Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez a bevezető fölkeltené az...

Ez a bevezető fölkeltené az érdeklődéseteket? Olvasnátok a folytatást?

Figyelt kérdés

Futok. Ég a tüdőm. Melegem van, pedig a hőmérséklet mínusz öt fok alatt van. Közeledik. Már két és fél órája futok. Ő is. Fáradok. Ő is. Érzem. Futáshoz már nincs annyi ereje, mint nekem. A Szakadék. Itt van előttem. Már érzem a körülötte álló ködöt. Hallom a vízcsobogást. Mindjárt elérem. Csak ne lennének azok a bénító varázslatok, amiket rám küld. Ezért nem repül. Azt hittem, ennél okosabb. Már csak pár zsibbasztó igére futja tőle, de ezeket is legyűröm. De ez nem csak őt, engem is kifáraszt. A lángoktól, amit rám lehel, megperzselődik a bundám. Egy kérdés zakatol a fejemben: Miért van egyedül? Bár ők nem járnak falkában, mint az én fajtám, de akkor sem értem. Mindegy. Már csak öt perc. Tovább futok. Már látom a Szakadékot. A törött híddal együtt. És sajnos a túlpart sötétsége is ott van. Oda készülök. Utálom azt a helyet, de nincs más lehetőségem. Már nincs ereje ugrani, de nekem van. Elérem a Szakadék szélét. A peremen megfeszítem az izmaimat, minden erőmet a hátsó lábamba összpontosítom. Ugrok. Megmenekültem. A szél belekap a bundámba. Megfeledkezem Róla is. Nagy hiba. Mert hirtelen fájdalom nyilall a bal hátsó lábamba. Egy tüzes ostor tekeredik rá, leégeti róla a szőrt, és a húsomba váj. Visszaránt. Tudom, hogy végem. De Ő nem ölhet meg. És akkor belenézek a szemébe. Megint egy nagy hiba. A hideg, zöld szem teljesen lebénít. Úgy félek, mint még soha életemben. Biztos vagyok benne, hogy megfog ölni. Minden megmaradt erőmmel igyekszem kikerülni a bénultság alól, de nem megy. Melegem van ,de ugyan akkor fázom is. Mintha egy jégmezőn lennék, ami lángol. És ekkor eszembe jut, hogy nem érzem a fájdalmat a lábamban. Erősen koncentrálok rá (már amennyire tudok), és zsibbasztó, égető fájdalom járja át a testem. Megborzongok és beleharapok a karjába. A vére bódító, a húsa édes. Nem kóstoltam még finomabbat. De nem maradhatok, akkor egész biztosan megöl. Legyűröm a vágyamat, és elengedem a karját. Csakhamar fölocsúdik a meglepetésből, de addigra én már legurultam a Szakadékba. Zuhanok. Tudom, hogy a Halál Szakadékát még senki sem élte túl, és, hogy én sem fogom. De nem érdekel, csak az, hogy a Tűz Gyermeke nem kapta meg azt az örömöt, hogy átdöfje a szívemet. Hallom a sárkányfiú dühödt ordítását.

Zuhanás közben nincs állandó alakom. Nem tudom, miért. Hol ember vagyok, hol farkas, hol a kettő között. Aztán a becsapódás. Hatalmas reccsenések, hideg, sebek, fájdalom mindenhol. Ha egy egyszerű ember vagy farkas lennék, már rég halott lennék. A tüdőm megtelik vízzel, szúr. Sodródok. Rengeteg ideig. Addig, amíg a víz le nem lassul, nyugodtabb nem lesz. A testem ég, fáj mindenem. Úgy érzem, a pokolban vagyok. Lassan meghalok. Lassan és kínok közt. Sosem így képzeltem el a halálomat. Úgy gondoltam, hősként fogok meghalni egy csatában. És olyan emberként vagy farkasként, akire mindenki emlékezni fog. De ez... ez a halál szánalmas. És pont egy szánalmas sárkánykölyök miatt halok meg. A lelkem lassan elszáll. Messzire, nem tudom, hová. Magával viszi a szívemből a fényt. A Telihold Fényét. Az Ezüst Lángot, amely magával hordozza a Hold Gyermekeinek akaratát. Majd beleköltöznek egy másik testbe, amelyben tovább élek, minden eddigi énemet elfelejtve. Megint. És meghalok. Megint.



2012. máj. 5. 18:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a fantasyt, de őszintén megmondom, ezt nem olvasnám el. Igazából az nem tetszik ahogy írsz...Nekem túl szaggatott. Nem emlékszem, hogy olvastam volna benne egy darab összetett mondatot is. Ez zavart. Ez nem tudom, hogy direkt van e vagy véletlen...de mindegy is. A válaszom: NEM.
2012. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, addig sem jutottam, hogy kiderüljön miről is akar ez tulajdonképpen szólni, csak ismételni tudom az előttem leírtakat, az egész csupa tőmondat. Iszonyú zavaró, nem olvasnám el ha így van megírva.
2012. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy nem terveztem az egészet ilyenre, de akkor majd változtatok :)
2012. máj. 5. 19:25
 4/26 AliceSwan ***** válasza:
Nem tudom(az előttem szóloknak miért nem tetszik), nekem tetszik ,érdekes és egypár változtatással nagyon jó lehet.(Írtad, hogy nem akarod teljesen ilyenre) Szerintem akkor jó lesz. Egyébként az összetett mondatok hiányával egyetértek, de csak azzal.
2012. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 halibel ***** válasza:
Nekem is tetszik, szívesen elolvasnám a folytatását ( ha nagyon szőrszálhasogató lennék, kapcsolj össze mondatokat vesszővel, ...-al stb.), de nekem tetszik.
2012. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megint :) Igazából nem nagyon számítottam pozitív véleményre... :) majd újra írom, hogy ne legyen ilyen töredezett...
2012. máj. 6. 15:57
 7/26 anonim ***** válasza:
szerintem ez nagyon jó!;) szerintem is lehetne úgy ahogy a többiek mondták, de hogyha mondjuk ez a bevezető és a többi már nem lesz ilyen szaggatott akkor maradhat így is :) sok szerencsét! ó, és mi a címe?
2012. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
hát... őszintén szólva még nem nagyon gondolkoztam rajta... talán a Farkasok hajnala amire gondoltam, de ahogy.magamat ismerem, ez még tuti, hogy változni fog :)
2012. máj. 6. 17:43
 9/26 anonim ***** válasza:
szerintem olyasmi címet kéne adni neki ami teljesen egyedi.de először is:milyen nemű és hány éves vagy,mert így elég nehéz!
2012. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
14 éves lány vagyok... Mondjuk szerintem abból, hogy elég amatőr egy fogalmazás lett, lehetett következtetni a koromra de mindegy :)
2012. máj. 6. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!