Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen pozitiv literaturákat...

Milyen pozitiv literaturákat olvassak, hogy elfedjem a negativ gondolataimat?

Figyelt kérdés
Elegem lett az életemböl. Mivel elég selejtes emberke vagyok, tehát csunyácska, gyengécske, mentálisan is instabil, és a családom is genya, ezért 22 éves koromra szépen vakvágányra kerültem. 1,5 éve járok pszichologushoz, de 4 éve tartó ideglelésemböl ez sem vezetett ki. Mostmár ott tartunk, hogy pszichiáterhez megyek gyogyszerért. Nem nevezhető nyugodtnak a környezet, ahol élek. Koliban lakok, ahol 34-36 fok is van a szobában, és 79-84 dB zaj a 12 sávos útrol, plusz minden este ZP és Rio csürhe ordibálása (ehhez már füldugot javasolnak hosszu távon). Nem tetszek a lányoknak sem, bár mig csak pár kép meg egy halom betü vagyok, addig mindenki ömleng, hogy mennyire helyes vagyok. 1 félévem van hátra az iskolábol, mivel depresszio miatt nem tudtam letenni a nylevvizsgát, igy nem tudom folytatni a tanulmányaimat, egy kis csicska BSc-vel kell szerencsét probálnom majd. Jó lenne megprobálnom edzegetni, mégha rettenetesen égő leszek a kis 60 kilommal. Olvasgattam már könyveket az érzelmi intelligenciárol, de általában a bennük közölt igazságokon majdnem besirtam. Kellene valami aktuális (tehát nem valami 20-30 éves amcsi lom) irodalom, ami ismerkedős, csajozos, életszemlélet-befolyásoló hatással bir.
2011. szept. 3. 10:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztően kritikus lehetsz a mindennapi életben. Valószinű keresed a hibát a környezetedben élő emberekben is állandóan, akárcsak magadban és mindenben, csak a sz*rt vagy képes látni sajnos. A könyvek talán segitenek a változásban, de ne várd a csodát..Nem olyan randa, genyo ez a vilá, mint amilyennek Te látod jelenleg, az biztos. Kicsit próbáld meg más szemszögből is szemlélni. Sok sikert hozzá.
2011. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem pozitív gondolkodás témában Rhonda Byrne Titok és Az Erő című könyve, és Neal Donald Walsch-tól a Beszélgetések Istennel c. triológia. Nekem ezek segítettek, amikor egy darab szarnak éreztem magam. E könyvek hatására mára tényleg én irányítom az életem.
2011. szept. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem rég olvastam egy könyvet, ami nekem sok önbizalmat adott. Fogalmam sincs, hogy neked mennyire válhat be, de talán te is jobban fogd érezni magadat. Nem pazichológus könyv, hanem regény. A címe: Johnny Walker naplója, író: Sheila Bruckner. Remélem segítettem.
2011. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Nos, bár jómagam nem vagyok oda Müller Péterért, mégis tudom őt ajánlani. És magamat, ha gondolod. Hasonlóak lehetünk. Esetleg írhatsz.
2011. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy a megoldást belül keresd, ne kívülről reméld, mert a könyvek olvasása tényleg jó érzést kelt pillanatnyilag, de hosszú távú változást csak azzal érhetsz el, ha magadban rendet teszel. Arra pedig egyik könyv sem képes helyetted. Vedd sorra, hogy min akarsz változtatni és mit kell megtenned a kívánt cél elérése érdekében. Hamarabb vezet eredményre, mint az olvasgatás (ami önmagában persze fontos, csak az írásod alapján úgy tűnik, kicsit sürgetnéd ezt a folyamatot).

Ha elfogadsz még egy tanácsot, ne akard "elfeledni" a negatív gondolataidat. Éld meg őket (hamarabb változnak pozitívvá, ha nem akarod őket elnyomni), hiszen ők is a TE gondolataid, és ez a kezdő lépés ahhoz, hogy elfogadd magad. Én azt vettem észre, hogy az önbizalommal teli emberek ösztönösen védjegyükké teszik a hibáikat, mert voltaképpen azok határozzák meg őket. A hírességeket is és mindenki mást. A tökéletes szerintem baromi unalmas lenne.

22L

2011. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
*bocsi, az nem "elfeledni", hanem "elfedni" akart volna lenni.
2011. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy egyetlen dolog, amit tudok csinálni, bár kur/vára nem megy, ez pedig a gyurás.
2011. szept. 6. 18:35
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha van kedved beszélgetni, nyugodtan írhatsz privátot.

Előző voltam.

2011. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
irtam.
2011. szept. 6. 19:03
 20/20 anonim válasza:
Az Elcsábítva című könyvet javasolom vagy pedig az Ártatlanságom Bűneit. Az egyik egy szebb világba bezet a másik meg mutatja ,hogy mennyivel jobb a helyzetünk mint a főszereplőé :)
2013. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!