Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvastad az összes kötelező...

Elolvastad az összes kötelező olvasmányt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 16:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kötelező olvasmány a Winnetou és az Indul a bakterház? :O

Azok nagyon jók, kár lenne kihagyni. A katedrális meg megvár. Ha már könyvmoly vagy, szánhatsz a kötelezőkre egy kicsivel többet. ;)


Vagy... szoktál párhuzamosan többet is olvasni? Mert akkor mittomén, olvasol száz oldalt a katedrálisból, és pihenésképpen jöhet Regös Bendegúz. Az Indul a bakterház lehetetlen olvasmány.

2011. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem. Általános iskolai közül sokat nem olvastam el, gimnáziumi között már volt egy-kettő, ami tetszett.
2012. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Én olvastam a Koldus és királyfit, de az se volt kötelező.


Nálunk ezek voltak kötelezőek általánosban: Két Lotti, Vuk, Egri csillagok, A koppányi aga testamentuma, Jacquelin Wilson: Kofferes kislány (nekem a Kettős játszma, mert én azt már olvastam), A kőszívű ember fiai, Az öreg halász és a tenger, A Pál utcai fiúk.

És ezek gimiben: Új Zrínyiász, Odüsszeia 9-12. ének, Antigoné, Szigeti Veszedelem, Candide, Az ifjú Werther szenvedései, Arany virágcserép, Vörös és fekete, Bűn és bűnhődés, Virágos katona, Iskola a határon, A gyertyák csonkig égnek, Advent a Hargitán, Sorstalanság, A kőszívű még1x, Az öreg halász... még 1x, Az aranyember, Dante: Pokol, Rómeó és Júlia, Hamlet, Az emlékek őre (ajánlott), Godot-ra várva, Az ügynök halála, A fizikusok, Faust I., Az ember tragédiája, Sirály, A vadkacsa, Bovaryné, Goriot apó, A köpönyeg, Az orr (ajánlott), Ivan Iljics halála, és még más egyebek (magyar szakos voltam)

2012. júl. 8. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!