemismersz ***** válasza:
Az első és a hetedik a kedvencem.
2011. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok választani, mert az összes részét szeretem. Sokáig a 3. volt a kedvencem, de túl sokszor olvastam el.

Legszomorúbb számomra 2 jelenet volt: először Sirius halála, majd Dobbyé. Főleg Dobbyé, úgy szerettem...

Legviccesebb az volt, amikor az 5. részben az ikrek elszöknek (?) a suliból, az nagyon el lett találva!

A legizgibb pedig az utolsó részben a Roxfort ostroma volt, azt nagyon szerettem, de egyben szomorú is volt, sok kedvencem meghalt.

Fú, lassan megint el kéne olvasni*.*

2011. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem az 5. rész tetszett a legjobban, főleg sirius halála miatt... nagyon hitelesen leirta az irónő, végig sirtam... Nekemis a wesley ikrek szökése tetszett :)
2011. máj. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A 7. a kedvenc.

Vicces rész nagyon sok volt,amit imádtam,főleg az ikreknek és Ronnak köszönhetően,meg Luna és Dobby jelenetei szinte mindig viccesek voltak.

Legizgalmasabb szerintem a Főnix Rendjében a minisztériumi harc, és a Halál Ereklyéiben a Bathilda-házában játszódó jelenet ,majd a Malfoy-kúrián és persze a Roxfort ostroma.

Szomorú jelenetből pedig nem volt hiány. A halálesetek mindenképp: főleg Dobby, Fred,Sirius halála.


Ezen kívül nem szomorúnak,de a legmegindítóbbnak tartom Dumbledore és Harry beszélgetését a King's Cross-on.


A kedvenc jeleneteim ,amiket nem tudok kategóriába sorolni, Bellatrix Lestrange jelenléte bárhol. :D


18/L

2011. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3,5,7-ik részek a kevenceim

Az 5-ikben Siriust azért megsajnáltam, de a 7-ikben tényleg nagyon jó a Roxfort ostroma fejezet :D

Lényegében mint a 7 részét szeretem

2011. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Legszomorúbb: Sorous, Dobby és Dumbledor halála.

Legviccesebb: amikor levágják Fred/George (már nem emlékszem pontosan) fülét és azt a hülye viccet mondja.

Legrosszabb: hogy Hermione hozzáment Ronhoz, ezen még mindig nem tudom túltenni magam... :S

Legérdekesebb: nekem az az egyik kedvencem amikor Harryt leadavrazza Voldemort és álmában vagy a halál szélén találkozik Dumbledorral. Érdekesnek találtam, hogy Rowling milyennek látja a halált, vagy legalább is az elő kapuját...

Legkedvecebb szereplők: Draco és Hermione.

Kb. ennyi. :)

2011. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

*Sirius

A legtöbb amit írtam a 7.-ben van, de mindegyiket szeretem. :)

2011. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 6. és a 7. a kedvencem. :)

A legszomorúbb számomra Dumbledore halála volt, azt minden egyes alkalommal végigsírtam, és azért olvastam jó párszor a köteteket.. :)

Izgalmas..hmm.. azt nem tudnám megmondani, szerintem mindegyik izgalmas volt, onnantól hogy a végén beindulnak az események. Néha észre se vettem hogy megfeszítettem az összes izmomat, annyira koncentráltam. :D

De amit kiemelnék, az a hetedikben onnantól van, hogy Harry rájön, hogy meg kell halnia. Számomra különösen megható volt onnantól a könyv végéig a történet, persze amúgy is az sok helyen. :)

De nagyon szerettem a Harry-Ginny-szálat is, szurkoltam nekik. :)

Viccesnek most hirtelen az jut eszembe, mikor a hatodik (?) részben Harry megérkezik az Odúba, és Hermione megtalálja a Weasley-ikrek teleszkópját.. ne kérdezzétek miért. :D De sok volt még.

De igazán nagyszerű könyv, benne van minden ami az érzelmekre hatni tud, szeretet, szerelem, hősiesség, önfeláldozás, barátság, hűség, kitartás, nagylelkűség, féltékenység, aljasság, szenvedés, küzdés... Szóval, tudjátok. :)


Kedves kérdező, te hogy válaszolnál a kérdésedre?:)


19L

2011. máj. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kovács Pál ***** válasza:
A kedvenc vicces jeleneteim a Weasley ikrekkel kapcsolatos, nagyon jól el van találva a humoruk. Éppen ezért haragszom is egy kicsit az írónőre, amiért kinyírja az egyiküket. Értem én, hogy kellet a dráma, de ez akkor se volt szép húzás, ráadásul még csak nem is a félfülűt nyírta ki. El tudjátok képzelni szegény George-ot, hogyan élte le hátralevő életét a legközelebbi társa, testvére, barátja nélkül? Szerintem csődbe ment a Weasley Varázsvicc-Vállalat.
2011. jún. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: nem ment csődbe :) "George Ron segítségével viszi tovább a Weasley Varázsvicc Vállalatot. Feleségül veszi egykori évfolyamtársát, Angelina Jonhnsont és 2002-ben születik egy gyerekük, akit George ikertestvére emlékére Fred Weasleynek neveznek."
2011. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!