Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potteres kérdés: Mit...

Harry Potteres kérdés: Mit gondoltok Fred haláláról?

Figyelt kérdés
Nekem ez az egyetlen, amit nem tudok elfogadni. Mért kellett? Ezzel fejezte ki, hogy mekkor ereje van Voldemortnak? Mert megölt valakit, akit sérthetetlennek gondoltunk? Legalábbis én. Ő volt minden vidámság jelképe, és nem tudom elképzelni George-ot nélküle. Egyébként azt lehet tudni, hogy pontosan kitől, mitől halt meg?

2012. máj. 2. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Eltalálta egy átok. Ha végig gondolod az a csata jelenetet, sok, kedvelt figura adta az életét a jobb világért. Szerintem az író Fred halálával is csak azt akarta jelezni, hogy semmilyen ár nem volt túl drága az elnyomással szemben. De ha jól belegondolsz, Harry is feláldozta volna az életét a többiekért!
2012. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azon nem is lepődtem meg, hogy Remus, Tonks, Colin és még sokan mások meghaltak. De Fred nekem túl sok volt. Azt honnan tudod, hogy halt meg. Nincs benne, lehet hogy más átok találta el, meg akkor omlott be a fél folyosó.
2012. máj. 2. 21:51
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
igen ezzel nekem is problémám volt hogy mért halt meg mindenki de valószínűleg igy akarta jelkéepzni azt hogy ebben a történetben bármi meg történhet
2012. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy Bella ölte meg? Csak mert Mrs Weasley mondta, hogy "A lányomat nem bántod, te szajha!". Lehte, hogy ő tudta, hogy a fiát már bántotta?
2012. máj. 2. 22:06
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, jelkép, hogy bármi megtörténhet, nincs elég nagy ár stb. De azért ezt kifejezhette volna csak a fél szereplőgárda végéggyilkolásával. Nem, Fred halála egyértelmű "írói lázadás" az ún. hollywoodi klisékkel szemben: a vicces karakter nem hal meg. Szándékosan ment szembe az "árral", hogy ő most jól megöli a kedvencet, a humorforrást, és ugyan meghagyja az ikrét, de hát ugye már semmi sem lesz a régi. Ez volt a cél, hogy kiakadj, hogy tehetett ilyet.

(Lehet, hogy saját magának is le kellett számolnia pár szereplővel, különben a további történeteiben nem tudott volna szabadulni az archetípusaiktól, ezt nem tudhatjuk, de benne lehet ez is.)

2012. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon jó, köszi. Egyet is értek vele, de nem Fred személyes kedvencem volt. Nem George, nem a kettő együtt, csak Fred. És ez így szerintem még szomorúbb, hogy George életben maradt, rossz belegondolni, mit érezhet. És az lett a felesége, akivel Fred ment a bálba.
2012. máj. 2. 22:37
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha belegondolunk, hogy eredetileg Ront is meg akarta ölni a történet felénél... én Freden már meg sem lepődök... :D
2012. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Én pedig köszönöm a kérdés pontos kiírását, mert még nem tartok ennél a résznél. Enyhe spoiler. :S
2012. máj. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem is Fred volt az egyik kedvencem és én is eléggé kibuktam ennél a résznél :/

amúgy [link] - on volt asszem hogy elméletben lehet hogy Rookwood ölte meg Fredet de ez is csak aféle tipp

2012. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez nekem is már kicsit sok volt, de én Tonks-nál és Lupinnál még erősebben éreztem, hogy ezt nem kellett volna. Bár Lupint gondolom mindenképp megölte volna, mert furcsa lett volna, hogy a régi bandából (James-Sirius-Lupin-Pettigrew-Piton) ő egyedül megmaradt volna. És akkor gondolom már Tonksnak is halnia kellett. Viszont azt én sem látom be, hogy Fred halála hogyan vitte előre a történetet, pláne úgy, hogy az elején George is megsérült. Azt viszont sosem felejtem el, mikor olvastam, hogy Dumbledore meghalt. Szinte úgy szíven ütött, mintha valódi ismerősöm halt volna meg, vagy két hétig nem tértem magamhoz.
2012. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!