Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Eddig nektek, hogy tetszik a...

Eddig nektek, hogy tetszik a könyvem?

Figyelt kérdés

Íme egy részlet belőle:


"Noha Dávid a városi életet egy kissé talán nehezen is,de egyhamar megszokta,sőt egészen élvezte is azt a különös nyüzsgést,mellyel minden nap szembesült.

Barátokat is könnyedén talált,a környéken sok volt a vele egykorú fiatal,akikkel nagyon jól kijött.

A városról terjengett pár különös történet,melyeket a tóparton szoktak elmesélni Dávidnak,egy öreg fa alatt.

A különös történet szerint régebben,évtizedekkel ezelőtt,egy meteorit csapódott a tóba,s azóta,minden éjjel,különös hangok hallhatóak a hatalmas,mély tóból.

A hangok valóban hallhatóak voltak,de minden bizonnyal valamilyen állatfaj adta,s nem a idegen lények,melyek a meteoritból jöttek. Legalábbis,így tartották a városban élők,bár néhány idős ember,szentül hitte,hogy nem e világi lények élnek a tóban."


Ez csak egy rövid részlet!

A könyv alapjába véve egy dark-fantasy lenne,némi drámával,és horrorral.

Szerintetek lenne esélye egy ilyen műfajú könyvnek?

Az értelmes válaszokat,előre is köszönöm!



2012. ápr. 25. 19:20
 1/9 rajcziz ***** válasza:

Egy ilyen műfajnak lenne esélye, de egy ilyen fogalmazásnak semmiképp.

Az első mondatban miért kell oda az a noha? Az egész tele van szóismétlésekkel, a vesszők sokszor fölöslegesek, ráadásul nem árt utánuk szóközt tenni.

2012. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tök jó. Érthetően és egyszerűen van megfogalmazva. :) Ügyi vagy.
2012. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik... Fogalmazd át! A történet maga teljesen jó, de rengeteg a szóismétlés (a tó szó pl) Legalább arra figyelje, hogy egy mondaton belül ne szerepeljen kétszer ugyanaz a szó!
2012. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 k.lau13 ***** válasza:
100%

Igen, igazuk van, bár attól is függ ez, hogy mennyi idős vagy mondjuk... De egy kis átfogalmazás nem ártana, a történet mondjuk nem rossz :) Nem is csak a szóismétlés, hanem egyáltalán a megfogalmazás. Oké, ez csak rövid részlet, de tényleg. Miért írod például hogy "állatfaj"? Nem lehet csak simán állat? Meg az egész nekem olyan... Kicsit unalmas, ha nem haragszol, hogy ezt mondom. Nem is az, hogy nem történik semmi, hanem tényleg a fogalmazás... Szerintem olvass sokat, meg gyakorold az írást, és jó lesz :)


De ez mind csak SZERINTEM. Te véleményt kértél, én leírtam, de hát azt csinálsz persze, amit akarsz. :)

2012. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Amúgy őszintén nekem sem tetszik ez a része a könyvemnek,mert valahogy "kilóg a sorból".

Szóval ezt még át fogom fogalmazni,szerintem nem egyszer! :)

15/F

2012. ápr. 25. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit sablonos, olyan "Lány a vízben" hatású. Szerintem nem vészes a fogalmazás, de a sztori nem olyan egyedi. Noha, ez az én véleményem. XD
2012. ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sagi2 válasza:
100%

Tényleg bajok vannak a fogalmazással, de a story nem rossz.

Az viszont szembetűnő, hogy ez a rész a történethez képest nagyon sűrű, inkább novella lehetne, nem könyv.

2012. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
szerintem jó :)
2012. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt a részt teljes mértékben töröltem,nekem sem tetszett,úgyhogy átfogalmaztam,most eléggé hosszan lesz benne szó erről.
2012. aug. 4. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!